Кореспонденція рахунків, прості і складні бухгалтерські проводки.
Подвійний запис, його суть і значення.
Кожна господарська операція викликає зміни, як мінімум у двох статтях балансу. Рахунки відкривають на кожну статтю балансу, тому господарські операції також відображають на двох рахунках бухгалтерського обліку.
Подвійний запис є способом відображення господарських операцій на кореспондуючих рахунках, при якому кожна операція записується по дебету одного і кредиту другого рахунку в одній і тій же сумі.
Подвійний запис є елементом методу бухгалтерського обліку і має:
1) контрольне значення, тому що сума господарських операцій записується по Дт одного і Кт іншого рахунку і підсумок записів по дебету всіх рахунків повинен дорівнювати підсумку записів по кредиту рахунків. Відсутність такої рівності свідчить про наявність помилки в облікових записів;
2) економічне значення, тому що дозволяє з’ясувати внаслідок яких операцій відбулися зміни твого виду активів або джерел, звідки господарські активи надійшли і куди були використані. Це дозволяє забезпечити контроль за майном підприємства та доцільністю здійснення господарських операцій.
Кореспонденція рахунків – взаємозв’язок рахунків бухгалтерського обліку, який виникає внаслідок відображення на них господарських операцій методом подвійного запису.
Самі рахунки позиваються кореспондуючими.
Кореспонденція рахунків дозволяє визначити зміст господарської операції.