Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Парування

Підготовка кнурів до парування

Підготовка маток до парування

Перший раз слід допускати маток до парування у віці 9-10 місяців, краще розвинутих, при живій масі 110-120 кг.

У маток, яких готують до парування, повинні мати високу життєву активність всього організму і нормальний вияв статевого циклу. При недостатньому обміні речовин послаблюються життєві функції всіх органів, в тому числі статевих залоз, статева активність свиноматки знижується, овуляція відсутня. З іншого боку, ожиріння маток в результаті їх перегодовування і обмеженої рухумості призводить до жирового переродження яєчників, зниження статевої активності, порушення циклічності овуляції. Враховуючи це, годувати маток слід так, щоб до часу парування вони знаходились у стані середньої вгодованості.

Для підготовки молодих маток до парування в осінньо-зимовий період їм необхідно давати 4-5 кг соковитих кормів (силос, сінаж, корене-клубнеплоди) на добу. У літній період маток слід утримувати на пасовищі не менше 6 годин на добу або до складу раціону вводити 4-6 кг подрібненої зеленої маси.

При підготовці до парування маток, від яких відлучені поросята, додатково в раціон додають на 1-2 кг більше соковитих і концентрованих кормів.

 

Кнурі протягом всього року повинні знаходиться в стані середньої вгодованості. Перший раз слід пускати кнурів до парування у віці 10-11 місяців, живою вагою не менше 130-150 кг. При паруванні дорослий кнур виділяє 200-400 см3сім'я. Для утворення такої кількості якісного сім'я тварина повинна одержувати повноцінний раціон.

Годують кнурів за нормами в залежності від віку, живої маси і інтенсивності використання. До складу раціону необхідно включати різноманітні корми, легко засвоювані, що не викликають ожиріння. Літом рекомендовано пасти кнурів на пасовищі і включати в раціон 4-6 кг зеленої маси. Доброякісним кормом є – ячмінна і кукурудзяна дерть, пшеничні висівки, кормовий люпин, морква, буряк, гарбуз, макуха і картопля .

Годувати кнурів слід 3 рази на добу. Корм згодовувати краще у вигляді густої каші. Кнурів напувають вдосталь не менше 3-х разів за добу перед годуванням і через 1,5-2 часи після годування. Утримувати кнурів - плідників слід окремо від маток, краще всього у окремих станках поряд зі спарованими матками.

Площа для одного кнура – 7м2. Влітку кнурів необхідно щоденно випускати на пасовище, зимою надавати їм активний моціон на 1,5-2 км.

 

Для розведення свиней застосовують різні засоби парування, з яких основними є ручне, вільне і гуртове.

Ручне парування відрізняється від інших тим, що дає можливість враховувати час парування і опоросів, економно використовувати енергію кнура, а також здійснювати індивідуальний підбір. При вільному паруванні до гурту маток пускають кнурів, які запліднюють маток, що прийшли в охоту.

Різниця вільного парування в гурті полягає в тому, що в першому випадку плідник покриває будь-яку матку в стаді, а в другому випадку йому надається відповідний маточний гурт.

Вільне парування не бажане, оскільки воно виснажує кнурів, призводить до безсистемного, близькоспорідненого парування і не сприяє удосконалено стада. В підсобних господарствах військових частинах перевагу слід віддавати ручному паруванню.

Ознаками статевої охоти маток є припухлість і почервоніння зовнішніх статевих органів, збудженість та втрата апетиту.

Кожну матку парують двічі: перший раз – через 12-18 годин після виявлення охоти ( через 24-30 годин після її початку) і вдруге – через 12-18 годин після першого парування. Процес парування необхідно проводити у спеціальному станку з м'якою підлогою.

В цей станок заганяють матку, а потім до неї підпускають кнура. Нормальне парування продовжується 6-10 хв., а іноді і більше, спостереження за паруванням і облік його повинна проводити відповідальна особа.

Коли матка не покрилась в першу охоту, через 19-20 днів її знову парують.

 


Читайте також:

  1. Племінна робота у скотарстві. Статева зрілість, вік парування.
  2. Схрещування — це парування тварин різних порід одного виду з метою поєднання цінних якостей вихідних порід. Потомство, одержане при цьому, називають помісями або метисами




Переглядів: 1053

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Формування стада | Кастрація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.