Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фінансування програми обов'язкового медичного страхування здійснюється відповідно до суми зібраних страхових платежів.

Фонд медичного страхування веде облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створює і забезпечує функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснює облік коштів Накопичувального страхового фонду на накопичувальних страхових рахунках.

Страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України, не включаються до складу податків, не можуть бути зараховані до держбюджету і не підлягають вилученню з Фонду медичного страхування.

Пропозиції про розмір страхових внесків вносить Кабінет міністрів України разом з проектом закону про Державний бюджет України на наступний рік.

Розмір страхових внесків, у тому числі розмір частини внесків, що спрямовуються до Накопичувального страховий фонд, встановлює Верховна Рада України відповідно для страхувальників і застрахованих осіб за результатами розрахунків, виходячи з того, що вони повинні забезпечувати надання особам страхових виплат, а також покриття адміністративних витрат для забезпечення функціонування системи обов'язкового медичного страхування.

Загальнообов'язковому медичному страхуванню підлягають: громадяни України, іноземці, в тому числі фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі особи, які обрали особливий спосіб оподаткування, військовослужбовці, громадяни України, які працюють закордоном, недієздатні громадяни.

Перший та другий рівні системи медичного страхування складають систему обов'язкового медичного страхування. Другий і третій рівні системи страхування становлять систему накопичувального страхування.

Третій рівень – система недержавного медичного страхування, яка базується на засадах добровільної участі громадян.

Другий рівень – накопичувальна система загальнообов'язкового медичного страхування, що базується на засадах накопичення коштів застрахованих осіб у Накопичувальному страховому фонді та здійснення фінансування витрат на оплату укладення договорів довічного медичного страхування та страхових виплат.

Перший рівень – солідарна система загальнообов'язкового медичного страхування, яка базується на засадах солідарності та субсидування і здійснення страхових виплат за рахунок коштів Фонду медичного страхування.

Згідно із законопроектом №11077, система медичного страхування складається з трьох рівнів.

Програма обов'язкового медичного страхування включає: перелік клініко-діагностичних груп захворювань, травм або їхніх наслідків, а також інших патологічних станів, при настанні яких медична допомога застрахованим особам надається за рахунок Фонду медичного страхування; основні стандарти якості надання медичних послуг та нормативи їхнього забезпечення, обсяги, методи і терміни лікування, профілактичні та реабілітаційні заходи.

Медичні послуги за програмою обов'язкового медичного страхування населення можуть надаватися в закладах охорони здоров'я усіх форм власності. Фінансування програми обов'язкового медичного страхування здійснюється відповідно до суми зібраних страхових платежів [проект].

Програма обов'язкового медичного страхування розробляється Фондом медичного страхування та узгоджується з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я та щорічно затверджується Кабінетом міністрів.

Програма обов'язкового медичного страхування включає: перелік клініко-діагностичних груп захворювань, травм або їх наслідків, а також інших патологічних станів, при настанні яких медична допомога застрахованим особам надається за рахунок Фонду медичного страхування; основні стандарти якості надання медичних послуг та нормативи їх забезпечення, обсяги , методи і терміни лікування, профілактичні та реабілітаційні заходи.




Переглядів: 457

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сучасний стан медичного страхування в Україні | Сумарний обсяг коштів, акумульованих лікарняними касами у 2010 р., - 88,6 млн. грн.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.