Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виконання територіальним управлінням засобами СЕП НБУ документів про арешт коштів банку (філії) за його кореспондентським рахунком.

Документи про арешт коштів банку (філії) за його кореспондентським рахунком приймаються територіальним управлінням і виконуються відповідно до порядку, що визначений нормативно-правовим актом НБУ про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, з урахуванням обумовлених Інструкцією № 320 особливостей.

Територіальне управління забезпечує виконання документів про арешт коштів банку в день їх надходження шляхом установлення ліміту технічного рахунку банку в межах залишку коштів на його кореспондентському рахунку на початок поточного операційного дня.

Ліміт технічного рахунку встановлюється засобами СЕП НБУ у режимі реального часу (пакет-запит) або у файловому режимі (файл L).

Якщо в перший день виконання арешту на кореспондентському рахунку банку достатньо коштів (тобто сума встановленого ліміту технічного рахунку банку дорівнює сумі, що підлягає арешту), то територіальне управління на початку кожного операційного дня забезпечує наявність ліміту технічного рахунку банку на суму арешту до отримання відповідних документів.

Якщо в перший день виконання арешту на кореспондентському рахунку банку недостатньо коштів (тобто сума встановленого ліміту технічного рахунку банку менша, ніж сума, що підлягає арешту), то територіальне управління:

- вживає заходів щодо зупинення власних видаткових операцій банку за цим рахунком: засобами системи ЕП повідомляє ЦРП про зупинення власних видаткових операцій банку в СЕП НБУ та інформує про це банк;

- на початку кожного операційного дня переглядає суму ліміту з метою її збільшення у встановленому прядку до того часу, коли вона дорівнюватиме сумі, на яку накладений арешт (з урахуванням сум, що частково сплачені за платіжними вимогами на примусове списання коштів за тим виконавчим документом, для забезпечення виконання якого накладено арешт). Сума ліміту технічного рахунку банку, що встановлена в попередній день виконання арешту, не може бути зменшена (за винятком випадків часткової сплати за платіжними вимогами на примусове списання коштів за тим виконавчим документом, для забезпечення виконання якого накладено арешт);

- повідомляє ЦРП засобами системи електронної пошти (скорочено – ЕП) про скасування зупинення власних видаткових операцій банку в СЕП НБУ після установлення ліміту технічного рахунку банку на суму арешту (з урахуванням сум, що частково сплачені за платіжними вимогами на примусове списання коштів за тим виконавчим документом, для забезпечення виконання якого накладено арешт).

Згідно з п. 9 глави 2 розділу YI Інструкції № 320 у разі введення мораторію на задоволення вимог кредиторів та наявності документів про арешт коштів на кореспондентському рахунку банку, що надійшли до територіального управління до введення мораторію, територіальне управління:

а) продовжує обліковувати документи про арешт коштів банку на відповідному позабалансовому рахунку;

б) відміняє ліміт технічного рахунку банку, установлений на виконання документів про арешт коштів, що надійшли до введення мораторію (крім ліміту, установленого на виконання документів виплати заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, якщо ці документи надійшли до введення мораторію та/або під час дії мораторію, а також задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку із зобов'язаннями банку під час здійснення тимчасової адміністрації банку);

в) повідомляє орган, який прийняв (надіслав) рішення про арешт коштів,про введення мораторію.

Після завершення мораторію територіальне управління виконує документи про арешт коштів банку на початку наступного операційного дня за днем завершення мораторію.

Деталізовані правила арешту коштів на кореспондентських рахунках банків та їх філій встановлені главою 2 розділу YI Інструкції № 320.

4.3.3. Виконання територіальним управлінням засобами СЕП НБУ списання в безспірному порядку заборгованості банку та договірного списання коштів з кореспондентського рахунку банку (філії)

Територіальне управління здійснює списання в безспірному порядку заборгованості згідно зі ст. 73 Закону України «Про Національний банк України» та договірне списання з кореспондентського рахунку банку (філії) відповідно до умов договорів засобами СЕП НБУ на підставі меморіального ордера.

У режимі реального часу територіальне управління виконує меморіальний ордер у такому порядку:

а) формує засобами САБ відповідний пакет-запит з міжбанківським електронним розрахунковим документом, передає його через АРМ-СЕП до ЦОСЕП та отримує пакет-відповідь;

б) зменшує ліміт технічного рахунку банку на визначену суму списання.

У файловому режимі територіальне управління виконує меморіальний ордер у такому порядку:

а) формує міжбанківський електронний розрахунковий документ і файлом A надсилає до СЕП НБУ;

б) зменшує ліміт технічного рахунку банку на визначену суму списання, пересвідчившись (на підставі інформації, яка надходить від ЦОСЕП), що списана сума відображена за цим рахунком.

Списання в безспірному порядку заборгованості здійснюється територіальним управлінням НБУ в межах залишку коштів на кореспондентському рахунку банку на початок операційного дня, а договірне списання - в межах залишку коштів на кореспондентському рахунку банку, не обтяженого іншими зобов'язаннями банку, на початок операційного дня.

Деталізовані правила виконання договірного списання коштів з кореспондентських рахунків банків (філій) визначені главою 3 розділу YI Інструкції № 320.

 

 


[1]За станом на 1 січня 2011 р. в Україні функціонувало 22 міжнародні системи переказу коштів, створені нерезидентами. Із них найбільший обсяг коштів надійшов в Україну через систему Western Union (США). Джерело: Транскордонні перекази за підсумками 2010 року//Вісник Національного банку України – березень 2011 – С. 36.

[2] Детальніше див.: К. Кірєєва. Необхідність створення Єдиного національного платіжного простору в Україні // Вісник НБУ, вересень 2010 – С.21 – 25.

[3] Максимальний час виконання міжбанківського платежу в єдиному європейському платіжному просторі (SEPA – Single Euro Payments Area) становить три бізнес – дні, а з січня 2012 р. платіж повинен надійти на рахунок отримувача не пізніше наступного бізнес-дня (Г. Крамаренко. На шляху до єдиного платіжного простору// Вісник НБУ, жовтень 2010 – С. 40 – 45).

[4] Детальнішу інформацію можливо знайти у таких публікаціях: Розрахунки електронними грошима// Дебет-Кредит – 42/2008 – С. 45-48; Т.Деркач. А все – таки вони крутяться? (коментар до Положення про електронні грошів в Україні)// Бухгалтерія - № 33 (812) від 18 серпня 2008 р. – С. 44 – 45; Т. Деркач. Что лежит в электронном кошельке? (проблемы правового статуса электронных денег) // Бухгалтерія - № 47 (878) від 23 листопада 2009 р. – С. 55 – 58.

[5] Тетяна Деркач. Нове в обігу електронних грошей//Бухгалтерія № 7 (942) від 14 лютого 2011 р. – С. 93 – 95.

[6] Наталія Лапко. Система електронних платежів НБУ в 2010 році. // Вісник Національного банку України – березень 2011. - С. 31.

[7] А.Савченко, І.Івченко, В.Михайлова. Система електронних платежів нового покоління// Вісник НБУ - лютий, 2007 - C. 2-4.

[8] Європейська міжбанківська платіжна система TARGET (Trans-European Automated Real-time Gross settlement Express Transfer system) працює з 1999 р. в режимі реального часу. Її членами є майже всі із 27 центральних банків країн Європи (Г. Крамаренко. На шляху до єдиного платіжного простору// Вісник НБУ, жовтень 2010 – С. 40 – 45).

[9] Наталія Лапко. Система електронних платежів НБУ в 2010 році // Вісник Національного банку України – березень 2011. - С.32.

 

[10] А.Савченко, І.Івченко, В.Михайлова. Система електронних платежів нового покоління - Вісник НБУ, лютий, 2007, с. 2-4.

[11] Наталія Лапко. Система електронних платежів НБУ в 2010 році // Вісник Національного банку України – березень 2011. - С.31.

[12] Наталія Лапко. Система електронних платежів НБУ у 2008 році// Вісник Національного банку України - № 2 (156) – лютий 2009 – с. 29- 31 – С. 30

[13] Наталія Лапко. Система електронних платежів НБУ в 2010 році //Вісник Національного банку України – березень 2011. - С.31.

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. III. Виконання бюджету
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  6. Адміністративний арешт активів та його наслідки
  7. Адміністративний арешт та його види
  8. Адміністративний арешт як вид адміністративного стягнення
  9. Активний бюджетний дефіцитхарактеризу­ється спрямуванням коштів на інвестування еко­номіки, що сприяє зростанню ВВП.
  10. Алгоритм формування статутного фонду банку
  11. Аналіз активів банку
  12. Аналіз відносних показників прибутковості (рентабельності) роботи банку




Переглядів: 808

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Україна у системі міжнародної безпеки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.