Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Робота з папками і файлами у середовищі Windows

Го­лов­не ме­ню. За до­по­мо­гою Го­лов­но­го ме­ню мож­на за­пус­ти­ти всі про­гра­ми, ус­та­нов­ле­ні під ке­ру­ван­ням опе­ра­цій­ної сис­те­ми або за­реє­ст­ро­ва­ні в ній, від­кри­ти до­ку­мен­ти, з яки­ми ви­ко­ну­ва­ла­ся ро­бо­та, одер­жу­ва­ти дос­туп до всіх за­со­бів на­строю­ван­ня опе­ра­цій­ної сис­те­ми, а та­кож дос­туп до по­шу­ко­вої й до­від­ко­вої сис­тем Win­dows. Переглянути які використовуються пристрої для друку і т.і.

Го­лов­не ме­ню - не­об­хід­ний еле­мент ке­ру­ван­ня для за­вер­шен­ня ро­бо­ти з опе­ра­цій­ною сис­те­мою. У ньо­му є пункт За­вер­шен­ня ро­бо­ти, ви­ко­ри­стан­ня яко­го не­об­хід­но для ко­рект­но­го за­вер­шен­ня ро­бо­ти із сис­те­мою пе­ред ви­ми­кан­ням жив­лен­ня комп’ютера.

Струк­ту­ра Го­лов­но­го ме­ню. У струк­ту­ру Го­лов­но­го ме­ню вхо­дять два роз­ді­ли - обов'язковий і до­віль­ний.До­віль­ний роз­діл роз­та­шо­ва­ний ви­ще роз­ді­лю­валь­ної ри­си. Пунк­ти цьо­го роз­ді­лу ко­ри­сту­вач мо­же ство­ри­ти за влас­ним ба­жан­ням. Іно­ді ці пунк­ти утво­рять­ся ав­то­ма­тич­но при ус­та­нов­ці дея­ких до­дат­ків.

Пунк­ти Го­лов­но­го ме­ню. Про­гра­ми. Цей пункт від­кри­ває дос­туп до іє­рар­хіч­ної струк­ту­ри, що міс­тить по­каж­чи­ки для за­пус­ку до­дат­ків, ус­та­нов­ле­них на комп'ютері. Для зруч­но­сті ко­ри­сту­ван­ня по­каж­чи­ки по­єд­ну­ю­ть­ся в ка­те­го­рії. Як­що ка­те­го­рія має зна­чок у ви­гля­ді три­кут­ної стріл­ки, у ній є вкла­де­ні ка­те­го­рії. Роз­крит­тя вкла­де­них ка­те­го­рій ви­ко­ну­є­ть­ся про­стим за­ви­сан­ням по­каж­чи­ка ми­ші. По­каж­чи­ки, що є при­сут­нім у Го­лов­но­му ме­ню, ма­ють ста­тус яр­ли­ків, а їх ка­те­го­рії - ста­тус па­пок. Від­по­від­но по­каж­чи­ки мож­на ко­пію­ва­ти й пе­ре­мі­ща­ти між ка­те­го­рія­ми, пе­ре­тас­ку­ва­ти на Ро­бо­чий стіл і у вік­на па­пок. Це один з най­про­сті­ших спо­со­бів ство­рен­ня яр­ли­ка для не­дав­но вста­нов­ле­ної про­гра­ми.

На­строю­ван­ня. Пункт На­строю­ван­ня від­кри­ває дос­туп до ос­нов­них за­со­бів на­строю­ван­ня Win­dows, зок­ре­ма, до ло­гіч­ної пап­ки Па­нель управління. Слу­жить для дос­ту­пу до пап­ки Прин­те­ри, че­рез яку відбувається ус­та­нов­ка прин­те­рів і на­строю­ван­ня зав­дань на пе­чат­ку.

Знай­ти. Цей пункт Го­лов­но­го ме­ню від­кри­ває дос­туп до за­со­бів по­шу­ку, ус­та­нов­ле­ним на комп'ютері. Ос­нов­ним за­со­бом цьо­го пунк­ту є пункт:

Фа­й­ли й пап­ки,за до­по­мо­гою яко­го ви­роб­ля­є­ть­ся по­шук об'єктів у фай­ло­вій струк­ту­рі. При ус­та­нов­ці до­дат­ків, що ма­ють свої влас­ні за­со­би по­шу­ку, мо­же від­бу­ва­ти­ся ав­то­ма­тич­не роз­мі­щен­ня до­дат­ко­вих яр­ли­ків у цій ка­те­го­рії.

До­від­ка. Це пункт вхо­ду в до­від­ко­ву сис­те­му Win­dows .

Довідник та підтримка. ПунктДовідник дає можливістьодержати довідку про можливості ОС Windows а також підтримку програмного забезпечення на поновлення існуючої ОС та нових програм для ОС Win­dows.

Ви­ко­на­ти. Цей пункт від­кри­ває не­ве­ли­ке вік­но, що має ко­манд­ний ря­док для за­пус­ку до­дат­ків. Да­ний пункт до­ціль­но ви­ко­ри­ста­ти, ко­ли не­об­хід­но при за­пус­ку до­дат­ків ука­за­ти па­ра­мет­ри за­пус­ку.

За­вер­шен­ня се­ан­су. Як­що опе­ра­цій­ною сис­те­мою за­реє­ст­ро­ва­но тро­хи ко­ри­сту­ва­чів од­но­го комп'ютера, цей пункт до­зво­ляє за­вер­ши­ти ро­бо­ту од­но­го ко­ри­сту­ва­ча й пе­ре­да­ти комп'ютер ін­шо­му.

За­вер­шен­ня ро­бо­ти. Ко­рект­не за­вер­шен­ня ро­бо­ти з опе­ра­цій­ною сис­те­мою. Від­кри­ває діа­ло­го­ве вік­но За­вер­шен­ня ро­бо­ти в Win­dows, що міс­тять пунк­ти:

· при­зу­пи­ни­ти ро­бо­ту комп'ютера;

· ви­клю­чи­ти комп'ютер;

· пе­ре­ван­та­жи­ти комп'ютер;

· пе­ре­ван­та­жи­ти комп'ютер у ре­жи­мі MS-DOS.

 

Ви­бра­не. Да­ний пункт від­кри­ває дос­туп до дея­ких ло­гіч­них па­пок ко­ри­сту­ва­ча, у яких він мо­же роз­мі­ща­ти най­біль­ше час­то ви­ко­ри­сто­ву­ва­ні до­ку­мен­ти, яр­ли­ки Web - до­ку­мен­тів і Web - вуз­лів Ін­тер­не­ту. Фі­зич­но до­ку­мен­ти в пап­ці С:\Windows\Ви­бра­не. Як­що з од­ним комп'ютером пра­цю­ють кіль­ка ко­ри­сту­ва­чів, то кож­ний мо­же ма­ти свою пер­со­наль­ну гру­пу ви­бра­них ло­гіч­них па­пок. У деяких версіях цей пункт відсутній.

До­ку­мен­ти. Цей пункт від­кри­ває дос­туп до яр­ли­ків ос­тан­ніх п'ятнадцяти до­ку­мен­тів, з яки­ми да­ний ко­ри­сту­вач пра­цю­вав на комп'ютері. Фі­зич­но ці яр­ли­ки збе­рі­га­ю­ть­ся в схо­ва­ній пап­ці С:\Win­dos\Re­cent.У деяких версіях цей пункт теж відсутній.

Па­нель завдань на Ро­бо­чо­му сто­лі ви­ко­ри­сто­ву­є­ть­ся для роз­мі­щен­ня пік­то­грам згор­ну­тих ві­кон.

Як­що за­кри­ті всі вік­на про­це­сів, за­вер­ши­ти ро­бо­ту з Win­dows мож­на ком­бі­на­ці­єю кла­віш Alt+F4. Пункт при­зу­пи­ни­ти ро­бо­ту комп'ютера при­во­дить об­чис­лю­валь­ну сис­те­му в ре­жим, що че­кає. Як­що ви­ко­ри­ста­ти пункт Пе­ре­ван­та­жи­ти комп'ютер при на­тис­ну­тій кла­ві­ші Shift, від­бу­ва­є­ть­ся не пов­не пе­ре­за­ван­та­жен­ня, а тіль­ки пе­ре­за­пуск опе­ра­цій­ної сис­те­ми.

Вік­но пап­ки в ОС Win­dows. Щоб від­кри­ти пап­ку й пе­ре­гля­ну­ти її вміст не­об­хід­но ви­ко­на­ти под­вій­не кла­цан­ня на ній. При від­крит­ті пап­ки від­кри­ва­є­ть­ся її вік­но, у яко­му й бу­де вміст пап­ки. У пап­ці мо­жуть бу­ти ін­ші пап­ки й фай­ли. Вік­но пап­ки - це кон­тей­нер, уміст яко­го гра­фіч­но ві­доб­ра­жає вміст пап­ки. Будь-яку пап­ку мож­на від­кри­ти у своє­му вік­ні. Для цьо­го не­об­хід­но вста­но­ви­ти на­строю­ван­ня пап­ки ко­ман­дою: Пуск ► На­строю­ван­ня ► Вла­сти­во­сті пап­ки ► вклад­ка За­галь­ні. У по­лі Спо­сіб ог­ля­ду па­пок, ус­та­но­ви­ти пе­ре­ми­кач Від­кри­ва­ти кож­ну пап­ку в ок­ре­мо­му вік­ні. Кіль­кість од­но­час­но від­кри­тих ві­кон мо­же бу­ти до­сить велика - це за­ле­жить від па­ра­мет­рів кон­крет­но­го комп'ютера. Вік­на - один з най­важ­ли­ві­ших об'єктів Win­dows. Аб­со­лют­но всі опе­ра­ції, які ми ро­би­мо, пра­цюю­чи з комп'ютером, від­бу­ва­ю­ть­ся або на Ро­бо­чо­му сто­лі, або в яко­му-не­будь вік­ні.

Вік­на па­пок - не єди­ний тип ві­кон в Win­dows.

По на­яв­но­сті од­но­рід­них еле­мен­тів ке­ру­ван­ня й оформ­лен­ня мож­на ви­ді­ли­ти й ін­ші ти­пи ві­кон: діа­ло­го­ві, вік­на до­від­ко­вої сис­те­ми, ро­бо­чі вік­на до­дат­ків, вік­на до­ку­мен­тів до­дат­ків.

Струк­ту­ра вік­на папки. Струк­ту­ра вік­на, за­леж­но від на­строю­ван­ня з гі­пер­тек­сто­ви­ми до­ку­мен­та­ми пред­став­ле­на на Рис. 4.

Ри­су­нок 4.Вік­но пап­ки C:\Win­dows

 

Вікно папки містить такі обов'язкові елементи:

Ря­док за­го­лов­ка - у ньому на­пи­са­на на­зва па­ки. За цей ря­док ви­ко­ну­є­ть­ся пе­ре­тас­ку­ван­ня пап­ки на Ро­бо­чо­му сто­лі за до­по­мо­гою ми­ші. Це са­мий верх­ній ря­док.

Сис­тем­ний зна­чок. Зна­хо­дить­ся в лі­во­му верх­ньо­му ку­ті будь-яко­го вік­на пап­ки з ле­ва від на­зви. При кла­цан­ні на цьо­му знач­ку від­кри­ва­є­ть­ся ме­ню, на­зи­ва­не служ­бо­вим. Ко­ман­ди, пред­став­ле­ні в да­но­му ме­ню, до­зво­ля­ють управ­ля­ти роз­мі­ром і роз­та­шу­ван­ням вік­на на Ро­бо­чо­му сто­лі - во­ни мо­жуть бу­ти ко­рис­ни­ми, як­що ми­шка не пра­цює.

Кноп­ки ке­ру­ван­ня роз­мі­ром. Ці кноп­ки дуб­лю­ють ос­нов­ні ко­ман­ди служ­бо­во­го ме­ню. Біль­шість опе­ра­цій мож­на ви­ко­на­ти ба­гать­ма різ­ни­ми спо­со­ба­ми. Кож­ний ко­ри­сту­є­ть­ся ти­ми при­йо­ма­ми, які йо­му зруч­ні. Кно­пок ке­ру­ван­ня роз­мі­ром три: що звер­тає до значка на панелі завдань, що звертає чи роз­вер­тає вікно до певного розміру, за­кри­ваю­ча. Кла­цан­ня на за­кри­ваю­чій кноп­ці за­кри­ває вік­но пов­ні­стю. Кла­цан­ня на кноп­ці, що звер­тає, при­во­дить до то­го, що вік­но звер­та­є­ть­ся до роз­мі­ру кноп­ки, що роз­мі­ща­є­ть­ся на Па­не­лі зав­дань. У будь-який мо­мент вік­но мож­на від­но­ви­ти кла­цан­ням на кноп­ці Па­не­лі зав­дань. Кла­цан­ня на кноп­ці, що роз­вер­тає, роз­вер­тає вік­но на пов­ний ек­ран. У роз­гор­ну­то­му вік­ні кноп­ка, що роз­вер­тає, змінюється на кнопку що від­нов­лює, за до­по­мо­гою якої мож­на від­но­ви­ти ви­хід­ний роз­мір вік­на.

Ря­док ме­ню. Ря­док ме­ню має на­ступ­ні пунк­ти: Файл, Ви­прав­лен­ня, Вид, Ви­бра­не, Сервіс, До­від­ка. Для ві­кон па­пок ря­док ме­ню має стан­дарт­ний ви­гляд. При кла­цан­ні на кож­но­му з пунк­тів цьо­го ме­ню від­кри­ва­є­ть­ся «спа­даю­че» ме­ню, пунк­ти яко­го до­зво­ля­ють про­во­ди­ти опе­ра­ції із умі­стом вік­на або з вік­ном у ці­ло­му. Ря­док ме­ню на­дає дос­туп до всіх ко­манд, які мож­на ви­ко­на­ти в да­но­му вік­ні.

Па­нель ін­ст­ру­мен­тів. Міс­тить ко­манд­ні кноп­ки із зоб­ра­жен­ням опе­ра­цій, і ви­ко­ри­ста­ю­ть­ся для ви­ко­нан­ня операцій які час­то зу­ст­рі­ча­ю­ть­ся.

Ад­рес­ний ря­док.У ній за­зна­че­ний шлях дос­ту­пу до по­точ­ної пап­ки, що зруч­но для орі­єн­та­ції у фай­ло­вій струк­ту­рі. Ад­рес­ний ря­док до­зво­ляє ви­ко­на­ти швид­кий пе­ре­хід до ін­ших роз­ді­лів фай­ло­вої струк­ту­ри за до­по­мо­гою кноп­ки, що роз­кри­ває, на пра­во­му краї ряд­ка.

Ро­бо­ча об­ласть. У ній ві­доб­ра­жа­ю­ть­ся знач­ки об'єктів, що збе­рі­га­ю­ть­ся в пап­ці, при­чо­му спо­сіб ві­доб­ра­жен­ня мож­на управ­ля­ти за до­по­мо­гою пунк­ту ме­ню Вид.

Область задач. Знаходиться зліва від робочої області і дозволяє виконати відповідні операції з папками.

Сму­ги про­кру­чу­ван­ня. Як­що кіль­кість об'єктів за­над­то ве­ли­кий (або роз­мір вік­на за­над­то ма­ле), по пра­во­му й ниж­ньо­му кра­ях ро­бо­чої об­лас­ті мо­жуть ві­доб­ра­жа­ти­ся сму­ги про­кру­чу­ван­ня, за до­по­мо­гою яких мож­на «про­кру­ти­ти» уміст пап­ки в ро­бо­чій об­лас­ті. Сму­ги про­кру­чу­ван­ня ма­ють по­взу­нок і дві кін­це­ві кноп­ки. Про­кру­чу­ван­ня ви­ко­ну­ють трьо­ма спо­со­ба­ми:

 

· кла­цан­ням на од­ній з кін­це­вих кно­пок;

· пе­ре­тас­ку­ван­ням по­взун­ка;

· кла­цан­ням на сму­зі про­кру­чу­ван­ня ви­ще або ниж­че движ­ка.

 

Ря­док ста­ну. У ряд­ку ста­ну ви­во­дить­ся до­дат­ко­ва, час­то не­ма­ло­важ­на ін­фор­ма­ція. Так, на­прик­лад, як­що се­ред об'єктів, пред­став­ле­них у вік­ні, є схо­ва­ні або сис­тем­ні, во­ни мо­жуть не ві­доб­ра­жа­ти­ся при пе­ре­гля­ді, але в ряд­ку ста­ну про їх­ню на­яв­ність є спе­ці­аль­ний за­пис.

До ос­нов­них опе­ра­цій з фай­ло­вою струк­ту­рою від­но­сять­ся: на­ві­га­ція за фай­ло­вою струк­ту­рою; за­пуск про­грам і від­крит­тя до­ку­мен­тів; ство­рен­ня па­пок; ко­пію­ван­ня фай­лів і па­пок; пе­ре­мі­щен­ня фай­лів і па­пок; ви­да­лен­ня фай­лів і па­пок; пе­ре­йме­ну­ван­ня фай­лів і па­пок; ство­рен­ня яр­ли­ків об’єктів.

Всі опе­ра­ції з фай­ла­ми й пап­ка­ми мож­на ви­ко­ну­ва­ти за до­по­мо­гою сис­те­ми ві­кон па­пок, що бе­ре по­ча­ток з пап­ки Мій комп'ютер. Пап­ки дис­ків, пред­став­ле­ні у вік­ні ці­єї пап­ки, мож­на від­кри­ти, а по­тім роз­шу­ка­ти на них будь-які пот­ріб­ні пап­ки й фай­ли, дже­ре­ла й при­йма­ча. Ко­пію­ван­ня й пе­ре­мі­щен­ня фай­лів і па­пок з од­ні­єї пап­ки в ін­шу мож­на ви­ко­ну­ва­ти шля­хом пе­ре­тас­ку­ван­ня їх­ніх знач­ків з вік­на од­ні­єї пап­ки у вік­но ін­шої. Для ви­да­лен­ня об'єктів мож­на ви­ко­ри­ста­ти пе­ре­тас­ку­ван­ня на зна­чок Ко­ши­ка, а мож­на ко­ри­сту­ва­ти­ся кон­тек­ст­ним ме­ню, що від­кри­ва­є­ть­ся при кла­цан­ні пра­вою кноп­кою ми­ші на об'єкті. Для ство­рен­ня в пап­ці яр­ли­ка об'єкта мож­на ви­ко­ри­ста­ти ме­ню Файл або ко­ман­ду Ство­ри­ти, Яр­лик з кон­тек­ст­но­го ме­ню. При та­ко­му під­хо­ді до опе­ра­цій з фай­ло­вою струк­ту­рою вар­то ма­ти на ува­зі кіль­ка за­ува­жень:

 

1. Щоб кож­на пап­ка від­кри­ва­ла­ся у влас­но­му вік­ні, і не роз­вер­та­ла­ся на весь ек­ран, тре­ба вклю­чи­ти пе­ре­ми­кач Від­кри­ти кож­ну пап­ку в ок­ре­мо­му вік­ні, че­рез ко­ман­ду: Пуск ► На­строю­ван­ня ► Панель управління ► Вла­сти­во­сті пап­ки.

2. При пе­ре­тас­ку­ван­ні знач­ків об'єктів між пап­ка­ми, що на­ле­жать од­но­му дис­ку, ав­то­ма­тич­но ви­ко­ну­є­ть­ся пе­ре­мі­щен­ня об'єктів. Як­що пот­ріб­но ви­ко­на­ти ко­пію­ван­ня. ви­ко­ри­ста­ють спе­ці­аль­не пе­ре­тас­ку­ван­ня.

3. При пе­ре­тас­ку­ван­ні знач­ків об'єктів між пап­ка­ми, що на­ле­жать різ­ним дис­кам, ав­то­ма­тич­но ви­ко­ну­є­ть­ся ко­пію­ван­ня об'єктів. Як­що пот­ріб­но ви­ко­на­ти пе­ре­мі­щен­ня, ви­ко­ри­ста­ють спе­ці­аль­не пе­ре­тас­ку­ван­ня.

 

Ви­ко­ну­ва­ти опе­ра­ції з фай­ло­вою струк­ту­рою у вік­нах па­пок не ціл­ком зруч­но, але для ці­єї ме­ти є й мо­гут­ні­ший за­сіб - про­гра­ма Про­від­ник. Про­гра­ма Про­від­ник при­зна­че­ний для на­ві­га­ції за фай­ло­вою струк­ту­рою комп'ютера і її об­слу­го­ву­ван­ня. Про­від­ник гли­бо­ко ін­тег­ро­ва­ний в ОС Win­dows. Дуже просто про­гра­ма за­пус­ка­є­ть­ся че­рез кон­тек­ст­не ме­ню кноп­ки Пуск. Вік­но про­гра­ми по­ка­за­не на Рис. 5.


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 4672

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Опе­ра­цій­на сис­те­ма Win­dows. Ос­нов­ні об'єкти та при­йо­ми ке­ру­ван­ня в ОС Windows XP | Ри­су­нок 5.Вік­но про­гра­ми Про­від­ник

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.