Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТЕМА 15. ДОГЛЯД ЗА ЛІСОВИМИ КУЛЬТУРАМИ.

ПЛАН

 

1.Види доглядів за лісовими культурами, їх мета і умови застосування.

2.Кількість і тривалість доглядів.

3.Ручний і механізований догляд.

4.Хімічний метод боротьби з бур”янами.

5.Доповнення лісових культур.

 

Гордієнко М. І. ст..165-172

Дебринюк Ю.М. ст.150-155,

 

 

1.Догляд за лісовими культурами – це сукупність агротехнічних і лісівничих заходів, що застосовуються для поліпшення умов приживлюваності та зростання деревних порід у лісових культурах (ДСТУ 2980-93).

До комплексу агротехнічних заходів належать: обробіток грунту, досаджування та виправлення рослин, знищення бур”янів, боротьба з шкідниками та хворобами рослин.

До лісівничих заходів відносять: рубки догляду – освітлювання і прочистку.

Основна мета – створення сприятливих умов для їх росту і розвитку, скорочення терміну зімкнення і переведення лісових культур у вкриті лісом землі, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та порослі другорядних порід. Догляди сприяють поліпшенню водного, теплового режимів, а також режиму живлення і освітлення лісових культур. Щоб не було пошкодження коріння, в перші два роки після садіння міжряддя обробляють на глибину 8-10см, а в наступні не глибше 4-5см.

 

2.Кількість, тривалість та строки доглядів залежать від лісорослинної зони, типу умов місцезростання, способу обробітку грунту, методів і способів створення лісових культур, віку садивного матеріалу, видового складу насадження, погодньо-кліматичних умов, біологічних властивостей деревних порід, цільового призначення майбутнього насадження та економічних умов. Приблизна кількість доглядів по зонах буде:

Вік, років Кількість розпушувань по роках, ручних і механізованих
Лісова зона Лісостепова зона Степова зона
3-4 4-5 5-6
2-3 3-3 3-4
1-2 1-2 2-3
1-1 1-1 1-1
- 1-1 1-1
- - 1-1
Разом 7ручн. 10механіз. 10ручн. 12механіз. 13ручн. 16механіз

 

Перший агротехнічний догляд проводиться ранньою весною до появи бур’янів, послідуючі після відростання бур’янів або в залежності від температури. Найбільш важливими є догляди в першій половині вегетаційного періоду.

 

3.Ручний і механізований догляд.

Робочі органи машин повинні забезпечувати високоякісний обробіток грунту та повне знищення бур’янів. Техніка не повинна пошкоджувати надземну частину лісових культур. При сідланні ряду або кількох рядів ґрунтообробний агрегат мусить мати необхідних розмірів просвіт, куди може безперешкодно пройти ряд культур. З обох боків рядка машини і механізми повинні залишати захисну зону: для причіпних знарядь не менше 40см (20см з однієї сторони рядка і так само з другої), а для навісних не менше 30см.(15 і 15см).

При обробітку міжрядь, які слабо заросли трав’янистою рослинністю, використовують лапчасті та дискові культиватори: КЛ-2,6; КРН-4,2; КРСШ-2,8А; КРТ-3.

При обробітку міжрядь середньо- і сильно зарослих трав”янистою рослинністю, використовують дискові культиватори, робочі органи яких добре підрізують бур”яни, не забиваються трав”яною рослинністю та грунтом (ДЛКН-6/8; БДН-1,3; БДН-2; БДН-3; БДНТ-2,2 БДТ-3 та інш.). Важкі дискові борони доцільно використовувати лише на ділянках із сильно ущільненими грунтами. На більш легких грунтах застосовуються польові та садові борони.

При догляді за лісовими культурами, створеними на нерозкорчованих вирубках, обробляється смуга шириною 50-70см з кожного боку ряду дисковим культиватором КЛБ-1,7. Він призначений для догляду за лісовими культурами, висадженими по дну борозен, підготовлених плугом ПКЛ-70.

Для зрізування порослі малоцінних порід використовують “Секор-3”. На тимчасово перезволожених грунтах і сильно зарослих трав”янистою рослинністю та порослю малоцінних порід діаметром до 2 см, використовують лісовий фрезерний культиватор КРЛ-1.4, який повністю знищує в межах оброблюваної смуги трав”яну та деревну рослинність і формує рівну поверхню. Найбільш безпечним доглядом за культурами в рядах і в міжряддях є ручний. Водночас він є низькопродуктивним і трудомістким. Для догляду в рядах використовують культиватор ротаційний КРЛ-1, культиватор лісовий бічний КБЛ-1, пристосування для догляду в рядах ПРО-1, культиватор-розпушувач КРШ-1. Ручний догляд використовують також в умовах неможливого використання механізації.

 

4.Хімічний метод боротьби з бур”янами.

Там, де в захисних зонах рядів немає можливості використовувати механізми, або вони не забезпечують знищення бур”янів, використовують гербіциди. Це такі як симазин, атразин, пропазин, велпар, амінна сіль 2,4Д. При появі бур”янів оприскування проводять вздовж рядів смугами шириною 0,5-1,0м з використанням амінної солі 2,4-Д (1,5-2кг/га), або суміші препаратів 2,4-Д(2кг/га) і далапону(7кг/га). Трав”янисті рослини з потужною глибокою кореневою системою ефективно знищує атразин, який вноситься весною наступного року після посадки культур (6-8кг/га). Трав”янисті рослини з поверхневою кореневою системою ефективно знищуються симазином і атразином (8-12кг/га). Їх можна вносити восени при весняній посадці. Такі дози забезпечують захист лісових культур від заростання трав”янистою рослинністю протягом 2-3 років. Для внесення гербіцидів використовують ранцевий оприскувач ОМР-2, ручний аерозольний апарат РАА-1, тракторний оприскувач ОН-400, АЛХ з Т-25. Варто пам”ятати, що в густонаселеному західному регіоні України, де беруть початок багато річок, а також розвинуте побічне користування, хімічні заходи слід використовувати дуже обережно і обмежено.

 


Читайте також:

  1. Дезінфекція гною, гноївки, ґрунту, води. Дезінфекція спецодягу, взуття, предметів догляду за тваринами, збруї. Дезінфекція транспортних засобів, інкубаторів, вагонів та вуликів.
  2. Державні програми щодо попередження бездоглядності та безпритульності дітей.
  3. Догляд за бетоном і розопалублювання.
  4. Догляд за газонами
  5. Догляд за деревами і чагарниками
  6. Догляд за живоплотами
  7. Догляд за квітниками
  8. Догляд за окремими елементами електричних машин
  9. ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ
  10. Догляд за хутряними товарами.
  11. Догляд.
  12. Догляд.Хворі легкими формами можуть лікуватися вдома, але якщо забезпечується лабораторне обстеження. Показання до госпіталізації




Переглядів: 4296

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ 14. | КУЛЬТУРИ СОСНИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.