МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Режими захисту населенняЗахисні заходи, що дозволяють забезпечити умови радіаційної безпеки при застосуванні закритих джерел, засновані на знаннях законів поширення іонізуючих випромінювань і характеру їхньої взаємодії з речовиною. а) доза зовнішнього опромінення пропорційна інтенсивності випромінювання і часу впливу; б) інтенсивність випромінювання від крапкового джерела пропорційна кількості квантів або часток, що виникають у ньому за одиницю часу, і обернено пропорційна квадрату відстані; в) інтенсивність випромінювання може бути зменшена за допомогою екранів. З цих закономірностей випливають основні принципи забезпечення радіаційної безпеки: 1) зменшення потужності джерел до мінімальних розмірів (“захист кількістю”); 2) скорочення часу роботи з джерелом (“захист часом”); 3) збільшення відстані від джерел до працюючих (“захист відстанню”); 4) екранування джерел випромінювання матеріалами, що поглинають іонізуюче випромінювання (“захист екраном”). Кращими для захисту від рентгенівського і гамма-випромінювання є матеріали з великим Z (порядковим номером), наприклад свинець і уран. Проте, з огляду на високу вартість свинцю й урану, можуть застосовуватися екрани з більш легких матеріалів – просвинцьованого скла, заліза, бетону, залізобетону і навіть води. У цьому випадку, природно, еквівалентна товща екрана значно збільшується. Для захисту від бета-потоків доцільно застосовувати екрани, які виготовлені із матеріалів з малим атомним номером. У цьому випадку вихід гальмівного випромінювання невеликий. Звичайно, в якості екранів для захисту від бета-випромінювань використовують органічне скло, пластмасу, алюміній.
Основні принципи захисту: 1) використання принципів захисту, що застосовуються при роботі з джерелами випромінювання у закритому вигляді; 2) герметизація виробничого устаткування з метою ізоляції процесів, що можуть стати джерелами надходження радіоактивних речовин у зовнішнє середовище; 3) заходи планувального характеру; 4) застосування санітарно-технічних засобів і устаткування, використання спеціальних захисних матеріалів; 5) використання засобів індивідуального захисту і санітарного опрацювання персоналу; 6) виконання правил особистої гігієни; 7) очищення від радіоактивних забруднень поверхонь будівельних конструкцій, апаратури і засобів індивідуального захисту. Після радіаційної аварії на території встановлюється «Зона радіаційної аварії», в межах якої зовнішнє та внутрішнє опромінення за перший рік не повинно перевищувати 5 мЗв (0,5 бер). Встановлюються 4 зони за статусом проживання: · зона відселення, в якій ДЕФ > 50 мЗв/рік (5 бер/рік); · зона добровільного відселення ДЕФ = 20 ¾ 50 мЗв/рік (2 ¾ 5 бер/рік); · зона обмеженого перебування ДЕФ = 5 ¾ 20 мЗв/рік (0,5 ¾ 2 бер/рік); · зона радіаційного контролю ДЕФ = 1 ¾ 5 мЗв/рік (0,1 ¾ 0,5 бер/рік). У всіх зонах проводиться постійний моніторинг (контроль) навколишнього середовища та заходи, що запобігають опроміненню населення вище допустимих норм.
Дії населення у вогнищі радіаційного ураження. За сигналом оповіщення «Увага всім. Радіаційна небезпека» і мовної інформації населення та персонал об’єкту повинні: ¨ використати індивідуальні засоби захисту (протигаз, респіратор, пов’язки з вати та марлі); ¨ сховатися у будівлі, краще у своїй квартирі, провести герметизацію вікон, дверей, вентиляційних отворів, сховати продукти і запас води; ¨ провести іодизацію сім’ї (КІ або 3 ¾ 4 краплі йоду на склянку води для дорослого та 1 ¾ 2 краплі на 100 г води для дітей); ¨ приміщення залишати тільки за командою влади під час евакуації. При цьому використовувати засоби захисту органів дихання та шкіри.
Питання для самоконтролю 1. Назвіть джерела радіації. 2. Як класифікуються іонізуючі випромінювання? 3. Як впливає ІВ на організм людини? 4. Що таке «променева хвороба»? Назвіть ступені та дайте їм характеристику. 5. Дайте визначення «радіаційної аварії». 6. На які види розділяються радіаційні аварії? Дайте їм характеристику. 7. Як класифікуються аварії ядерних реакторів АЕС за масштабами радіоактивних викидів? 8. Назвіть фази розвитку ядерних аварій. Надайте їм характеристику. 9. До яких наслідків призвела катастрофа на Чорнобильської АЕС? 10. Назвіть захисні заходи, що дозволяють забезпечити умови радіаційної безпеки. 11. Дії населення у вогнищі радіаційного ураження.
Читайте також:
|
||||||||
|