Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Бризантні вибухові речовини.

ТНРС (тринітрорезорцинат свинцю, стіфнат свинцю). C6H(NO2)3O2Pb.H2O.

ТНРС є сіллю тринітрорезорцина (стіфнинової кислоти) і містить одну молекулу кристалізаційної води.

Вибухові властивості.ТНРС менш чутливий до удару, ніж гримуча ртуть і близький по чутливості до азиду свинцю. Чутливість до удару (маса вантажу 1,215 кг) складає: верхня межа – 25 см; нижня межа – 14 см. Чутливість до тертя в ТНРС менше, ніж у гримучої ртуті й азиду свинцю. ТНРС дуже сприйнятливий до променя вогню, від якого легко детонує з різким звуком. Вологий продукт (до 10% вологості) спочатку спалахує, а потім детонує. Температура спалаху при часі затримки 1 c складає 320оC. ТНРС набагато легше запалюється від електричної іскри, чим гримуча ртуть і азид свинцю. Енергія запалення від іскри менше 0.01 Дж. Пресований ТНРС не має ініціюючої здатності, але в насипаному вигляді може збуджувати детонацію гексогену. Швидкість детонації ТНРС при щільності 2600 кг/м3 дорівнює 4900 м/c. Теплота вибуху 365 ккал/кг. Температура вибуху 2700 K. Об`єм продуктів вибуху 410 л/кг.

Застосування.ТНРС володіє слабкою ініціюючою здатністю, тому самостійно майже не застосовується. Легка займистість від променя вогню й електричної іскри обумовила його застосування у запальних складах, електрозапалах, електродетонаторах, променевих капсулях-детонаторах, а також у наколювальних і неоіржавляючих складах.

 

Бризантні вибухові речовини у військовій справі, в основному, застосовуються для спорядження артилерійських боєприпасів, а також для приготування підривних засобів. Основним видом вибухового перетворення бризантних вибухових речовин є детонація, внаслідок чого їх вибух супроводжується дробленням твердих, прилеглих до зарядів середовищ. Звідси і є схожим назва «бризантні» – в перекладі з французького означає що дроблять. Бризантні вибухові речовини, на відміну від ініціюючих, в звичайно вживаних кількостях і умовах від простого початкового імпульсу не детонують. Як правило, для збудження детонації бризантних вибухових речовин застосовуються ініціюючі вибухові речовини, а для малочутливих – і детонатори з інших, сприйнятливіших до детонації і могутніших, бризантних вибухових речовин. Швидкість детонації більшості бризантних вибухових речовин, а також їх енергетичні характеристики при розрахунку на одиницю маси вищі, ніж в ініціюючих. Чутливість бризантних вибухових речовин до зовнішніх впливів значно нижча, ніж в ініціюючих, що дозволяє використовувати їх для спорядження всіх видів боєприпасів, зокрема артилерійських, розривний заряд яких випробовує велику напругу у момент пострілу і удару об перешкоду. Основними бризантними вибуховими речовинами, які застосовуються для спорядження боєприпасів, є тротил, гексоген, тен, тетрил, як в чистому вигляді, так і в сумішах і сплавах.


Читайте також:

  1. Аморфний та кристалічний стан твердої речовини.
  2. Атомно-молекулярна будова речовини.
  3. Вибухові речовини
  4. Вибухові речовини поділяють на ініціюючі (первинні), бризантні (вторинні) та піротехнічні.
  5. Вибухові роботи
  6. Вогнегасником називається переносне чи пересувне обладнан­ня для гасіння осередків пожежі за рахунок випуску запасеної вогнегасної речовини.
  7. Вогнегасячі речовини.
  8. Гідравлічні в’яжучі речовини.
  9. Еволюція біосфери. Роль живої речовини.
  10. Загальні відомості про вибухові речовини.
  11. Ініціюючі вибухові речовини.




Переглядів: 1358

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ініціюючі вибухові речовини. | Гексоген (триметилентринітрамін). (CH2NNO2)3.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.