Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Робота з папками і файлами у середовищі Windows

Го­лов­не ме­ню. За до­по­мо­гою Го­лов­но­го ме­ню мож­на за­пус­ти­ти всі про­гра­ми, ус­та­нов­ле­ні під ке­ру­ван­ням опе­ра­цій­ної сис­те­ми або за­реє­ст­ро­ва­ні в ній, від­кри­ти до­ку­мен­ти, з яки­ми ви­ко­ну­ва­ла­ся ро­бо­та, одер­жу­ва­ти дос­туп до всіх за­со­бів на­строю­ван­ня опе­ра­цій­ної сис­те­ми, а та­кож дос­туп до по­шу­ко­вої й до­від­ко­вої сис­тем Win­dows. Переглянути які використовуються пристрої для друку і т.і.

Го­лов­не ме­ню - не­об­хід­ний еле­мент ке­ру­ван­ня для за­вер­шен­ня ро­бо­ти з опе­ра­цій­ною сис­те­мою. У ньо­му є пункт За­вер­шен­ня ро­бо­ти, ви­ко­ри­стан­ня яко­го не­об­хід­но для ко­рект­но­го за­вер­шен­ня ро­бо­ти із сис­те­мою пе­ред ви­ми­кан­ням жив­лен­ня комп’ютера.

Струк­ту­ра Го­лов­но­го ме­ню. У струк­ту­ру Го­лов­но­го ме­ню вхо­дять два роз­ді­ли - обов'язковий і до­віль­ний.До­віль­ний роз­діл роз­та­шо­ва­ний ви­ще роз­ді­лю­валь­ної ри­си. Пунк­ти цьо­го роз­ді­лу ко­ри­сту­вач мо­же ство­ри­ти за влас­ним ба­жан­ням. Іно­ді ці пунк­ти утво­рять­ся ав­то­ма­тич­но при ус­та­нов­ці дея­ких до­дат­ків.

Пунк­ти Го­лов­но­го ме­ню. Про­гра­ми. Цей пункт від­кри­ває дос­туп до іє­рар­хіч­ної струк­ту­ри, що міс­тить по­каж­чи­ки для за­пус­ку до­дат­ків, ус­та­нов­ле­них на комп'ютері. Для зруч­но­сті ко­ри­сту­ван­ня по­каж­чи­ки по­єд­ну­ю­ть­ся в ка­те­го­рії. Як­що ка­те­го­рія має зна­чок у ви­гля­ді три­кут­ної стріл­ки, у ній є вкла­де­ні ка­те­го­рії. Роз­крит­тя вкла­де­них ка­те­го­рій ви­ко­ну­є­ть­ся про­стим за­ви­сан­ням по­каж­чи­ка ми­ші. По­каж­чи­ки, що є при­сут­нім у Го­лов­но­му ме­ню, ма­ють ста­тус яр­ли­ків, а їх ка­те­го­рії - ста­тус па­пок. Від­по­від­но по­каж­чи­ки мож­на ко­пію­ва­ти й пе­ре­мі­ща­ти між ка­те­го­рія­ми, пе­ре­тас­ку­ва­ти на Ро­бо­чий стіл і у вік­на па­пок. Це один з най­про­сті­ших спо­со­бів ство­рен­ня яр­ли­ка для не­дав­но вста­нов­ле­ної про­гра­ми.

На­строю­ван­ня. Пункт На­строю­ван­ня від­кри­ває дос­туп до ос­нов­них за­со­бів на­строю­ван­ня Win­dows, зок­ре­ма, до ло­гіч­ної пап­ки Па­нель управління. Слу­жить для дос­ту­пу до пап­ки Прин­те­ри, че­рез яку відбувається ус­та­нов­ка прин­те­рів і на­строю­ван­ня зав­дань на пе­чат­ку.

Знай­ти. Цей пункт Го­лов­но­го ме­ню від­кри­ває дос­туп до за­со­бів по­шу­ку, ус­та­нов­ле­ним на комп'ютері. Ос­нов­ним за­со­бом цьо­го пунк­ту є пункт:

Фа­й­ли й пап­ки,за до­по­мо­гою яко­го ви­роб­ля­є­ть­ся по­шук об'єктів у фай­ло­вій струк­ту­рі. При ус­та­нов­ці до­дат­ків, що ма­ють свої влас­ні за­со­би по­шу­ку, мо­же від­бу­ва­ти­ся ав­то­ма­тич­не роз­мі­щен­ня до­дат­ко­вих яр­ли­ків у цій ка­те­го­рії.

До­від­ка. Це пункт вхо­ду в до­від­ко­ву сис­те­му Win­dows .

Довідник та підтримка. ПунктДовідник дає можливістьодержати довідку про можливості ОС Windows а також підтримку програмного забезпечення на поновлення існуючої ОС та нових програм для ОС Win­dows.

Ви­ко­на­ти. Цей пункт від­кри­ває не­ве­ли­ке вік­но, що має ко­манд­ний ря­док для за­пус­ку до­дат­ків. Да­ний пункт до­ціль­но ви­ко­ри­ста­ти, ко­ли не­об­хід­но при за­пус­ку до­дат­ків ука­за­ти па­ра­мет­ри за­пус­ку.

За­вер­шен­ня се­ан­су. Як­що опе­ра­цій­ною сис­те­мою за­реє­ст­ро­ва­но тро­хи ко­ри­сту­ва­чів од­но­го комп'ютера, цей пункт до­зво­ляє за­вер­ши­ти ро­бо­ту од­но­го ко­ри­сту­ва­ча й пе­ре­да­ти комп'ютер ін­шо­му.

За­вер­шен­ня ро­бо­ти. Ко­рект­не за­вер­шен­ня ро­бо­ти з опе­ра­цій­ною сис­те­мою. Від­кри­ває діа­ло­го­ве вік­но За­вер­шен­ня ро­бо­ти в Win­dows, що міс­тять пунк­ти:

· при­зу­пи­ни­ти ро­бо­ту комп'ютера;

· ви­клю­чи­ти комп'ютер;

· пе­ре­ван­та­жи­ти комп'ютер;

· пе­ре­ван­та­жи­ти комп'ютер у ре­жи­мі MS-DOS.

 

Ви­бра­не. Да­ний пункт від­кри­ває дос­туп до дея­ких ло­гіч­них па­пок ко­ри­сту­ва­ча, у яких він мо­же роз­мі­ща­ти най­біль­ше час­то ви­ко­ри­сто­ву­ва­ні до­ку­мен­ти, яр­ли­ки Web - до­ку­мен­тів і Web - вуз­лів Ін­тер­не­ту. Фі­зич­но до­ку­мен­ти в пап­ці С:\Windows\Ви­бра­не. Як­що з од­ним комп'ютером пра­цю­ють кіль­ка ко­ри­сту­ва­чів, то кож­ний мо­же ма­ти свою пер­со­наль­ну гру­пу ви­бра­них ло­гіч­них па­пок. У деяких версіях цей пункт відсутній.

До­ку­мен­ти. Цей пункт від­кри­ває дос­туп до яр­ли­ків ос­тан­ніх п'ятнадцяти до­ку­мен­тів, з яки­ми да­ний ко­ри­сту­вач пра­цю­вав на комп'ютері. Фі­зич­но ці яр­ли­ки збе­рі­га­ю­ть­ся в схо­ва­ній пап­ці С:\Win­dos\Re­cent.У деяких версіях цей пункт теж відсутній.

Па­нель завдань на Ро­бо­чо­му сто­лі ви­ко­ри­сто­ву­є­ть­ся для роз­мі­щен­ня пік­то­грам згор­ну­тих ві­кон.

Як­що за­кри­ті всі вік­на про­це­сів, за­вер­ши­ти ро­бо­ту з Win­dows мож­на ком­бі­на­ці­єю кла­віш Alt+F4. Пункт при­зу­пи­ни­ти ро­бо­ту комп'ютера при­во­дить об­чис­лю­валь­ну сис­те­му в ре­жим, що че­кає. Як­що ви­ко­ри­ста­ти пункт Пе­ре­ван­та­жи­ти комп'ютер при на­тис­ну­тій кла­ві­ші Shift, від­бу­ва­є­ть­ся не пов­не пе­ре­за­ван­та­жен­ня, а тіль­ки пе­ре­за­пуск опе­ра­цій­ної сис­те­ми.

Вік­но пап­ки в ОС Win­dows. Щоб від­кри­ти пап­ку й пе­ре­гля­ну­ти її вміст не­об­хід­но ви­ко­на­ти под­вій­не кла­цан­ня на ній. При від­крит­ті пап­ки від­кри­ва­є­ть­ся її вік­но, у яко­му й бу­де вміст пап­ки. У пап­ці мо­жуть бу­ти ін­ші пап­ки й фай­ли. Вік­но пап­ки - це кон­тей­нер, уміст яко­го гра­фіч­но ві­доб­ра­жає вміст пап­ки. Будь-яку пап­ку мож­на від­кри­ти у своє­му вік­ні. Для цьо­го не­об­хід­но вста­но­ви­ти на­строю­ван­ня пап­ки ко­ман­дою: Пуск ► На­строю­ван­ня ► Вла­сти­во­сті пап­ки ► вклад­ка За­галь­ні. У по­лі Спо­сіб ог­ля­ду па­пок, ус­та­но­ви­ти пе­ре­ми­кач Від­кри­ва­ти кож­ну пап­ку в ок­ре­мо­му вік­ні. Кіль­кість од­но­час­но від­кри­тих ві­кон мо­же бу­ти до­сить велика - це за­ле­жить від па­ра­мет­рів кон­крет­но­го комп'ютера. Вік­на - один з най­важ­ли­ві­ших об'єктів Win­dows. Аб­со­лют­но всі опе­ра­ції, які ми ро­би­мо, пра­цюю­чи з комп'ютером, від­бу­ва­ю­ть­ся або на Ро­бо­чо­му сто­лі, або в яко­му-не­будь вік­ні.

Вік­на па­пок - не єди­ний тип ві­кон в Win­dows.

По на­яв­но­сті од­но­рід­них еле­мен­тів ке­ру­ван­ня й оформ­лен­ня мож­на ви­ді­ли­ти й ін­ші ти­пи ві­кон: діа­ло­го­ві, вік­на до­від­ко­вої сис­те­ми, ро­бо­чі вік­на до­дат­ків, вік­на до­ку­мен­тів до­дат­ків.

Струк­ту­ра вік­на папки. Струк­ту­ра вік­на, за­леж­но від на­строю­ван­ня з гі­пер­тек­сто­ви­ми до­ку­мен­та­ми пред­став­ле­на на Рис. 4.

Ри­су­нок 4.Вік­но пап­ки C:\Win­dows

 

Вікно папки містить такі обов'язкові елементи:

Ря­док за­го­лов­ка - у ньому на­пи­са­на на­зва па­ки. За цей ря­док ви­ко­ну­є­ть­ся пе­ре­тас­ку­ван­ня пап­ки на Ро­бо­чо­му сто­лі за до­по­мо­гою ми­ші. Це са­мий верх­ній ря­док.

Сис­тем­ний зна­чок. Зна­хо­дить­ся в лі­во­му верх­ньо­му ку­ті будь-яко­го вік­на пап­ки з ле­ва від на­зви. При кла­цан­ні на цьо­му знач­ку від­кри­ва­є­ть­ся ме­ню, на­зи­ва­не служ­бо­вим. Ко­ман­ди, пред­став­ле­ні в да­но­му ме­ню, до­зво­ля­ють управ­ля­ти роз­мі­ром і роз­та­шу­ван­ням вік­на на Ро­бо­чо­му сто­лі - во­ни мо­жуть бу­ти ко­рис­ни­ми, як­що ми­шка не пра­цює.

Кноп­ки ке­ру­ван­ня роз­мі­ром. Ці кноп­ки дуб­лю­ють ос­нов­ні ко­ман­ди служ­бо­во­го ме­ню. Біль­шість опе­ра­цій мож­на ви­ко­на­ти ба­гать­ма різ­ни­ми спо­со­ба­ми. Кож­ний ко­ри­сту­є­ть­ся ти­ми при­йо­ма­ми, які йо­му зруч­ні. Кно­пок ке­ру­ван­ня роз­мі­ром три: що звер­тає до значка на панелі завдань, що звертає чи роз­вер­тає вікно до певного розміру, за­кри­ваю­ча. Кла­цан­ня на за­кри­ваю­чій кноп­ці за­кри­ває вік­но пов­ні­стю. Кла­цан­ня на кноп­ці, що звер­тає, при­во­дить до то­го, що вік­но звер­та­є­ть­ся до роз­мі­ру кноп­ки, що роз­мі­ща­є­ть­ся на Па­не­лі зав­дань. У будь-який мо­мент вік­но мож­на від­но­ви­ти кла­цан­ням на кноп­ці Па­не­лі зав­дань. Кла­цан­ня на кноп­ці, що роз­вер­тає, роз­вер­тає вік­но на пов­ний ек­ран. У роз­гор­ну­то­му вік­ні кноп­ка, що роз­вер­тає, змінюється на кнопку що від­нов­лює, за до­по­мо­гою якої мож­на від­но­ви­ти ви­хід­ний роз­мір вік­на.

Ря­док ме­ню. Ря­док ме­ню має на­ступ­ні пунк­ти: Файл, Ви­прав­лен­ня, Вид, Ви­бра­не, Сервіс, До­від­ка. Для ві­кон па­пок ря­док ме­ню має стан­дарт­ний ви­гляд. При кла­цан­ні на кож­но­му з пунк­тів цьо­го ме­ню від­кри­ва­є­ть­ся «спа­даю­че» ме­ню, пунк­ти яко­го до­зво­ля­ють про­во­ди­ти опе­ра­ції із умі­стом вік­на або з вік­ном у ці­ло­му. Ря­док ме­ню на­дає дос­туп до всіх ко­манд, які мож­на ви­ко­на­ти в да­но­му вік­ні.

Па­нель ін­ст­ру­мен­тів. Міс­тить ко­манд­ні кноп­ки із зоб­ра­жен­ням опе­ра­цій, і ви­ко­ри­ста­ю­ть­ся для ви­ко­нан­ня операцій які час­то зу­ст­рі­ча­ю­ть­ся.

Ад­рес­ний ря­док.У ній за­зна­че­ний шлях дос­ту­пу до по­точ­ної пап­ки, що зруч­но для орі­єн­та­ції у фай­ло­вій струк­ту­рі. Ад­рес­ний ря­док до­зво­ляє ви­ко­на­ти швид­кий пе­ре­хід до ін­ших роз­ді­лів фай­ло­вої струк­ту­ри за до­по­мо­гою кноп­ки, що роз­кри­ває, на пра­во­му краї ряд­ка.

Ро­бо­ча об­ласть. У ній ві­доб­ра­жа­ю­ть­ся знач­ки об'єктів, що збе­рі­га­ю­ть­ся в пап­ці, при­чо­му спо­сіб ві­доб­ра­жен­ня мож­на управ­ля­ти за до­по­мо­гою пунк­ту ме­ню Вид.

Область задач. Знаходиться зліва від робочої області і дозволяє виконати відповідні операції з папками.

Сму­ги про­кру­чу­ван­ня. Як­що кіль­кість об'єктів за­над­то ве­ли­кий (або роз­мір вік­на за­над­то ма­ле), по пра­во­му й ниж­ньо­му кра­ях ро­бо­чої об­лас­ті мо­жуть ві­доб­ра­жа­ти­ся сму­ги про­кру­чу­ван­ня, за до­по­мо­гою яких мож­на «про­кру­ти­ти» уміст пап­ки в ро­бо­чій об­лас­ті. Сму­ги про­кру­чу­ван­ня ма­ють по­взу­нок і дві кін­це­ві кноп­ки. Про­кру­чу­ван­ня ви­ко­ну­ють трьо­ма спо­со­ба­ми:

 

· кла­цан­ням на од­ній з кін­це­вих кно­пок;

· пе­ре­тас­ку­ван­ням по­взун­ка;

· кла­цан­ням на сму­зі про­кру­чу­ван­ня ви­ще або ниж­че движ­ка.

 

Ря­док ста­ну. У ряд­ку ста­ну ви­во­дить­ся до­дат­ко­ва, час­то не­ма­ло­важ­на ін­фор­ма­ція. Так, на­прик­лад, як­що се­ред об'єктів, пред­став­ле­них у вік­ні, є схо­ва­ні або сис­тем­ні, во­ни мо­жуть не ві­доб­ра­жа­ти­ся при пе­ре­гля­ді, але в ряд­ку ста­ну про їх­ню на­яв­ність є спе­ці­аль­ний за­пис.

До ос­нов­них опе­ра­цій з фай­ло­вою струк­ту­рою від­но­сять­ся: на­ві­га­ція за фай­ло­вою струк­ту­рою; за­пуск про­грам і від­крит­тя до­ку­мен­тів; ство­рен­ня па­пок; ко­пію­ван­ня фай­лів і па­пок; пе­ре­мі­щен­ня фай­лів і па­пок; ви­да­лен­ня фай­лів і па­пок; пе­ре­йме­ну­ван­ня фай­лів і па­пок; ство­рен­ня яр­ли­ків об’єктів.

Всі опе­ра­ції з фай­ла­ми й пап­ка­ми мож­на ви­ко­ну­ва­ти за до­по­мо­гою сис­те­ми ві­кон па­пок, що бе­ре по­ча­ток з пап­ки Мій комп'ютер. Пап­ки дис­ків, пред­став­ле­ні у вік­ні ці­єї пап­ки, мож­на від­кри­ти, а по­тім роз­шу­ка­ти на них будь-які пот­ріб­ні пап­ки й фай­ли, дже­ре­ла й при­йма­ча. Ко­пію­ван­ня й пе­ре­мі­щен­ня фай­лів і па­пок з од­ні­єї пап­ки в ін­шу мож­на ви­ко­ну­ва­ти шля­хом пе­ре­тас­ку­ван­ня їх­ніх знач­ків з вік­на од­ні­єї пап­ки у вік­но ін­шої. Для ви­да­лен­ня об'єктів мож­на ви­ко­ри­ста­ти пе­ре­тас­ку­ван­ня на зна­чок Ко­ши­ка, а мож­на ко­ри­сту­ва­ти­ся кон­тек­ст­ним ме­ню, що від­кри­ва­є­ть­ся при кла­цан­ні пра­вою кноп­кою ми­ші на об'єкті. Для ство­рен­ня в пап­ці яр­ли­ка об'єкта мож­на ви­ко­ри­ста­ти ме­ню Файл або ко­ман­ду Ство­ри­ти, Яр­лик з кон­тек­ст­но­го ме­ню. При та­ко­му під­хо­ді до опе­ра­цій з фай­ло­вою струк­ту­рою вар­то ма­ти на ува­зі кіль­ка за­ува­жень:

 

1. Щоб кож­на пап­ка від­кри­ва­ла­ся у влас­но­му вік­ні, і не роз­вер­та­ла­ся на весь ек­ран, тре­ба вклю­чи­ти пе­ре­ми­кач Від­кри­ти кож­ну пап­ку в ок­ре­мо­му вік­ні, че­рез ко­ман­ду: Пуск ► На­строю­ван­ня ► Панель управління ► Вла­сти­во­сті пап­ки.

2. При пе­ре­тас­ку­ван­ні знач­ків об'єктів між пап­ка­ми, що на­ле­жать од­но­му дис­ку, ав­то­ма­тич­но ви­ко­ну­є­ть­ся пе­ре­мі­щен­ня об'єктів. Як­що пот­ріб­но ви­ко­на­ти ко­пію­ван­ня. ви­ко­ри­ста­ють спе­ці­аль­не пе­ре­тас­ку­ван­ня.

3. При пе­ре­тас­ку­ван­ні знач­ків об'єктів між пап­ка­ми, що на­ле­жать різ­ним дис­кам, ав­то­ма­тич­но ви­ко­ну­є­ть­ся ко­пію­ван­ня об'єктів. Як­що пот­ріб­но ви­ко­на­ти пе­ре­мі­щен­ня, ви­ко­ри­ста­ють спе­ці­аль­не пе­ре­тас­ку­ван­ня.

 

Ви­ко­ну­ва­ти опе­ра­ції з фай­ло­вою струк­ту­рою у вік­нах па­пок не ціл­ком зруч­но, але для ці­єї ме­ти є й мо­гут­ні­ший за­сіб - про­гра­ма Про­від­ник. Про­гра­ма Про­від­ник при­зна­че­ний для на­ві­га­ції за фай­ло­вою струк­ту­рою комп'ютера і її об­слу­го­ву­ван­ня. Про­від­ник гли­бо­ко ін­тег­ро­ва­ний в ОС Win­dows. Дуже просто про­гра­ма за­пус­ка­є­ть­ся че­рез кон­тек­ст­не ме­ню кноп­ки Пуск. Вік­но про­гра­ми по­ка­за­не на Рис. 5.


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 4603

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Опе­ра­цій­на сис­те­ма Win­dows. Ос­нов­ні об'єкти та при­йо­ми ке­ру­ван­ня в ОС Windows XP | Ри­су­нок 5.Вік­но про­гра­ми Про­від­ник

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.