Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Ри­су­нок 5.Вік­но про­гра­ми Про­від­ник

Вік­но про­гра­ми Про­від­ни­ка ду­же схо­же на вік­но пап­ки. Ос­нов­на від­мін­ність у тім, що вік­но Про­від­ни­ка має не одну панель а дві: лі­ву па­нель, на­зи­ва­ну па­нел­лю па­пок, і пра­ву па­нель, на­зи­ва­ну па­нел­лю вмі­сту.

На­ві­га­ціяпо фай­ло­вій сис­те­мі. Ціль на­ві­га­ції скла­да­є­ть­ся в за­без­пе­чен­ні по­шу­ку пот­ріб­ної пап­ки й дос­ту­пу до її вмі­сту. На­ві­га­цію за фай­ло­вою струк­ту­рою ви­ко­ну­ють на лі­вій па­не­лі Про­від­ни­ка, на якій по­ка­за­на струк­ту­ра па­пок. Пап­ки мо­жуть бу­ти роз­гор­ну­ті або згор­ну­ті, а та­кож роз­кри­ті або за­кри­ті. Як­що пап­ка має вкла­де­ні пап­ки, то на лі­вій па­не­лі по­руч із пап­кою ві­доб­ра­жа­є­ть­ся ву­зол, від­зна­че­ний зна­йо­мий «+». Кла­цан­ня на вуз­лі роз­вер­тає пап­ку, при цьо­му зна­чок вуз­ла мі­ня­є­ть­ся на «-». У та­кий же спо­сіб пап­ки й згор­та­ю­ть­ся, при по­втор­но­му кла­цан­ні на вуз­лу зі зна­ком «-».

Для то­го щоб роз­кри­ти пап­ку, тре­ба клац­ну­ти на її знач­ку. Уміст роз­кри­тої пап­ки ві­доб­ра­жа­є­ть­ся на пра­вій па­не­лі. Од­на з па­пок на лі­вій па­не­лі роз­кри­та зав­жди. За­кри­ти пап­ку кла­цан­ням на її знач­ку не­мож­ли­во - во­на за­кри­є­ть­ся ав­то­ма­тич­но при роз­крит­ті будь-якої ін­шої пап­ки.

За­пуск про­грам і від­крит­тя до­ку­мен­тів. Ця опе­ра­ція ви­ко­ну­є­ть­ся под­вій­ним кла­цан­ням на знач­ку про­гра­ми або до­ку­мен­та на пра­вій па­не­лі Про­від­ни­ка. Як­що пот­ріб­ний об'єкт на пра­вій па­не­лі не по­ка­за­ний, тре­ба ви­ко­на­ти на­ві­га­цію на лі­вій па­не­лі й знай­ти пап­ку, у якій він знаходиться.

Ство­рен­ня па­пок. Щоб ство­ри­ти но­ву пап­ку, спо­чат­ку тре­ба на лі­вій па­не­лі Про­від­ни­ка роз­кри­ти пап­ку, усе­ре­ди­ні, якої, во­на бу­де ство­ре­на. Пі­сля цьо­го тре­ба пе­ре­йти на пра­ву па­нель, клац­ну­ти пра­вою кноп­кою ми­ші на віль­но­му від знач­ків міс­ці й ви­бра­ти в кон­тек­ст­но­му ме­ню пункт Ство­ри­ти, Пап­ку.На пра­вій па­не­лі з'явиться зна­чок пап­ки з на­звою Но­ва пап­ка. На­зву при цьо­му бу­де ви­ді­ле­но, і в та­ко­му ста­ні її мож­на ре­да­гу­ва­ти. Пі­сля то­го як пап­ка бу­де ство­ре­на, во­на ввій­де до скла­ду фай­ло­вої струк­ту­ри, ві­доб­ра­жу­ва­ної на лі­вій па­не­лі.

Ко­пію­ван­ня й пе­ре­мі­щен­ня фай­лів і па­пок. Пап­ку, з якої від­бу­ва­є­ть­ся ко­пію­ван­ня, на­зи­ва­ють дже­ре­лом. Пап­ку, у яку від­бу­ва­є­ть­ся ко­пію­ван­ня, на­зи­ва­ють при­йма­чем. Ко­пію­ван­ня ви­ко­ну­ють ме­то­дом пе­ре­тягування знач­ка об'єкта із однієї па­не­лі Про­від­ни­ка на другу. Можна також виконувати ко­пію­ван­ня й пе­ре­мі­щен­ня фай­лів і па­пок на одній панелі. Розглянемо ко­пію­ван­ня й пе­ре­мі­щен­ня фай­лів і па­пок з правої панелі на ліву.

Пер­ше зав­дан­ня - знай­ти й роз­кри­ти пап­ку - дже­ре­ло, щоб на пра­вій па­не­лі був вид­ний об'єкт який копіюється. Дру­ге зав­дан­ня - знай­ти на лі­вій па­не­лі пап­ку - при­ймач, але роз­кри­ва­ти її не тре­ба. Да­лі об'єкт пе­ре­тас­ку­ють із пра­вої па­не­лі на лі­ву й по­мі­ща­ють на зна­чок пап­ки при­йма­ча. У той мо­мент, ко­ли на­ве­ден­ня ви­ко­на­не пра­виль­но, під­пис під знач­ком мі­няє ко­лір, і кноп­ку ми­ші мож­на від­пус­ти­ти

Як­що пап­ка - при­ймач, і пап­ка - дже­ре­ло, на­ле­жать од­но­му дис­ку, то при пе­ре­тас­ку­ван­ні ви­ко­ну­є­ть­ся пе­ре­мі­щен­ня, а як­що різ­ним дис­кам, то ко­пію­ван­ня. При зво­рот­ній дії ви­ко­ну­ють спе­ці­аль­не пе­ре­тас­ку­ван­ня при на­тис­ну­тій кноп­ці миші. У кож­но­му ра­зі як­що не­об­хід­но ко­пію­ва­ти на­тис­ка­ють кла­ві­шу Ctrl, а як­що пе­ре­мі­щен­ня теShift при ви­ко­нан­ні опе­ра­ції пе­ре­тас­ку­ван­ня.

Ви­да­лен­ня фай­лів і па­пок. На лі­вій па­не­лі від­кри­ва­ють пап­ку, що міс­тить об’єкти, які видаляються, а на пра­вій па­не­лі ви­ді­ля­ють пот­ріб­ний об'єкт, або гру­пу об'єктів.

Ви­да­лен­ня мож­на ви­ко­ну­ва­ти де­кіль­ко­ма спо­со­ба­ми. Кла­сич­ний спо­сіб - за до­по­мо­гою ко­ман­ди Файл ► Ви­да­ли­ти з ряд­ка ме­ню (як­що не один об'єкт не ви­ді­ле­ний, ко­ман­да не ак­ти­ві­зу­є­ть­ся). Біль­ше зруч­ний спо­сіб - ви­ко­ри­ста­ти ко­манд­ну кноп­ку на па­не­лі ін­ст­ру­мен­тів. Ще більш зруч­но ско­ри­ста­ти­ся кон­тек­ст­ним ме­ню. Клац­ніть пра­вою кноп­кою ми­ші на об’єкті який ви­да­ля­є­ть­ся і ви­бе­ріть у кон­тек­ст­но­му ме­ню пункт Ви­да­ли­ти. Але са­мий зруч­ний спо­сіб ви­да­лен­ня ви­ді­ле­но­го об'єкта скла­да­є­ть­ся у ви­ко­ри­стан­ні кла­ві­ші De­lete кла­віа­ту­ри.

Ство­рен­ня яр­ли­ків об'єктів.Пер­ший спо­сіб. Об'єкт ви­би­ра­є­ть­ся на пра­вій па­не­лі Про­від­ни­ка й пе­ре­тас­ку­є­ть­ся при на­тис­ну­тій пра­вій кноп­ці ми­ші на зна­чок пот­ріб­ної пап­ки на лі­вій па­не­лі (спе­ці­аль­не пе­ре­тас­ку­ван­ня). При від­пус­кан­ні кноп­ки на ек­ра­ні з'являється ме­ню, у яко­му не­об­хід­но ви­бра­ти пункт Ство­ри­ти яр­лик.

Дру­гий спо­сібза­сно­ва­ний на ви­ко­ри­стан­ні про­гра­ми Май­стер. Для то­го щоб за­пус­ти­ти Май­стер ство­рен­ня яр­ли­ка, тре­ба клац­ну­ти пра­вою кноп­кою ми­ші у вік­ні тої пап­ки, у якій ство­рю­є­ть­ся яр­лик об'єкта. У кон­тек­ст­но­му ме­ню, що від­крив­ся, вар­то ви­бра­ти ко­ман­ду Ство­ри­ти Яр­лик, і то­ді від­бу­де­ть­ся за­пуск про­гра­ми Май­стер. У діа­ло­го­во­му вік­ні май­ст­ра є ря­док, у по­ле якої вар­то вве­сти шлях дос­ту­пу до об'єкта, для яко­го ство­рю­є­ть­ся яр­лик, на­прик­лад C:\Wind­dows\Calc.exe.Зва­жаю­чи на те, що ко­ри­сту­вач не мо­же пам'ятати шля­хи до всіх об'єктів, то­му уве­ден­ня ад­ре­си об'єкта від­шу­ку­є­ть­ся че­рез кноп­ку Ог­ляд. При кла­цан­ні на кноп­ці Ог­ляд від­кри­ва­є­ть­ся од­но­ймен­не діа­ло­го­ве вік­но. У цьо­му вік­ні мож­на ви­бра­ти не­об­хід­ний диск, пап­ку, файл че­рез кноп­ку Від­кри­ти,і шлях ав­то­ма­тич­но за­но­сить­ся в ко­манд­ний ря­док май­ст­ра ство­рен­ня яр­ли­ка. Для пе­ре­хо­ду до на­ступ­но­го ета­пу (діа­ло­го­во­му вік­ну) не­об­хід­но на­жа­ти на кноп­ку Да­лі. В ос­тан­нім діа­ло­го­во­му вік­ні вво­дить­ся ім'я яр­ли­ка й кноп­ка Да­лі за­мі­ня­є­ть­ся на кноп­ку Го­то­во, кот­ру не­об­хід­но на­жа­ти для ство­рен­ня яр­ли­ка.

Як­що ство­рю­є­ть­ся яр­лик для об'єкта, не­ві­до­мо­го сис­те­мі, то май­стер про­дов­жує свою ро­бо­ту й про­по­нує ви­бра­ти який-не­будь зна­чок з ко­лек­ції знач­ків, на­яв­них у скла­ді сис­те­ми.

При­йо­ми під­ви­щен­ня ефек­тив­но­сті ро­бо­ти з об'єктами. Такі прийоми основані на використанні бу­фе­ра об­мі­ну для ро­бо­ти з об'єктами. Бу­фер об­мі­ну - це об­ласть пам'яті для про­між­но­го збе­рі­ган­ня об'єкта. Прин­цип ро­бо­ти з бу­фе­ром об­мі­ну ду­же про­стий:

1. Від­кри­ває­мо пап­ку - дже­ре­ло. Ви­ді­ляє­мо кла­цан­ням пот­ріб­ний об'єкт.

2. Ко­пію­є­мо або за­би­рає­мо об'єкт у бу­фер. У пер­шо­му ви­пад­ку об'єкт за­ли­ша­є­ть­ся в пап­ці дже­ре­лі й мо­же бу­ти роз­мно­же­ний. У дру­го­му ви­пад­ку він від­да­ля­є­ть­ся з пап­ки - дже­ре­ла й збе­рі­га­ти­ся в бу­фе­рі. Ос­тан­ня опе­ра­ція на­зи­ва­є­ть­ся ще ви­рі­зан­ням.

3. Від­кри­ває­мо пап­ку - при­ймач і по­мі­щає­мо в неї об'єкт із бу­фе­ра об­мі­ну.

 

Три за­зна­че­них опе­ра­ції (Ко­пію­ва­ти, Ви­рі­за­ти, Вста­ви­ти) мож­на ви­ко­на­ти різ­ни­ми спо­со­ба­ми. Кла­сич­ний при­йом скла­да­є­ть­ся у ви­ко­ри­стан­ні пунк­ту Ви­прав­лен­ня в ряд­ку ме­ню, але більш зруч­но ко­ри­сту­ва­ти­ся ко­манд­ни­ми кноп­ка­ми па­не­лі ін­ст­ру­мен­тів:

 

-Ко­пію­ва­ти

 

- Ви­рі­за­ти

-Вста­ви­ти

 

Най­ефек­тив­ні­ший спо­сіб ро­бо­ти з бу­фе­ром об­мі­ну скла­да­є­ть­ся у ви­ко­ри­стан­ні ком­бі­на­цій кла­віш кла­віа­ту­ри:

Ctrl + C - Ко­пію­ва­ти в бу­фер;

Ctrl + X - Ви­рі­за­ти в бу­фер;

Ctrl + V - Вста­ви­ти з бу­фе­ра.

 

Че­рез бу­фер об­мі­ну мож­на пе­ре­но­си­ти фраг­мен­ти тек­стів з од­но­го до­ку­мен­та в ін­шій, мож­на пе­ре­но­си­ти ілю­ст­ра­ції, зву­ко­за­пи­су, ві­део­фраг­мен­ти, фай­ли, пап­ки й вза­га­лі будь-які об'єкти. Бу­фер об­мі­ну - по­туж­ний за­сіб для ро­бо­ти з до­дат­ка­ми й до­ку­мен­та­ми в Win­dows. Уміст бу­фе­ра об­мі­ну мож­на пе­ре­гля­ну­ти спе­ці­аль­ною служ­бо­вою про­гра­мою Пе­ре­гляд бу­фе­ра об­мі­ну, що за­пус­ка­є­ть­ся ко­ман­дою Пуск, Про­гра­ми, Стан­дарт­ний, Служ­бо­ві, Бу­фер об­мі­ну.

Гру­по­ве ви­ді­лен­ня об'єктів. Су­між­ні об'єкти ви­ді­ляю­ть­ся кла­цан­ням кла­ві­ші ми­ші на пер­шо­му об'єкті, з на­тис­ну­тою кла­ві­шею Shift, і на ос­тан­ньо­му об'єкті. Не­су­між­ні об'єкти ви­ді­ляю­ть­ся з на­тис­ну­тою кла­ві­шею Ctrl.

По­дан­ня об'єктів. Об'єкти мо­жуть бу­ти пред­став­ле­ні в пап­ках або в Про­від­ни­ку різ­ни­ми ви­да­ми. Іс­ну­ють на­ступ­ні ви­ди зображення об'єктів: Ве­ли­кі знач­ки; Дріб­ні знач­ки; Спи­сок; Таб­ли­ця.

Ви­бір ме­то­ду по­дан­ня ви­ко­ну­ють за до­по­мо­гою ко­манд ряд­ка ме­ню Вид, або за до­по­мо­гою ко­манд­ної кноп­ки Вид.

Упо­ряд­ку­ван­ня об'єктів. Під упо­ряд­ку­ван­ням ро­зу­мі­ють сор­ту­ван­ня Об'єктів. Іс­нує чо­ти­ри ме­то­ди сор­ту­ван­ня: по іме­ні, по ти­пу, по роз­мі­ру, по да­ті ство­рен­ня. Ме­тод упо­ряд­ку­ван­ня ви­би­ра­ють за до­по­мо­гою ко­ман­ди ме­ню Вид ► Упо­ряд­ку­ва­ти знач­ки. При сор­ту­ван­ні по іме­ні об'єкти роз­та­шо­ву­ю­ть­ся в ал­фа­віт­но­му по­ряд­ку. Як­що об'єкти ві­доб­ра­жа­ю­ть­ся у ви­гля­ді таб­ли­ці, то сор­ту­ва­ти мож­на ви­ко­ри­сто­вую­чи за­го­ло­вок таб­ли­ці як кноп­ку. При пер­шо­му кла­цан­ні на за­го­лов­ку стовп­ця від­бу­ва­є­ть­ся сор­ту­ван­ня об'єктів по да­но­му стовп­ці у ви­схід­но­му по­ряд­ку, при по­втор­но­му кла­цан­ні - у спад­но­му.


Читайте також:

  1. Ри­су­нок 2. Струк­ту­ра про­грам­но­го за­без­пе­чен­ня пер­со­наль­но­го комп’ютера
  2. Сер­віс­ні про­гра­ми Windows




Переглядів: 787

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робота з папками і файлами у середовищі Windows | Сер­віс­ні про­гра­ми Windows

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.