Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обчислення строків. Зупинення процесуальних строків.

Строки, визначені господарським судом

Судом установлюється строк у таких випадках:

частина 1 ст. 435 - суддя, встановивши, що заяву про вжиття запобіжних заходів подано без додержання вимог, викладених у ст. 433 ГПК, або не оплачено державним митом, виносить ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для виправлення недоліків;

частина 3 ст. 69 - у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою має право продовжити строк вирішення спору, але не більш як на п'ятнадцять днів;

частина 2 ст. 84 - при задоволенні позову в резолютивній частині рішення вказуються найменування сторони, яка зобов'язана виконати відповідні дії, строк виконання цих дій, а також строк сплати грошових сум при відстрочці або розстрочці виконання рішення.

 

 

Строки вчинення процесуальних дій можуть визначатися:

точною календарною датою;

вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати;

часом, протягом якого процесуальна дія повинна бути вчинена.

Точною календарною датою, як правило, визначаються строки, що призначаються господарським судом (дата проведення засідання, подання документів, вчинення окремих процесуальних дій).

Процесуальні строки, які визначаються періодом часу, обчислюються роками, місяцями і днями.

Якщо процесуальний строк установлено періодом часу, процесуальну дію може бути вчинено протягом усього періоду, тобто в будь-який момент установленого періоду.

Перебіг процесуального строку, обчислюваного роками, місяцями або днями, починається наступного дня після календарної дати, якою визначено його початок.

Якщо процесуальний строк установлюється вказівкою на подію, яка неминуче має настати, перебіг процесуального строку починається наступного дня після настання події, якою визначено його початок.

Відповідно до ст. 52 ГПК України перебіг усіх незакінчених процесуальних строків зупиняється із зупиненням провадження у справі. З дня поновлення провадження перебіг процесуальних строків продовжується.

Вищезгадана норма стосується лише тих процесуальних строків, які на день винесення ухвали про зупинення провадження у справі не закінчилися.

Відповідно до ст. 79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.

Господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь у судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадках:

1) призначення господарським судом судової експертизи;

2) надсилання господарським судом матеріалів до слідчих органів;

3) заміни однієї зі сторін її правонаступником внаслідок реорганізації підприємства, організації.

Господарський суд також зупиняє провадження у справі, якщо виникає питання про конституційність законів та інших нормативно-правових актів або про необхідність офіційного тлумачення Конституції України та законів України, які мають бути застосовані до спірних правовідносин. У цих випадках господарський суд звертається з ухвалою до Верховного Суду України з клопотанням про внесення відповідного конституційного подання до Конституційного Суду України.

Таку процедуру викладено у п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 р. N 9 "Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя". Оскільки Конституція України, як зазначено в її ст. 8, має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати зміст будь-якого закону чи іншого нормативно-правового акта з точки зору його відповідності Конституції і в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення мають ґрунтуватись на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй. У разі невизначеності в питанні про те, чи відповідає Конституції України застосований закон або закон, який підлягає застосуванню в конкретній справі, суд за клопотанням учасників процесу або за власною ініціативою зупиняє розгляд справи і звертається з мотивованою ухвалою (постановою) до Верховного Суду України, який відповідно до ст. 150 Конституції може порушувати перед Конституційним Судом України питання про відповідність Конституції законів та інших нормативно-правових актів.

Правило щодо зупинення процесуальних строків поширюється як на процесуальні строки, встановлені законом, так і на строки, встановлені судом у конкретній справі.

З дня поновлення провадження перебіг процесуальних строків продовжується, тобто перебіг строку не починається спочатку, а час, який сплинув до зупинення, має враховуватися в обчисленні строку, який зупинявся.

 


Читайте також:

  1. Автододавання та автообчислення.
  2. Адміністративний примус застосовують на основі адміністративно-процесуальних норм.
  3. Алг W2 (ОБЧИСЛЕННЯ Y)
  4. Аналітичні показники динаміки та прийоми їх обчислення
  5. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  6. Безпосереднє обчислення з використанням формули Ньютона-Лейбніца.
  7. Види середніх і способи їх обчислення
  8. Визначення та обчислення функції для одного значення аргументу і для діапазону значень аргументу.
  9. Відновлення та продовження процесуальних строків.
  10. Відносні величини: суть, види та способи їх обчислення
  11. Відносні величини: суть, види та способи їх обчислення
  12. Відстрочка, зміна способу і порядку виконання, зупинення та поворот виконання рішення, постанови




Переглядів: 1514

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Строки, встановлені законом | Відновлення та продовження процесуальних строків.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.028 сек.