Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Складні бризантні ВР.

Різноманіття задач, виконуваних боєприпасами, і умови їх застосування пред'являють до ВР різні вимоги, які не завжди виконуються індивідуальними бризантними ВР. Тому на практиці часто застосовують суміші і сплави індивідуальних бризантних ВР, а також ВР, що містять невибухові добавки, чим досягається можливість отримання ВР з необхідними властивостями.

У боєприпасах артилерії знайшли застосування складні бризантні ВР на основі індивідуальних бризантних ВР, суміші і сплави індивідуальних бризантних ВР, флегматизоровані, алюмовміщаючі і пластичні бризантні ВР.

Розглянемо деякі складні ВР.

Сплав ТГ(тротил + гексоген) виготовляється шляхом введення в розплавлений тротил порошкоподібного гексогена. Така суспензія заливається в оболонки і охолоджується.

Вибухові властивості ТГ визначаються кожним компонентом і їх процентним співвідношенням. ТГ почали застосовувати в другу світову війну для спорядження кумулятивних боєприпасів і крупних авіабомб. Оскільки допустимі напруги для ТГ складають 700-750 104 кг/м3 то без флегматизатора він може застосовуватися тільки в боєприпасах, що мають малі початкові швидкості польоту. Практичне застосування знайшли сплави ТГ-6О (60% тротилу, 40% гексогена) і ТГ-50.

З метою зниження чутливості і поліпшення пресуємості у ВР вводять флегматизатори, які зменшують тертя між частинками ВР, заповнюють нерівності і тріщини в частинках, що підвищує пластичність заряду в цілому. Флегмагизатор поглинає частину енергії зовнішньої дії, зменшує місцеві перенапруження і перешкоджає розповсюдженню вибуху по всьому заряду від точкових осередків вибуху.

Як флегматизатори звичайно застосовують поверхнево-активні, низькоплавкі, вуглеводневі з'єднання широкого ряду: парафін, церезін, вазелін, віск і інші.

З флегматизованих ВР найбільше значення має флегматизований гексоген, його суміші з тротилом, а також флегматизований ТЕН.

А-IХ-I (флегматизований гексоген) представляє собою суміш гексогену, з церезином і стеарином (5-6%) пофарбовану суданом (1-2%) в червоний колір. Потужна (тротиловий еквівалент 1,35) і стійка ВР, чутливішатротилу в 1,3 – 1,5 рази. При густині 1,60-16,8 103 кг/м3 А-IХ-I має швидкість детонації 7500-8000 м/с, теплоту вибуху 1250 ккал/кг. Ця ВР застосовується для спорядження снарядів наземної, зенітної артилерії, виготовлення детонаторів і детонуючих шнурів.

В даний час набули широке поширення алюмовміщаючі ВР на основі гексогена і тротилу. Введення до складу ВР порошку алюмінію підвищує його ефективність за рахунок підвищення швидкості детонації, збільшення теплової дії і посилення запалювальної дії продуктів вибуху.

А-IХ-2 (А-IХ-20) – суміш А-IХ-I (80%) і алюмінієвої пудри (20%). Найбільш потужна ВР (тротиловий еквівалент 1,85). Добавлення до вибухової речовини А-IХ-I алюмінієвої пудри додатково флегматизує гексоген, знижуючи його чутливість до зовнішніх впливів, підвищує температуру його вибухового розпаду і дає яскравий спалах при вибусі снаряду. При плавленні розпадається, тому боєприпаси споряджаються методом пресування.

Застосовується А-IХ-2 для спорядження бронебійних, осколково-запалювальних і зенітних снарядів, а також для спорядження крупних боєприпасів фугасної дії.

 


Читайте також:

  1. БЕЗСПОЛУЧНИКОВІ СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З ОДНОРІДНИМИ І НЕОДНОРІДНИМИ ЧАСТИНАМИ
  2. Бризантні вибухові речовини.
  3. Бухгалтерські записи (проводки) – прості та складні.
  4. Вибухові речовини поділяють на ініціюючі (первинні), бризантні (вторинні) та піротехнічні.
  5. Вуглеводи – складні органічні сполуки, до складу яких входять атоми вуглецю (С), кисню (О) та водню (Н).
  6. Групи сполучників за походженням (первинні, вторинні), морфологічною будовою (прості, складні й складені) та способом уживання (одиничні, повторювані й парні).
  7. Кореспонденція рахунків, прості і складні бухгалтерські проводки.
  8. ПРОСТІ І СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ
  9. Прості і складні ставки відсотки і методи їх нарахування
  10. Прості та складні білки
  11. Простіабо протеїни Складніабопротеїди




Переглядів: 645

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Застосування. | Загальні відомості про вибух.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.