Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Багатоколонна верстка

Обрамлення та заливка

Щоб додати обрамлення та (або) заливку, треба виділити потрібні абзаци та скористуватися командою «Границы и заливка» у меню «Формат», а потім встановити необхідні параметри.

При форматуванні абзацу використовують кнопку пані інструментів – «Буквица», яка задає зовнішній вигляд першої букви абзацу.

4. Форматування символів

Для форматування символів використовується команда «Шрифт..»у меню «Формат»,після виконання якої з'являється вікно діалогу; використовується також панель інструментів форматування. На цій панелі можна змінити шрифт виділеного фрагменту тексту, вибираючи зі списку «Шрифт» ім'я потрібного шрифту. Для зміни розміру шрифту виділеного фрагменту тексту виберають зі списку — «Размер шрифта» величину потрібного розміру.

Можна також змінити зображення шрифту виділеного фрагменту тексту, натискаючи кнопки Ж – «Полужирный» (Ctrl+B), К – «Курсив» (Ctrl+I), Ч – "Подчеркнутый» (Ctrl+U).

Особливості деяких шрифтів

Шрифти, які доступні у Word (сьогодні їх відомо кілька тисяч), залежать від конфігурації системи Windows, проте серед них, як правило, присутні шрифти з назвами Arial Cyr, Times New Roman Cyr, Courier New Cyr.

Перші два шрифти відносяться до так званих пропорційних шрифтів, у яких ширина літери у рядку залежить від її «товщини», тобто літера «і» буде займати втричі менше місця ніж літера «ш». Такі шрифти у документах виглядають значно красивіше. У шрифті Courier New Cyr кожна літера займає однакове місце, малюнок цього шрифту 13-14 розміру повторює малюнок шрифту друкарської машинки. У другому та третьому шрифтах на краях більшості літер присутні невеликі додаткові виступи, так звані насічки, які роблять контур літери красивішим, проте у випадках, коли текст треба зменшувати, чи друкувати (копіювати) з невисокою якістю, насічки «забруднюють» текст, тому краще обирати шрифти без насічок.

Приклад тексту, створеного шрифтом Webdings:

 

Утворення та видалення буквиці

Для форматування першого символу абзацу інколи використовується команда «Буквица...»у меню «Формат».Щоб вибрати місце для вставки буквиці та її параметри, задайте підходящі значення у відповідних списках вікна діалогу. Для видалення буквиці у вказаному вікні діалогу у полі «Положение» необхідно вибрати «Нет».

У Word можна верстати текст у кількаколонок у межах полоси набору.

У газетах і багатьох журналахполоса набору розбивається на кілька колонок, текст послідовновводиться в них з переходом до наступної колонки після заповнення поточної.

Текст розбивають на колонки за допомогокоманди Формат/Колонки... або кнопкоюКолонки панелі інструментів.

На колонки текст можна розбити як перед набором, так і безпосередньо в процесі форматування. Крім розбиття тексту на колонки можна задавати їх розмір, відстань між колонками, встановлювати роздільник (лінія між колонками).

6. Засоби створення маркірованих і нумерованих списків

Щоб автоматично створити маркірований список, досить почати запис рядка з введення символу «*». Після закінчення рядка і натисненні клавіші ENTER символ «*» автоматично перетвориться в маркер, а на наступному рядку маркер буде встановлений автоматично. Для автоматичного створення нумерованого списку досить почати рядок з цифри, після якої коштують крапка і пропуск, наприклад «1. », «2. » і так далі Цей метод дозволяє почати нумерацію з будь-якого пункту (не обов'язково з одиниці).

Для створення списку по команді служать кнопки Нумерація і Маркери, представлені на панелі Форматування, або вибравши в меню Формат/Список. Дане вікно має три вкладки: Маркірований список, Нумерований список і Багаторівневий список. Як елементи управління тут представлені зразки оформлення списків. Для вибору потрібного досить клацнути на вибраному зразку.

Як маркірований, так і нумерований список легко перетворити на багаторівневий. Для переходу на нових (або повернення на попередні рівні) служать кнопки Збільшити відступ і Зменшити відступ на панелі Форматування.

Для списків з дуже глибоким вкладенням рівнів (більше трьох) можна набудувати стиль оформлення кожного з рівнів. Для цього служить командна кнопка Змінити на вкладці Багаторівневий діалогового вікна Список.

Контрольні питання:

1. Що таке текстовий процесор?

2. В чому полягає різниця між простим та складним документами?

3. Які текстові процесори вважаються популярними?

4. В чому полягає різниця між редагуванням тексту та форматуванням?

5. Яка та коли була розроблена перша версія Word?

6. Яка та коли була розроблена остання версія Word?

7. Які базові прийоми роботи з текстом у текстовому процесорі Word існують?

8. З що відповідає пункти меню?

9. Які комбінації клавіш використовуються для переміщення по документу?

10. Як виглядають кнопки відміна останньої дії, перегляд недрукованих символів, повернення останньої скасованої дії, Автоформат, «Копировать формат/Формат по абзацу», «Буквиця», маркірований та нумерований списки, «Тексту в дві колонки»?


ЛЕКЦІЯ № 8

Тема: Робота з таблицями. Створення графічних об’єктів. Печать тексту.




Переглядів: 1152

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Введення тексту | Печать тексту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.