Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Етнополітика

1. Сутність і особливості етнополітики 3. Шлях до нації
2. Управління етнополітичними процесами 4.Політико правові засади політичної нації

Етнонаціональна політиказа складних і неоднозначних умов сучасних національних процесів, зростання національної свідомості набуває нового змісту.

У формуванні етнополітики важливу роль відіграє національна самосвідомість. ЇЇ характеризує сукупність поглядів, оцінок, ставлення і відносин, що виражають зміст, рівень і особливості уявлень членів національної спільноти щодо власної історії, сучасного стану і перспектив розвитку, а також відносно місця серед аналогічних спільнот та характеру взаємовідносин між ними.

1. Етнополітичні відносини, які виявляють певний характер взаємозв’язків етносів між собою й інститутами влади.

2. Етнополітична свідомість, що виявляє залежність політичного життя від ставлення етносів до інститутів влади.

3. Етнополітична організаціяяк частина організаційних структур держави та представників етносів у вигляді національних автономій, етноеліти, національних рухів, партій та інших ланок.

 

Етнос- це позачасова, поза територіальна поза державна спільнота людей, об’єднаних спільним походженням, культурою, мовою, історією, самосвідомістю, традиціями.

Український етнос складається з осіб, хто незалежно від країни проживання вважає себе українцем, або особою українського походження.

Етнічна меншина– частина якогось етносу, яка з різних обставин відірвалась від нього, опинилася в “чужій країні” і перебуває в іншому етнічному середовищі.

Національна меншина– це група громадян держави, чисельно менша й не домінуюча в цій державі з етнічними, релігійними, або мовними особливостями, які відрізняються від більшості населення.

Етнічні інтереси– це сукупність специфічних інтересів притаманних тому чи іншому етносу чи етнічній меншині.

Національні інтереси – це не просто сума інтересів різних індивідів, соціальних чи етнічних спільнот, а загальне відбиття нагальних потреб, що виникли із їх природної сукупності.

Етнічна глобалізація– це об’єктивний процес розповсюдження земною кулею етнічних, національних та етнополітичних ідей, поглиблення етнополітичної дезінтеграції та інтеграції.

Етнополітична модернізація– об’єктивний історичний зумовлений процес народами пошуку народами багато національних і поліетнічних держав, адекватних і оптимальних відповідей на виклики часу пов’язані з розвитком своїх держав.

На території України проживає представників понад 130 національностей. За даними перепису 2001 року українці складають 77,8 %, росіян – 17,3%, білорусів – 275,8тис., молдован – 258,6 тис., кримських татар – 248,2 тис., болгар – 204,6 тис., угорців – 156,6 тис., румуни – 151 тис., євреї – 103,6 тис., поляки – 91,4тис., греки – 91,5 тис. 89 % усього населення України вважає за рідну мову - мову своєї національності. Для українців цей показник дорівнює 85,2%, для росіян – 95,9%, для кримських татар – 92%, для євреїв всього 3,1%.

 


 

 

 


 

               
   
 
     

 

 
Переглядів: 704

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості мажоритарної системи. | Глобальні проблеми сучасності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.