Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


В'яжучі матеріали

 

До місцевих в'яжучих відносяться відходи промисловості і в'яжучі на базі місцевої сировини (вапно, вапняково-зольні цементи і ін.). Одним із таких місцевих в'яжучих є гідравлічно-активний попіл виносу і шлаки теплових електростанцій (ТЕС). При спалюванні твердого палива в теплових установках електростанцій утворюється тонкодисперсний попіл, що виноситься евакуйованим газом (попіл виносу) і шлак у вигляді сплавлених шматків незгорілої частини палива.

Найбільш ефективний активний попіл виносу, що вміщує значну кількість (10-20 %) окислу кальцію і тому проявляє в'яжучі властивості. Він може використовуватися поряд з цементами низьких марок (і середніх також) як самостійне в'яжуче. Загускання і затвердіння його більш уповільнене у порівнянні з портландцементом. Ця якість є позитивною для дорожнього будівництва, тому що такий матеріал краще чинить опір тріщиноутворенню. Сухий слабо- або неактивний попіл можна додавати в асфальтобетон в якості мінерального порошку, а також використовувати при відсипці земельного полотна в якості домішки в місцевий (неоптимальний) ґрунт. В сполученні з невеликими (20-30 %) домішками вапна або цементу на основі активного попелу отримують змішане в'яжуче.

В залежності від типу попіл може бути використаний: для закріплення ґрунтів основи і основ із місцевих кам'яних матеріалів (гідравлічно-активний попіл); для тих же видів робіт у поєднанні з цементом чи вапном з метою їх економії; для відсипки земляного полотна; для закріплення узбіччя та ін.

Можливе також використання залишкових продуктів нафтопереробки типу слабозв’язних бітумів чи гудронів для обробки кам'яних матеріалів, що використовуються в основі (постелі) дорожнього одягу. При цьому придатні ті ж самі засоби механізації, що і при використанні дорожніх бітумів. Це в'яжуче можна використовувати для змішування з кам'яним матеріалом в установці безпосередньо на дорозі. Воно придатне для отримання чорного щебеню, що важливо при пониженій якості кам'яного матеріалу. Запаси в'яжучого, як побічного продукту нафтопереробної промисловості, відносно великі, сам матеріал дешевше звичайного бітуму.

Ефективні бітумні і дьогтеві емульсії, особливо при виконанні ремонтних робіт. Вони дозволяють підвищити якість (в основному довговічність) кам'яних матеріалів пониженої міцності. Бітумні та дьогтеві емульсії формують на протязі декількох годин міцну плівку на поверхні кам'яного матеріалу (4-6 год. в залежності від складу). Їх готують, як правило, на стаціонарних базах. Можливості використання емульсій в дорожньому будівництві значно розширюються, якщо на їх основі готувати бітумні або дьогтеві шлами. Шлам – пастоподібний матеріал, що легко піддається вирівнюванню шарами 1-2 мм. Крім емульсії, він складається із тонкодисперсного мінерального матеріалу, а інколи і з кам'яного піску, що значно підвищує шорсткість покриття.

Переглядів: 1121

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кам'яні матеріали | Вишукування доріг місцевого значення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.