Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Изначально население данной губернии было украинским».

Уже в 1654 р. переселенці спорудили тут багато будинків, а в наступному навіть звели деякі укріплення. Про це у чолобитній харківського воєводи до царя сказано так :

«И в прошлом государь во 1655 г. по твоему государеву указу построен в той Николаевской вотчине на реке Харькове и на Лопани твой государев новый Харьков – город…, а строил тот город по твоему государеву указу стоильщик и воевода Воин Селифонтов».

Цей документ свідчить, що Харківське поселення в 1655 р. уже існувало і воєводою там був Воїн Селіфонтов. Таким чином, ця скарга дає підставу думати, що перша група переселенців із 37 родин прибула на місце майбутнього міста ще до 1654 р., можливо


1653 або навіть у 1652 р. Дуже багато документів пов’язують виникнення Харкова з 1655 роком. Серед інших слід назвати

«Наказну пам’ять» із Розрядного приказу чугуївському воєводі Спешнєву від 23 лютого 1655 р. У ній йшла мова про те, що до уряду звернулося 800 чоловік переселенців із Придніпров’я на чолі з отаманом Тимофєєвим із проханням дозволити оселитися їм в урочище Лопані і Харкова і це прохання було задоволено. Ще одним джерелом, яке датується 1655 р., є


«Харків, як і багато міст цього краю, також постав на якомусь городищі, якими природно, поселенці охоче користувалися, як такими, що надавали більше захисту від нападу. Отже, до поновлення городища черкасами тут раніше було

життя, існувало ціле місто».

Євген АЛЬБОВСЬКИЙ


поіменний реєстр мешканців Харкова. 1656роком датова «Жалоба воеводы Селифонтова на харьковских черкас», яка була адресована царевичу Олексію. Воєвода скаржився, що поселенці не хочуть будувати фортецю, замість споруджених донедавна невеликих захисних споруд. Аналіз документу свідчить, що на 1656 р. Харківське городище було уже щільно заселене.

Таким чином, в історичних документах немає єдиної дати заснування міста, тому не можуть дійти згоди щодо загальновизнаної дати й історики.


Версії щодо дати заснування міста:

ü Д. І. Багалій вважав, що Харків було засновано в 1656 р., хоча поселення, на його думку, тут могло існувати й раніше.

ü Талановитий вчений, археолог, етнограф XIX ст. В.В. Пассек вважав, що Харків, як деякі міста краю, було засновано наприкінці 40-х років XVII ст.


 

 

«Не було у Харкова свого літописця Нестора, а чиновникам XVIII ст. і не треба було визначати дату утворення міста».

Д. І. БАГАЛІЙ


ü До 1646 р. відніс заснування міста Г. Ф. Квітка-Основ’яненко.

 

Він писав: «В вечер 14 августа 1646 г. в диком, безлюдном, необитаемом до того месте раздался первый звон колокола, призывающий, хотя и не во многом еще числе переселившихся граждан к славословию имени Божия».

ü Професор Б. А. Шмарко, вважає, що рік заснування міста Харкова – 1654. Такий висновок він робить, враховуючи, що Донецьке городище, в якому життя майже не переривалося з VIII ст. знаходиться на території сучасного Харкова.

Зараз харківські археологи розкопали в центрі міста залишки фортеці, спорудження якої датовано ХІІІ – ХІV ст., а це, у свою чергу, віддаляє вік міста на кілька століть. Б. А. Шрамко та В. В. Скирда у своїй книзі «Рождение Харькова» також виводять існування міста від легендарного поселення часів Київської Русі.

 

 




Переглядів: 602

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Які вчені досліджували історію Слобожанщини у другій половині XVIІ - XVIІІ столітті? | Теорії про походження назви міста

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.