Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Застосування.

Гексоген є продуктом нітрації уротропіну. Гексоген володіє високою стійкістю, до механічних дій більш чутливий, ніж тетрил. По потужності він є одним з могутніх бризантних ВВ.

У чистому виді гексоген застосовується для спорядження детонаторів і як вторинні заряди комбінованих капсулів-детонаторів.

У суміші з іншими ВР застосовується як розривний заряд для спорядження боєприпасів.

Гексоген є другою (після тротилу) по важливості і масштабам застосування бризантною вибуховою речовиною. Він застосовується як в чистому вигляді (у флегматизованому стані), так і у вигляді сумішей з іншими вибуховими речовинами. Ширше застосовуються суміші гексогену з тротилом, з яким можна одержати литі і пресовані заряди. Вміст гексогену в цих сумішах вибирається, виходячи з технологічних і енергетичних вимог. Якщо потрібні великі теплота вибуху, фугасність і швидкість детонації, беруть більший відсоток гексогену. Якщо суміш повинна споряджатися в боєприпаси заливкою, намагаються збільшити зміст тротилу. На практиці також широко використовуються суміші тротилу з гексогеном з додаванням деякої кількості (10 – 20%) порошкоподібного алюмінію. Ці склади володіють підвищеною фугасністю і задовільною швидкістю детонації (~7000 м/с). У флегматизованому стані гексоген застосовується для спорядження малокаліберних боєприпасів. У чистому вигляді його застосовують, головним чином, в капсулях-детонаторах і детонаторах. Гексоген негігроскопічний і нерозчинний у воді. Погано роз-чиняється в спирті, добре - в ацетоні. З металами не взаємодіє.

3. Тетрил (С6H2(NO2)3NNO2CH3

Тетерилпо своєму хімічному складу відноситься до групи нітроз'єднань. Він вперше був одержаний в 1877 р., застосовується з 1910 р. Початковими матеріалами для його отримання служать діметиланілін, сірчана і азотна кислоти.

Тетрил – кристалічна речовина світло-жовтого кольору з питомою вагою 1,78 і гравіметричною густиною 0,9-1,0 103 кг/м3; добре пресується до густини 1,5-1,65 103 кг/м3. Температура затвердіння технічного тетрилу 127,7°С, температура плавлення 131,5°С, при плавленні тетрил розкладається. Хімічна стійкість достатньо висока, з металами не реагує.

Тетрил практично негігроскопічний і нерозчинний у воді. Погано розчиняється в спирті, добре - в бензолі, дихлоретані, ацетоні (тротиловий еквівалент 1,1).

Через відносно високу чутливість тетрил застосовується для виготовлення детонаторів до розривних зарядів, а також для вторинних капсулів-детонаторів. В окремих випадках він застосовується як розривний заряд малокаліберної артилерії, але флегматизований або в суміші з тротилом і гексогеном.

4. Тен С(СH2ОNO2)4.

Тенналежить до групи ефірів азотної кислоти, тобто нітратів. Він застосовується з часів другої світової війни.

Тен - біла кристалічна речовина. Температура плавлення 142°С, густина 1,77 103 кг/м3, добре пресується до густини 1,6 103 кг/м3. Тен негігроскопічний і нерозчинний у воді. Добре розчиняється в ацетоні. З металами не взаємодіє. Кислоти і луги розкладають Тен тільки при тривалій дії.

Тен, що містить 5% парафіну, має достатньо хороші вибухово-енергетичні характеристики і застосовується для виготовлення детонаторів і спорядження снарядів малого калібру.

Добре очищений Тен досить стійкий, до механічних дій - найвідчутніша бризантна ВР. По потужності Тен приблизно рівний гексогену.

Застосовується Тен переважно флегматизованим, рідше - в чистому вигляді в тих же виробах, що і гексоген.


Читайте також:

  1. Акти правозастосування.
  2. Антисептики ароматичного ряду (фенол чистий, іхтіол, дьоготь, мазь Вількінсона, лінімент за Вишневським). Особливості протимікробної дії та застосування.
  3. Бактеріофаг, його природа і практичне застосування. Вплив бактеріофага на мінливість мікроорганізмів.
  4. Будова СВА. Стандарти практичного застосування.
  5. Група барвників (діамантовий зелений, метиленовий синій, етакридину лактат). Особливості дії та застосування.
  6. Державна політика максимальних та мінімальних цін та наслідки її застосування.
  7. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників і його застосування.
  8. Електрофорез та електроосмос, їх практичне застосування.
  9. Основи теорії графів і галузь її застосування.
  10. Патогенність та вірулентність мікробів, їх значення та застосування. 3.Ворота інфекцій та дія мікробів на організми тварин, птахів.
  11. Подразнювальні засоби (розчин амоніаку, препарати ментолу, гірчичники, перцевий пластир, олія терпентинова очищена та ін.). Місцева і рефлекторна дія. Показання до застосування.




Переглядів: 734

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гексоген (триметилентринітрамін). (CH2NNO2)3. | Складні бризантні ВР.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.