Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






D AutoCAD

 

Створення 3d моделей — більш трудомісткий процес, ніж побудова їх проекцій на площині, але при цьому 3d моделювання має низку переваг, серед яких:

1) можливість розгляду моделей з будь-якої точки;

2) автоматична генерація основних і додаткових видів на площині;

3) побудова перерізів на площині;

4) реалістичне тонування;

5) перевірка взаємодій;

6) експорт моделей в анімовані програми;

7) інженерний аналіз;

8) витяг характеристик, необхідних для виробництва.

AutoCAD підтримує три типи 3d моделей: каркасні, поверхневі і твердотільні. Кожен з них володіє певними перевагами і недоліками. Для моделей кожного типу існує своя технологія створення та редагування.

 

Оскільки перерахованим типам моделювання притаманні власні методи створення просторових моделей та способи редагування, не рекомендується змішувати кілька типів в одному малюнку. AutoCAD представляє обмежені можливості перетворення тіл у поверхні і поверхонь в каркасні моделі, проте зворотні перетворення неприпустимі.

 

Поверхневі моделі вже несуть інформацію про поверхню моделі, що формує зовнішній вигляд об'єкту. При цьому поверхні можуть бути пофарбовані, а самі поверхневі моделі можуть закривати об'єкти, що знаходяться позаду них. Загалом, поверхнева модель представляє собою, по суті, каркасну модель, обтягнуту яким-небудь матеріалом (тканиною, папером). Вона дає уявлення про зовнішній вигляд об'єкта, але абсолютно не враховує того, що знаходиться всередині об'єкта.

 

Наприклад, можна побудувати поверхневу модель кубика. Вона буде виглядати, як дротяний каркас, обтягнутий якимось матеріалом. Форму таким чином ми зобразимо. Але початковий кубик може бути скринькою, порожнистим усередині, а може бути і цілісним кубом. Поверхневі моделі для обох випадків будуть однаковими.

 

Найбільшу інформацію про модельовані об'єкти несуть твердотільні 3d моделі (їх ще називають просто тілами). При цьому вони дозволяють враховувати те, що всередині об'єкт не є порожнім. Завдяки цьому можна комбінувати тіла, об'єднуючи і віднімаючи їх, і створювати таким чином нові, більш складні моделі. Якщо твердотільну модель розрізати, то стане видно її внутрішній устрій. З поверхневими об'єктами це робити не можна, тому що в їхньому випадку ви маєте справу лише з набором поверхонь.

 

Різні типи 3d побудов оптимальні в певних ситуаціях. Твердотільні моделі, звичайно, справляють враження, але, по-перше, їх переваги виявляються лише в певних випадках, по-друге, працювати з ними складніше, а по-третє, побудова складних 3d поверхонь краще відбувається при використанні поверхневих моделей. Крім того, набагато зручніше буває побудувати спочатку двомірну модель, а потім перетворити її в твердотільну шляхом обертання або видавлювання.

 

Каркасні моделі в AutoCAD найбільш прості в побудові і являють собою, по суті, двомірні об'єкти, вміщені в тривимірний простір. При їх побудові можна використовувати весь спектр інструментів, призначених для двомірного креслення в autocad. У подальшому вони бувають дуже корисні як основа при створенні поверхневих 3d моделей.

Каркасна модель представляє собою скелетне опис тривимірного об'єкта. Вона не має граней і складається тільки із точок, відрізків і кривих, що описують ребра об'єкта. AutoCAD дає можливість створювати каркасні моделі шляхом розміщення плоских об'єктів в будь-якому місці тривимірного простору. Є кілька способів такого розміщення:

· введення значень тривимірних точок (з координатами x, y і z) ст ході побудови об'єкта;

· вказівку площині побудов (тобто площині XY) для малювання двомірного об'єкту шляхом установки користувальницької системи координат;

· переміщення та визначення просторової орієнтації створеного раніше плоского об'єкта.

 

Крім того, AutoCAD дозволяє безпосередньо будувати деякі види 3d об'єктів типу каркасних моделей, наприклад, тривимірні полілінії і сплайни.

 

Оскільки кожен об'єкт, що становить таку модель має малюватися і розміщуватися незалежно від інших, моделювання часто займає дуже багато часу.

 

Поверхневі моделі дуже добре використовувати для побудови об'єктів незвичайної форми: вони дають повне уявлення про форму об'єктів, і цього може бути цілком достатньо. Адже не у всіх же випадках потрібні твердотільні 3d моделі з їх особливостями. Отже, побудова складних поверхонь краще проводиться при використанні поверхневих моделей.

 

 


Читайте також:

  1. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  2. Запуск системи AutoCAD
  3. Призначення системи AutoCad.
  4. Система автоматизованого проектування AutoCAD




Переглядів: 1285

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
D і 3D технології креслення в AutoCAD | Облік товарів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.