Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Кастрація

Підготовка маток до опоросу і проведення опоросу

Із раціону глибокосупоросної матки виключають жирні харчові відходи. За 4-5 днів до опоросу видачу кормів зменшують до половини норми. В годівниці повинна бути постійно свіжа вода, тому що під час опоросу і після нього матка відчуває спрагу, внаслідок чого трапляються непоодинокі випадки, коли матка поїдає поросят.

Станок повинен бути чистим, продезинфікованим, з великою кількістю м'якої підстилки.

Основні ознаки настання опоросу: припухлість вим'я, наявність в сосках молока. За 1-2 дні до опоросу матка починає збирати солому. В цей час за нею необхідно встановити цілодобове спостереження.

Приймання поросят здійснює обслуговуючий персонал. Перед цим необхідно підготувати ящик для новонароджених поросят, на дно якого слід покласти суху, чисту підстилку, чистий рушник, вимити руки і надіти чистий халат. Новонароджених поросят необхідно обтерти сухим рушником, звільнити ніс, рот, вуха від слизу і перев'язати шовковою ниткою пуповину на відстані 4-6 см від живота і кінець продезинфікувати йодом. Опорос продовжується у середньому від 2 до 6 годин і завершується відходом посліду , який потрібно негайно прибрати з станка, щоб свиноматка не могла його з'їсти. Заміняють також і підстилку. Після закінчення опоросу поросят негайно підпускають під свиноматку.

В першу годівлю їх можна залишати з нею, але, коли матка неспокійна, то протягом 2-3 днів після кожної годівлі поросят відсаджують у ящик і підпускають для годівлі через 1,5-2 години під наглядом.

Слабких поросят необхідно підпускати під передні соски, більш молочні, ніж задні. Через 8-10 год. після опоросу матку слід нагодувати. В першу порцію згодовують 0,4-0,6 кг суміші висівок пшеничних і вівсяної дерті у вигляді зволоженої каші. Протягом перших днів кашу дають 3-4 рази. Наступні дні раціон урізноманітнюють. Об'єм добової дачі поступово збільшують і на 4-5 день після опоросу доводять до повної норми.

В підсобних господарствах військових частин інколи мають справу з плодовитими матками, коли кількість поросят, які народилися, перевищують кількість діючих у матки сосків (всього сосків у матки 12, але інколи вони не всі нормально функціонують). В такому випадку збереження гнізда досягається таким шляхом: під маткою залишають поросят відповідно до кількості дієздатних сосків, а зайвих підсаджують під малоплідних маток. Для приймання маткою підсаджених поросят їх витримують 20-30 хв. разом з основними поросятами в окремому ящику, після чого поросята набувають однорідного запаху, і матка приймає всіх поросят. Коли такої свиноматки немає, гніздо розділяють на дві групи: у одному гурті кількість поросят повинна відповідати кількості діючих сосків, інших поросят утримують в другому гурті. Спочатку до матки підпускають поросят першого гурту, а потім другого через 30-60хв.

В перші дні поросят по черзі відсаджують в ящик, а коли вони підростуть, виділяють для них перегородкою окреме місце у маточному станку. При переміщенні гурту необхідно слідкувати за тим, щоб кожний гурт під маткою отримував свою долю молока.

 

Каструють кнурців, призначених для відгодівлі, у віці 10-30 днів, коли вони легко переносять цю операцію. Якщо пропустили кастрацію у цей період, її проводять через місяць після відлучення. Дорослих кнурів каструють не пізніше 6 місяців до забою, щоб їх м'ясо не мало специфічного запаху. Кастрацію повинен виконувати ветеринарний лікар або фельдшер.

 




Переглядів: 628

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Парування | Відгодівля свиней

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.