Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фізичне очищення

Механічне очищення

Типи очищення стічних вод

· механічне очищення;

· фізичне очищення;

· фізико-хімічне;

· хімічне очищення;

· біологічне очищення.

 

 

Механічне очищення застосовується для виділення із стічних вод нерозчинених мінеральних і органічних домішок. Як правило, методом попереднього очищення і призначене для підготовки стічних вод до біологічних або фізико-хімічних методів очищення. У пісковловлювачах видаляється зі стічної води близько 40-60% дрібних механічних домішок. В результаті механічного очищення (ґрати, різного виду уловлювачі, відстійники, фільтри.) забезпечується зниження зважених речовин з промислових вод до 90%, органічних речовин - до 20 % та дозволяє виділяти з побутових стічних вод до 60-75% нерозчинних домішок, багато з яких використовуються у виробництві і є цінними.

 

Фізичне очищення застосовується у первинних відстійниках перед здійсненням біологічних процесів очищення. Первинні відстійники застосовуються для виділення із стічних вод завислих частинок, які під дією гравітаційних сил осідають на дно відстійника, або спливають на поверхню крупних баків-відстійників. Тут вода протягом декількох годин залишається майже нерухомою. Це дозволяє найважчим частинкам органічних речовин, що становлять 30-50% від загальної кількості, осісти на дно, звідки їх збирають. У той же час жирні і маслянисті речовини спливають на поверхню, і їх збирають як вершки. Весь цей матеріал називається мулом-сирцем. При цьому вдається усунути значну частину органічних речовин при мінімальних витратах. Вода, що покидає первинні відстійники, все ще містить 50-70% органічних колоїдів, котрі ще не осіли, і майже всі розчинені біогени. Для очищення стічних вод, що містять нафту та нафтопродукти, при концентраціях більше 100 мг/л застосовують нафтовловлювачі. Ступінь видалення домішок, що плавають, складає 60-80%. Нафтопродукти, що спливли, спеціальними шкребками збираються в бочки і направляються на регенерацію чи на спалювання.

Повторні фізичні процеси відстоювання відбуваються при освітлені стічних вод, які пройшли біологічне очищення.

Вторинні відстійникизабезпечують освітлення та відділення активного мулу, а іноді попередню дезинфекцію стоків, котрі виходять після очищення з аеротенків, технологічно пов'язаних з вторинними відстійниками. Системи вторинного очищення не усувають розчинених біогенів в очищених стічних водах, вони лише сприяють осіданню активного мулу, що потрапив сюди з аеротенків разом з водою, і відбувається освітлення вод, що виходять. Мікроорганізми активного мулу при осіданні адсорбують своєю лускатою поверхнею дрібні суспензії, які залишилися в стічних водах, що очищаються, після проходження пісковловлювачів і первинних відстійників, а також іони важких металів. Ступінь адсорбції металів мікроорганізмами коливається від 10 до 60%.

Основною умовою ефективної роботи відстійників є встановлення оптимального гідравлічного навантаження на одну споруду чи секцію і рівномірний розподіл стічної води між окремими спорудами та своєчасне відділення осаду.

 


Читайте також:

  1. Антропічні аспекти. Забруднення та самоочищення геосистем
  2. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ ПО БПКПОЛН.
  3. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ ПО ЗВАЖЕНИХ РЕЧОВИНАХ.
  4. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ.
  5. Визначення потужності устаткування для очищення коренеплодів
  6. ВОДА В ЖИТТІ ЛЮДИНИ ТА ПРОБЛЕМА ЇЇ ОЧИЩЕННЯ.
  7. ГІГІЄНА ГРУНТУ ТА ОЧИЩЕННЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
  8. До зовнішнього водопроводу належать усі пристрої та споруди для забору, очищення, зберігання та розподілу води мережею до вводу в будівлю.
  9. До фізико-хімічних методів очищення стічних вод нале­жать: коагуляція, сорбція (абсорбція, адсорбція), мембранні методи, іонний, обмінні, електроліз, екстракція.
  10. Етапи очищення стічних вод
  11. Забруднення та самоочищення геосистем
  12. Заливання форм, вибивання й очищення лиття.




Переглядів: 954

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Етапи очищення стічних вод | Хімічні і фізико-хімічні методи очищення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.03 сек.