Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Максимально-струмовий захист.

Максимально-струмовий захист від надструмів при зовнішніх к.з. виконується за допомогою двох реле прямої дії РТВ. Струм спрацювання захисту визначається:

Іспр.р.=(Кн. ∙Ксз..Ксхпов∙ Кт.стр.) ∙ Ін.макс;

Де:

Ксз. =1,3-1,5.

6.Захист від перевантажень.

Захист від перевантажень виконується за допомогою одного реле РТ-80 (в схемах позначається Т/В і вказує, що дане реле комбіноване : присутнє струмове реле та реле часу) з обмежено залежною характеристикою. Струм спрацювання реле захисту визначається:

Іспр.р.=(Кн. .Ксхпов∙ Кт.стр.) ∙ Ін.;

 

Захист діє на сигнал або відключення з витримкою часу, яка на ступінь більше витримки часу максимально-струмового захисту, яка використовується для захисту від надструмів при зовнішніх коротких замикань.

 

 

ТЕМА: РЕЛЕЙНИЙ ЗАХИСТ ЦЕХОВИХ ТРАНСФОРМАТОРНИХ ПІДСТАНЦІЙ, СТАТИЧНИХ КОНДЕНСАТОРНИХ УСТАНОВОК, ВИСОКОВОЛЬТНИХ ДВИГУНІВ.

План:

1. Захист цехових трансформаторних підстанцій.

2. Релейний захист статичних конденсаторів.

3. Релейний захист високовольтних двигунів.

 

1.Захист цехових трансформаторних підстанцій.

За звичай, на цехових трансформаторних підстанціях встановлюються:

- максимально-струмовий захист;

- захист від однофазних замикань на землю на стороні низької напруги;

- газовий захист для трансформаторів потужністю 400 кВА і більше.

Вказані типу захисту застосовуються в залежності від типу апаратів, що встановлені на стороні високої напруги: високовольтний вимикач, вимикач навантаження та запобіжники.

Захист за допомогою вимикачів навантаження та запобіжників виконується для трансформаторів потужністю до 1000кВА напругою до 10кВ із запобіжниками ПК на 100А ті потужністю до 2500кВА напругою до 35кВ із запобіжниками типу ПКН-35Н на струм до 40А. Високовольтні запобіжники забезпечують захист трансформаторів від внутрішніх пошкоджень і міжфазних к.з на виводах.

Захист від однофазних замикань на землю виконується автоматичними вимикачами з максимальними розчіплювачами, які встановлені на стороні низької напруги (рис.15.27 а) або за допомогою трансформатора струму ТТ на нульовому проводі при прямому приєднанні трансформатора з глухо заземленою нейтраллю до шинопроводу (рис.15.27,б). Газовий захист з дією на сигнал та на відключення вказаний на рис.15.27, в.

 

 

3.Диференціальний поздовжній захист.

Диференціальний поздовжній захист (рис.15.24) оснований на принципі порівняння струмів на початку і в кінці захищаємої дільниці, наприклад на початку та в кінці обмоток силового трансформатора, генератора, двигуна. Ділянка між трансформаторами струму, що встановлені на високій та низькій сторонах силового трансформатора рахується захищеною зоною. Якщо характеристики трансформаторів струму будуть однаковими, то в нормальному режимі, а також при зовнішньому к.з. (точка К1 за трансформатором) струми у вторинних обмотках трансформаторів струму будуть однаковими, їх різниця дорівнюватиме нулю, тому струм через обмотку струмового реле Т та проміжного П не буде протікати і відповідно захист не буде діяти.

При к.з. в захищає мій зоні (К2) по обмотках струмового реле буде проходити струм спрацювання , який буде рівним струму спрацювання струмового реле або більшим, тому реле спрацює і через проміжне реле П виникне двостороннє відключення пошкодженої ділянки, так буде діяти повздовжній диференціальний захист при міжфазних і міжвиткових замикання.

Диференціальний захист надійний, має велику чутливість, швидкодіючий, проте не забезпечує захист при зовнішніх коротких замиканнях і може давати хибні відключення при обриві в з’єднувальних проводах вторинних кіл. Умовою надійної роботи диференціального захисту є відстроювання струму небалансу, який виникає із-за неоднакових характеристик трансформаторів струму (неоднакових коефіцієнтах трансформації трансформаторів струму ).

При встановленні диференціального захисту на трансформаторах потрібно також враховувати, що так як первинні та вторинні обмотки силових трансформаторів різні схеми з’єднань (зірка / трикутник , трикутник / зірка і т.д.), то їх струми мають зсув по фазі. Для його компенсації вторинні обмотки трансформаторів струму повинні мати схему з’єднання зворотню схемі з’єднання обмоток силового трансформатора.

Для компенсації струму небалансу додатково встановлюють регулюючий автотрансформатор (АТ) в колі з’єднувальних проводів. Струм спрацювання захисту відстроюється від стрибків намагнічувального струму при включенні трансформатора, а також від струмів при зовнішніх к.з., що досягається при умові:

Іспр.з≥(3-4)Іном.

Чутливість захисту можна підвищити за встановленням швидконасиченим реле, а тому струм спрацювання захисту може бути зменшений до величини:

Іспр.з≥(1,4-2)Іном.

Для трансформаторів потужністю 1000-6300кВА захист від міжфазних і виткових замикань допускається виконувати струмовою відсічкою, яку встановлюють зі сторони живлення. Струм спрацювання реле захисту та коефіцієнт чутливості визначається:

 

Іспр.рн.Ксх.Ік2т.стр. .;

 

Кч= Кн ∙ Ік1/ Іспр.р∙ Кт.стр.;

 

Де: Ік1к2 – струми к.з. в точках К1 та К2.

 

 

Рис.15.24.Схема поздовжнього диференціального захисту.

 


Читайте також:

  1. Біологічний захист.
  2. Блискавкозахист.
  3. Газовий захист.
  4. Захист від атмосферної електрики. Блискавкозахист.
  5. Кадри органів Служби безпеки України їх права та соц. Захист.
  6. Лекція 6. Тема 2.8 (Продовження теми) - Електробезпека. Специфіка питань електробезпеки відповідно до галузі. Статична електрика. Блискавкозахист.
  7. Медичний захист.
  8. Медичний захист.
  9. Медичний захист.
  10. Поняття, види прав споживачів та їх захист.
  11. Право власності: форми, види, захист.




Переглядів: 2425

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Газовий захист. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.