Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ініціюючі вибухові речовини.

1. Гримуча ртуть. Hg(ONC)2.Є сіллю гримучої кислоти HONC.

Густина монокристалів 4300 – 4400 кг/м3. Гравіметрична густина 1250 – 1750 кг/м3.

Вибухово-технічні властивості.Гримуча ртуть дуже чутлива майже до всіх видів зовнішнього імпульсу. Чутливість до удару (маса вантажу 0,6 кг) складає: верхня межа – 8,5 см; нижня межа – 5,5 см. Чутливість до тертя залежить від якості тертьових поверхонь. Найбільша чутливість спостерігається при терті між сталевими поверхнями. Домішка піску (0.5%) підвищує чутливість до тертя в 30 разів. Температура спалаху при часі затримки 1 секунда складає 240оC. Вільно розсипана гримуча ртуть від променя вогню спалахує, але не має ініціюючої властивості. Злегка підпресована вона може детонувати від променя вогню і має ініціюючу здатність. Оптимальна щільність запресованої гримучої ртуті 3100 – 3200 кг/м3. Чутливість до променя вогню зменшується при зволоженні. Так, гримуча ртуть, що містить 10% води, горить без спалаху, а з 30% води взагалі не горить. Слабко і сильно спресована гримуча ртуть має знижену чутливість до наколювання. Максимальна чутливість до наколювання жалом спостерігається при щільності пресованої гримучої ртуті 3600 – 3700 кг/м3. Гримуча ртуть менш чутлива до електричних розрядів, ніж ТНРС і азид свинцю. Мінімальна енергія іскри, необхідна для запалення, складає близько 0,01 Дж. Гримуча ртуть володіє хорошою ініціюючою здатністю, що падає при низьких температурах (менше –100оC). Швидкість детонації гримучої ртуті при щільності 4200 кг/м3 дорівнює 5400 м/c. Теплота вибухового перетворення 410 ккал/кг. Температура вибуху 4470 К. Об`єм продуктів вибуху 310 л/кг.

Застосування.Гримуча ртуть застосовується в засобах запалення (в ударних складах), у підривних капсулях-детонаторах, а також може застосовуватися для виготовлення детонаційних шнурів.

Фізіологічна дія.Гримуча ртуть отруйна, як і більшість ртутних з'єднань. Вона має солодкуватий смак. Гранична доза 0,1 мг на 1 м3. Її пил викликає роздратування шкіри, очей і слизової оболонки глотки.

2. Азид свинцю. Pb(N3)2.

Азид свинцю є сіллю одноосновної азотисто-водневої кислоти HN3.

Густина монокристалів 4730 кг/м3. Гравіметрична щільність 800 – 1000 кг/м3.

Вибухові властивості.Дві модифікації азиду свинцю (α- і β- форми), що відрізняються структурою кристалічних ґрат, відрізняються також по щільності і чутливості до зовнішніх впливів. На практиці застосовується α-модифікація у вигляді ромбічних короткостовпчастих кристалів. Такий азид свинцю менш чутливий до всіх видів зовнішніх впливів, ніж гримуча ртуть. Чутливість до удару (маса вантажу 0,975 кг) складає: верхня межа – 23 см; нижня межа – 7 см. Домішки, що містяться в технічному продукті, трохи знижують чутливість до удару. Домішки скла чи піску в сильному ступені (у 1000 разів) підвищують чутливість до тертя. Температура спалаху азиду свинцю при часі затримки 5 cекунд складає 340оC. Азид свинцю не вибухає від наколювання жалом. Це суттєвий недолік. Тому для застосування його в накольних капсулях-детонаторах необхідно використовувати, так званий, накольний склад з інших ініціюючих вибухових речовин, що збудять детонацію в азиді. Другим недоліком азиду свинцю є його мала чутливість до променя вогню. Це пояснюється високою температурою спалаху і великою теплоємністю пресованого азиду свинцю. Тому в променевих капсулях-детонаторах для безвідмовного запалення азиду свинцю використовується підсипання з ТНРС, що дуже легко запалюється і має гарну запальну здатність. Запалений від променя вогню вільно насипаний азид свинцю миттєво (за 10-7с) детонує зі швидкістю 2300 м/с. Тому єдиним видом вибухового перетворення азиду свинцю є детонація. Азид свинцю дуже чутливий до контактного електричного розряду. Чутливість до електричного розряду залежить від вологості, розміру часток і присутності домішок. На відміну від гримучої ртуті, азид свинцю не втрачає чутливості й ініціюючої здатності при зволоженні, високих тисках пресування і низьких температурах. Навіть при 30%-й вологості і при –183оC він безвідмовно детонує. Ініціююча здатність азиду свинцю в 4 – 11 разів більше, ніж у гримучої ртуті. Швидкість детонації при щільності 4600 кг/м3 дорівнює 5300 м/с, при 2600 кг/м3 – 4300 м/c. Теплота вибуху 365 ккал/кг. Температура вибуху 4000 K. Об`єм продуктів вибуху 310 л/кг.

Застосування. Достоїнства азиду свинцю обумовили його широке застосування у вибуховій техніці. Він застосовується, головним чином, у капсулях-детонаторах різного типу (променевих, наколювальних, іскрових і т.д.). Може також застосовуватися в капсульних складах трубкових капсулів-запалювачів.

Фізіологічна дія.Хоча азид свинцю і не вважається особливо токсичним, однак варто уникати вдихання його пилу, тому що в цьому випадку появляється головний біль і розширення кровоносних судин. Припустимий вміст азиду свинцю в повітрі 0,2 мг/м3.


Читайте також:

  1. Аморфний та кристалічний стан твердої речовини.
  2. Атомно-молекулярна будова речовини.
  3. Бризантні вибухові речовини.
  4. Вибухові речовини
  5. Вибухові речовини поділяють на ініціюючі (первинні), бризантні (вторинні) та піротехнічні.
  6. Вибухові роботи
  7. Вогнегасником називається переносне чи пересувне обладнан­ня для гасіння осередків пожежі за рахунок випуску запасеної вогнегасної речовини.
  8. Вогнегасячі речовини.
  9. Гідравлічні в’яжучі речовини.
  10. Еволюція біосфери. Роль живої речовини.
  11. Загальні відомості про вибухові речовини.




Переглядів: 1447

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація вибухових речовин та вимоги, що висуваються до них. | Бризантні вибухові речовини.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.