Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поселення

Основні типи поселень східних слов'ян склалися ще період феодалізму. Вони існували й уДревнерусском державі, колишньому загальної колискою всіх трьох східнослов'янських народів. У російських, українців і білорусів головною галуззю сільського господарства сільського господарства, що визначала все життя народу протягом тривалого історичного періоду, було хліборобство. Форми землеволодіння і землекористування позначились в характері сільських поселень. Древнейшим знаним нами типом сільського поселення є село. Спочатку селом називалося, ймовірно, всяке сільське поселення взагалі. Можна подумати, що удофеодальную епоху сільська громада – «світ» чи «>вервь» - являла собою кілька сіл, об'єднаних навколо служив їх центром поселення – цвинтаря. До XIV – XV ст. відмітним ознакою сіла б уСеверно-Восточной Русі став панський «великий двір», у якому розміщувалися двори залежні люди, найчастіше також церква Косьми і двори церковного притча. До XVIII і особливо у ХІХ ст. відмітним ознакою села стала церква, найчастіше яка стояла у ньому не одне століття. У процесі освоєння нових земель з'явився інший найважливіший тип сільського поселення – село. Сталося це у епоху феодалізму у північно-східній Русі. Вона у собі поселення з належали щодо нього землями, які обробляли її жителі.

Село була більш древнім типом поселення, раніше які потрапили володарем феодалів, село являла собою тип пізніший, тісно пов'язані з освоєнням нових земель, але вже настав досить розвинений. Надалі становище сіл і сіл дедалі більшеуравнивалось. Крім сіл і сіл, у східних слов'ян за доби Середньовіччя склалося ще кілька типів сільських поселень, які віддзеркалили різні стадії освоєння оранки.Займище – це власне не поселення, а лише його зародок.Займищем в XVI столітті називався шматок землі, зайнятий будь-ким під ріллю, косовицю тощо., - «угіддя». На займище могло не бути ніяких будівель. Коли ньому виникав постійний селянський двір, займище ставалопочинком, і якщо зайняту землю чомусь відкидали, вона перетворюватися на пустище.Починок, що це або висілки, які відокремилися від сіл, або поселення, наново виниклі на знову освоєних землях. Вони перебували спочатку вже з лише селянського двору, але швидко росли, перетворюючись переважно у села чисела.[17] Проникнення до села капіталістичних відносин втілило в життя багато в чому подібний зпочинком типоднодворного селянського поселення – хутір. Це свідчить про зменшення значення общинної організації селян з її періодичними межами земель і часто примусовим сівозміною. У східних слов'ян міста виникали разом із класовим суспільством. Основне ядро міста становив дитинець чи кремль, де були феодал та її двір і Україна перебувала міська «святиня».Ремесленная й торговельна життя міста зосереджувалася під стінами зміцнення – на посаді, що у великих містах захищався ще додатково зовнішньої лінієюукрепления.[18] Багато в чому системи поселень схожі в усіх східнослов'янських народів. Організації сіл і сіл,починков та інших. Основою будь-якого поселення були духовний, і військовий аспекти поселення, тобто. церква Косьми і дитинець.


Читайте також:

  1. Дослов’янські поселення на території України
  2. Лекція 2. Поселення та житло українського народу
  3. Поселення та житло.
  4. Розподіл домогосподарств України за типом поселення та наявністю товарів тривалого користування в 1999 році
  5. Спосіб життя, поселення, житла.
  6. Трипільські поселення, суспільний лад і духовний світ трипільців та історичне значення трипільської культури




Переглядів: 641

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.