Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кадри органів Служби безпеки України їх права та соц. Захист.

Питання №3

Склад кадрів Служби безпеки ви­значається ст. 19 Закону України «Про Службу безпеки України»:

 

Стаття 19. Склад кадрів Служби безпеки України


Кадри Служби безпеки України складають: співробітники-військовослужбовці, працівники, які уклали трудовий договір із Службою безпеки України, а також військовослужбовці строкової служби.

До органів Служби безпеки України приймаються на конкурсній, добровільній і договірній основі громадяни України, здатні за діловими та моральними якостями, освітнім рівнем і станом здоров'я ефективно виконувати службові обов'язки. Критерії професійної придатності, зокрема юридичної обізнаності, визначаються кваліфікаційно-нормативними документами, які затверджуються Головою Служби безпеки України.

Кількісний склад співробітників Служби безпеки України визначається Президентом України за поданням Голови Служби безпеки України, виходячи з потреб надійного захисту державної безпеки України, в межах встановленого бюджету.

 

Кадровий склад Служби безпеки можна розділити на дві категорії:

(а) військовослужбовці та військовослужбовці строкової служби

(б) працівники, які укла­ли трудовий договір зі Службою безпеки України.

 

Співро­бітники­-військовослужбовці виконують свої обов’язки на умовах укладення договору (контракту), а військовослужбовці строкової служби проходять військову службу як призвані на військову службу відповідно до Закону України від 25 березня 1992 р. «Про загальний військовий обов’язок і військову службу».

 

Стаття 20. Військовослужбовці Служби безпеки України


Умови і порядок виконання своїх обов'язків співробітниками-військовослужбовцями Служби безпеки України визначаються укладеним договором . На них, а також на військовослужбовців строкової служби поширюється порядок проходження військової служби у Збройних Силах України, визначений законодавством. Військовослужбовці Служби безпеки України приймають Військову присягу на вірність народу України.

Військовослужбовцям Служби безпеки України видається службове посвідчення, вони мають єдину форму одягу, зразки якого затверджуються Президентом України.

Використання військових звань, відзнак, форми одягу і службового посвідчення військовослужбовців Служби безпеки України іншими особами тягне за собою встановлену законодавством відповідальність.

 

Військовослужбовці СБУ користуються політичними, соціально­-економічними та особистими правами і свободами, а також пільгами відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Закону України «Про Службу безпеки України» та інших актів законодавства.

У системі Служби безпеки України завжди приділяється особлива увага питанням підбору, підготовки та виховання кадрів як одного із головних чинників ефективної роботи. Робота з кадрами спрямована на вирішення завдань, які визначаються законодавством в цілому для органів Служби безпеки та окремих її підрозділів.

 

Ця робота має на меті вирішення взаємопов’язаних завдань — кіль­кісне та якісне забезпечення кадрами Служби безпеки України.

Кількісний склад співробітників СБУ визначається Законом України від 20 жовтня 2005 р. «Про загальну структуру і чисельність Служби безпеки України» і ст. 19 Закону України «Про Службу безпеки України».

Стаття 1. Затвердити таку загальну структуру Служби безпеки
України:

Центральне управління Служби безпеки України;

підпорядковані йому регіональні органи;

органи військової контррозвідки;

навчальні, наукові, науково-дослідні та інші заклади,
установи, організації і підприємства Служби безпеки України.
Для забезпечення виконання покладених на Службу безпеки
України завдань у Центральному управлінні Служби безпеки України
та підпорядкованих йому органах відповідно до закону створюються і
діють функціональні підрозділи:

контррозвідки;

захисту національної державності;

контррозвідувального захисту економіки держави;

контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері
інформаційної безпеки; { Частину другу статті 1 доповнено новим
абзацом згідно із Законом N 4157-VI ( 4157-17 ) від 09.12.2011 }

боротьби з корупцією та організованою злочинністю;

боротьби з тероризмом і захисту учасників кримінального
судочинства та працівників правоохоронних органів;

досудового слідства;

охорони державної таємниці;

оперативно-технічних заходів;

оперативного документування;

спеціального зв'язку; { Абзац частини другої статті 1 в
редакції Закону N 879-VI ( 879-17 ) від 15.01.2009 }

організаційного, інформаційно-аналітичного, кадрового,
правового, господарського, фінансового та інших видів забезпечення
оперативно-службової діяльності Служби безпеки України.

При Службі безпеки України функціонує Антитерористичний
центр.

Організаційну структуру Служби безпеки України затверджує
Президент України.

Стаття 2. Затвердити загальну чисельність Служби безпеки
України у кількості 33500 осіб, у тому числі до 27200
військовослужбовців.{ Стаття 2 в редакції Закону N 656-V ( 656-16 ) від 08.02.2007 }

Якісний склад співробітників вирішується шляхом конкурсного відбору, враховуючи ділові та моральні якості. Підбір співробітників з високими діловими та моральними якостями — це вимоги Закону України «Про Службу безпеки України», відомчих норм, які конкретизують цю роботу. Значна увага в роботі з кадрами приділяється вихованню та підвищенню рівня їх знань, ділової ква­ліфікації.

 

У системі органів СБУ створена система підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів, яка здійснюється у навчальних закладах відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про Службу безпеки України».

Стаття 22. Підготовка спеціалістів для Служби безпеки України


Підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації спеціалістів для Служби безпеки України здійснюється відповідно до Закону України "Про освіту" та інших актів законодавства.

Для забезпечення професійної освіти кадрів Служба безпеки України створює відповідні навчальні заклади.

Стаття 23. Запас Служби безпеки України


У запас Служби безпеки України зараховуються громадяни України, які вислужили установлені строки служби і звільнені зі служби у Службі безпеки України, придатні за станом здоров'я до проходження військової служби в мирний або воєнний час і які не досягли граничного віку перебування в запасі.

Зазначені особи перебувають на військовому обліку в Центральному управлінні та регіональних органах Служби безпеки України і залучаються до проведення навчальних зборів у визначеному законодавством порядку.

Законом України «Про Службу безпеки України» перед­бачений соціальний і правовий захист військовослужбовців та працівників Служби безпеки.

 

Відповідно до ст. 27 ЗаконуУкраїни «Про Службу безпеки України» держава забезпечує соціальний та правовийзахиствійськовослужбовців і працівників СБУ.

Військовослужбовці СБУмають політичні, соціально-економічні та особисті права і свободи, а також пільги відповідно до законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про Службу безпеки України" та інших актів за­конодавства. Право на пільги зберігається також за військовослуж­бовцями СБУ, яких звільнено зі служби за віком, через хворобу або за вислугою років.

 

Соціальний захист працівників, які уклали трудовий договірз СБУ, забезпечується на загальних підставах відповідно до законодавства про працю.

Військовослужбовці СБУ та громадяни, які беруть участь у забез­печенні державної безпеки, мають певні правові гарантії:

§ військовослужбовці СБУ при виконанні покладених на них обов'язків є представниками влади, діють від імені держави і перебувають під її захистом. Недоторканність їх особи, їх честь і гідність охороняються законодавством;

§ підлягають державному захисту і близькі родичі військово­службовців СБУ. Правопорушення щодо близьких родичів військовослужбовців СБУ, вчинені у зв'язку з виконанням по­кладених на цих військовослужбовців обов'язків, спричиню­ють встановлену законом відповідальність;

§ під захистом держави перебувають особи, які допомагають і сприяють СБУ, а також пенсіонери СБУ;

§ особам, які допомагають і сприяють СБУ, гарантується конфі­денційність відносин. Розголошення даних про такі відносини, інші правопорушення щодо цих громадян та членів їх родин, які здійснюються у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із забез­печенням державної безпеки, спричинюють встановлену зако­нодавством відповідальність;

§ на працівників СБУ в разі залучення їх до заходів забезпечен­ня державної безпеки, не пов'язаних безпосередньо з їх функ­ціональними обов'язками, поширюються гарантії правового захисту, встановлені для військовослужбовців СБУ;

§ не допускається розголошення факту належності співробіт­ників СБУ до її оперативних підрозділів.

Таким чином передбачено, що військовослужбовці СБУ при виконанні покладених на них обов’язків є представниками влади, діють від імені держави і перебувають під її захистом. Недоторканність їх особи, честі й гідності охороняється законодавством. Під захистом держави знаходяться особи, які допомагають і сприяють Службі безпеки України, а також пенсіонери Служби безпеки України.

У ст. 29 ЗаконуУкраїни «Про Службу безпеки України» передбачається надання компенсацій та здійснен­ня виплат у разі загибелі чи каліцтва співробітників СБУ або по­шкодження чи знищення їх майна. Так, у разі загибелі військово­службовця СБУ у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків, сім'ї загиблого або його утриманцям виплачується одноразова до­помога в розмірі десятирічного грошового забезпечення за остан­ньою посадою, яку він обіймав, і призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника в розмірі місячного посадового окладу. У разі каліцтва, заподіяного військовослужбовцю СБУ у зв'язку з ви­конанням ним службових обов'язків, а також інвалідності, що на­стала в період проходження служби чи після закінчення цього стро­ку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що стався в період проходження служби, йому виплачується одноразова до­помога в розмірі від трирічного до п'ятирічного грошового забез­печення (залежно від ступеня втрати працездатності) і призначаєть­ся пенсія по інвалідності. Збитки, завдані майну військовослужбовця СБУ або членам його родини у зв'язку з виконанням ним служ­бових обов'язків, компенсуються йому, а в разі його загибелі — членам сім'ї в повному обсязі за рахунок коштів державного бюд­жету.

Наведені компенсації і виплати поширюються на працівників СБУ та осіб, залучених до заходів забезпечення державної безпеки, а також на пенсіонерів СБУ.

 

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Проект


Читайте також:

  1. B грудини зі здавленням чи пораненням органів.
  2. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  9. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  10. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  11. VII. Філо- та онтогенез органів виділення
  12. VІІІ. Філогенез органів чуття




Переглядів: 1537

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ДИФЕРЕНЦІЙНИЙ ДІАГНОЗ ОКРЕМИХ ФОРМ ОЖИРІННЯ | Стаття 19. Особовий склад Служби безпеки України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.076 сек.