Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Гексоген (триметилентринітрамін). (CH2NNO2)3.

Тротил (тринітротолуол, тол). C6 H2 (NO2)3СH3.

Тротил є продуктом нітрації толуолу. В даний час – найбільш широко вживана вибухова речовина. Густина монокристалів тротилу 1654 кг/м3, густина литого заряду 1550 – 1570, пресованого 1600 – 1620 кг/м3.

Вибухові властивості. Тротил – кристалічна речовина жовтуватого кольору; в воді не розчиняється, з металами майже не взаємодіє, легко плавиться (при температурі 81°С) і пресується. Він мало чутливий до удару і тертя. Чутливість до удару (при масі вантажу 10 кг і висоті падіння 25 см) складає 4 – 8%. Домішки піску і іржі істотно підвищують чутливість тротилу до удару і тертя. При прострілі гвинтівковою кулею виходить лише 2% вибухів. Рідкий (розплавлений) тротил чутливіший до удару, ніж твердий. Запалений від променя вогню тротил спокійно горить коптявим полум'ям. Горіння навіть великих мас вільно насипаного тротилу не переходить в детонацію. Тротил чутливий до ініціювального (вибухового) імпульсу. Температура затвердівання тротилу складає 80°С. Температура спалаху при часі затримки 5 секунд дорівнює 475°C. Швидкість детонації при густині заряду 1600 кг/м3 дорівнює 6950 м/с. Температура вибуху 3500К. Об'єм продуктів вибуху 710 л/кг.

Застосування. Тротил знаходить дуже широке застосування. Він в чистому вигляді або у вигляді сумішей і сплавів з іншими вибуховими речовинами використовується для спорядження різних боєприпасів: снарядів, мін, авіабомб, торпед, бойових частин ракет і ін.

Гексоген є продуктом нітрації уротропіну. Вперше був одержаний в 1899 р., широке застосування одержав після другої світової війни.

Гексоген – біла кристалічна речовина. Температура плавлення біля 203°С, густина 1,82 103 кг/м3. Погано пресується. Для пресування гексогена до нього додається флегматизатор. Такий гексоген забарвлюється в червоний колір, легко пресується до густини 1,66 103 кг/м3. Належить до групи могутніх бризантних вибухових речовин (тротиловий еквівалент 1,4). Густина монокристалів складає 1820 кг/м3. Пре-сується до густини 1600 кг/м3 (флегматизований – до 1730 кг/м3).

Вибухові властивості. Гексоген чутливіший до удару і тертя, ніж тротил. Чутливість до удару 70 – 80%. Від променя полум'я легко загоряється і яскраво горить. Температура спалаху при часі затримки 5 секунд складає 260оC. Гексоген при прострілі кулею детонує. Чутливість до електричної іскри менше, ніж у тротилу. Має добру сприйнятливість до детонаційного імпульсу. Швидкість детонації при густині заряду 1600 кг/м3 складає 8100 м/с. Теплота вибухового перетворення при густині заряду 1600 кг/м3 дорівнює 1320 ккал/кг. При зміні густини на 100 кг/м3 теплота вибуху змінюється на 16,8 ккал/кг. Температура вибуху 40000 С. Об'єм продуктів вибуху 860 л/кг.




Переглядів: 767

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бризантні вибухові речовини. | Застосування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.