Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вірусоносійство ВГВ.

Особливості патогенезу гепатиту В.

Парентеральне потраплення збудника в організм

Проникнення ВГВ з крові ендоцитозом у гепатоцити

Добудовування у гепатоциті плюс-ланцюга ДНК ДНК-полімеразою до повноцінної структури

Розвиток вірусної інфекції

↓ ↓

Інтегративної Продуктивної

↓ ↓

Ускладення, супресія вірусного геному (видужання).

Імунітет - типоспецифічний, довготривалий, зумовлений віруснейтралізуючими антитілами (анти-HВsAg).

У деяких випадках, недивлячих на високий рівень вірусного антигену у крові, антитіла до нього не виробляються. Вірус зберігається у печінці (інтегративна форма), і людина на тривалий час, а інколи довічно, стає хронічним носієм.

ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА. Дослідним матеріалом є кров, біоптат печінки та секційний матеріал.

Діагностика направлена на виявлення антигенів вірусу (HBsAg, HBcAg та HBeAg), ДНК вірусу (HBV DNA) та антитіл (IgM та IgG) до вірусу (анти-HBs, анти-HBс, анти-HBe).

Експрес-методи:

- імунохімічні дослідження – виявлення антигенів вірусу у крові за допомогою імуноферментного та радіоімунного аналізу (ІФА, РІА);

- РНГА - виявлення поверхневого антигену HBsAg у крові;

- молекулярно-біологічні дослідження – виявлення ДНК вірусу в крові за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) чи методу ДНК-зондів.

Серологічний метод – В організмі людини до кожного з вірусних антигенів на різних стадіях захворювання утворюються специфічні антитіла, тому основою серодіагностики є знання про динаміку появи та зникнення основних маркерів ВГВ.

HBsAg є основним маркером захворювання, він з’являється у крові у інкубаційний період (через 4 – 6 тижнів після інфікування задовго до появи клінічних симптомів), постійно виявляється у безжовтушний та жовтушник періодах. До кінця першого місяця жовтушного періоду при гострому перебігу хвороби він зникає з сироватки крові і при наступній сероконверсії це вказує на видужання. В той же час тривала присутність його після захворювання вказує на розвиток хронічного гепатиту або свідчить про безсимптомне вірусоносійство.

Антитіла до HBsAg починають циркулювати через 3 – 4 місяця після зникнення з крові HBsAg.Вони вказують на видужання після гострого гепатиту та появу проективного імунітету та зберігаються на все життя.

HBеAg з’являються після HBsAg, максимальна концентрація визначається в кінці інкубаційного періоду та в переджовтушний період. З появою жовтухи його кількість значно зменшується та через 2 – 3 тижні від початку захворювання він зникає. Присутність HBеAg вказує на активну репродукцію віруса і, відповідно, високу заразність крові.

Антитіла до HBеAg з’являються згодом, після 1 – 2 тижнів з моменту зникнення з крові відповідного антигену, і вказують на доброякісний перебіг захворювання. У перехворівши вони циркулюють від 2 до 5 років.

HBсAg знаходиться лише у ядрах інфікованих гепатоцитів, у вільній крові, як правило, не з’являється, його виявляють за допомогою МІФ.

Антитіла до HBсAg циркулюють у крові у переджовтушний, весь період і на початку реконвалесценції. При зменшенні активності репродукції віруса зменшується титр антитіл, їх повне зникнення вказує на клінічне видужання. Особливо показовим та надійним маркером гепатиту В з активним перебігом є наявність у крові анти-HBсAg IgM.

Антитіла до HBсAg класу IgG виявляються як при гострому та і хронічному гепатиті, зберігаються протягом всієї хвороби та вказують на раніше перенесений гепатит В (ретроспективна діагностика) або на нинішню інфекції.

Маркери гострого (а) та хронічного (б) гепатиту В на різних стадіях захворювання.




Переглядів: 715

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗМІСТ ЛЕКЦІЇ | Експрес-метод Серологічний метод

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.