Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Система автоматизованого проектування AutoCAD

Означення системи проектування AutoCAD

Тестування з теми.

Тестування за темами\OSAPR_1-2_Б.docx


 

Тема (3-4) Настройка системи комп'ютерної графіки AutoCAD і основи креслення в двох вимірах.

Характеристика продуктів Autodesk

Компанія Autodesk Inc. є основним постачальником програмного забезпечення для систем автоматизованого проектування (САПР/CAD) і засобів мультимедіа на персональних комп'ютерах, що налічує більше 3 мільйонів клієнтів у більш ніж 150 країнах. Autodesk зробила значний внесок у створення ринку програмного забезпечення САПР для персональних комп'ютерів, коли в 1982 році вперше представила на ринку пакет AutoCAD - універсальний графічний редактор, що відразу ж одержав величезну популярність у світі. Сьогодні сімейство продуктів Autodesk застосовується практично на всіх стадіях і в різних видах проектування, включаючи архітектуру і цивільне будівництво, машинобудівне проектування, ГІС (географічні інформаційні системи) і картографію, кіно- і відеовиробництво, а також розроблення Web-сторінок.

AutoCAD - головний програмний продукт Autodesk, на основі якого побудовані десятки додатків. У процесі удосконалювання пакета створена велика кількість основних і проміжних версій AutoCAD 10-14; 2000-2014 для DOS і Windows.

Основні формати даних - векторний DWG і обмінний DXF - визнані одними з основних обмінних стандартів векторної графіки, конвертори цих форматів входять до складу багатьох пакетів ГІС, САПР, пакетів ілюстративної графіки. Файл DXF містить, крім векторних примітивів, усю інформацію про векторні шари, типи ліній, блоки і стилі тексту, дозволяє прив'язувати атрибутивну інформацію.

AutoCAD — дво- і тривимірна система автоматизованого проектування і креслення розроблена компанією Autodesk. AutoCAD - це сучасна, відкрита для розвитку система прикладних комп’ютерних програм, яка здатна автоматизувати найрізноманітніші графічні роботи.

Пакет AutoCAD дозволяє швидко і точно побудувати креслення, надає зручні і потужні засоби редагування вже готового креслення. Назва системи утворюється скороченням від "Automated Computer Aided Design", що означає при перекладі з англійської мови "Автоматизоване комп'ютерне проектування".

Графічна система AutoCAD практично не має ніяких обмежень. З її допомогою можна створювати текстову документацію, машинобудівні креслення, графічну документацію для випуску радіоелектронної апаратури, архітектурно-будівельні креслення, креслення для суднобудівної та авіаційної промисловості, картографічну документацію, технічні та художні ілюстрації. Система дозволяє виконувати креслення у кольорі, будувати аксонометричні і тривимірні зображення, створювати бібліотеки та архіви, якими можна користуватися при розробці нових документів та інше.

Технологія побудови креслення, що застосовується в системі AutoCAD, дозволяє вводити в креслення раніше заготовленні варіанти креслень деталей, проектувати варіанти розташування обладнання та ін. Висока продуктивність системи досягається як її власними програмними засобами, так і конструкціями виконавця креслення. Їх можна описувати спеціальною мовою AutoLISP, на якій складені програми для системи AutoCAD.

Вперше система AutoCAD була представлена фірмою Autodesk у 1982 році як програма САПР для персональних комп’ютерів. З того часу вона перетворилася у світового лідера серед усіх систем автоматизованого проектування, а деякі її функції стали промисловими стандартами. Мільйони професійних проектувальників у більш ніж 160 країнах світу користуються системою AutoCAD.

На сьогоднішній день система AutoCAD дозволяє:

· Здійснювати двовимірне проектування та оформлення креслень;

· Виконувати тривимірне моделювання;

· Автоматично отримувати на основі об’ємної моделі плоскі зображення її проекцій, які можуть бути допрацьовані засобами AutoCAD;

· Здійснювати колективну роботу над проектами за допомогою локальних мереж;

· Здійснювати обмін даними між проектами та ін.

Відео_уроки\3-4\Нові можливості AutoCAD_2013.avi

Характеристика графічного інтерфейсу

Головне вікно Autocad

Перше, що ви побачите після запуску програми, - це головне вікно програми (рис. 1.2), яке володіє наступними елементами:

· стрічка - містить згруповані за типами вкладки із зібраними в них типовими;

· інструментальні групи - кожна вкладка має набір інструментальних груп з набором піктограм, пов'язаних з виконанням певних команд AutoCAD;

· панель швидкого доступу - дозволяє викликати часто використовувані команди;

· робоча область - безмежна зона головного вікна, призначена для розробки креслень;

· командний рядок - вікно, використовуване для введення команд і виведення інформації про реакцію на них системи;

· рядок стану - рядок, що містить інформацію про координати курсору, а також про стан режимів викреслювання;

· швидкий пошук - панель, що дозволяє знайти в довідці інформацію, що цікавить;

· заголовок вікна - відображає назву поточного креслення;

· панель робочого простору - містить в собі різні налаштування по редагуванню робочого місця користувача, а також дозволяє налаштовувати масштаб і відображення робочої області.

 

Відео_уроки\3-4\Інтерфейс_ ACAD_2013.avi

Стрічка

Вивчення інтерфейсу будь-якої програми починається з панелі меню. Починаючи з версії 2009, розробники повністю змінили інтерфейс програми AutoCAD, тому звична панель меню замінена стрічкою, на якій розташовані вкладки. Кожна з вкладок містить в собі набір інструментальних груп, а на них, у свою чергу, розташовані команди для створення і роботи з об'єктами. На стрічці присутні такі вкладки:

· Ноmе (Головна) - на даній вкладці розташовані інструментальні групи, що дозволяють використовувати прості об'єкти, змінювати поточні об'єкти на кресленні, виконувати операції з шарами, анотаціями та блоками, редагувати властивості ліній, а також представлений набір утиліт (вбудований калькулятор , швидке виділення і т. д.);

· Insert (Вставка) - ця вкладка дає можливість використовувати команди вставки блоків, зовнішніх посилань і об'єктів інших додатків;

· Annotate (Анотації) - містить засоби , необхідні для вставки тексту, таблиць і розмірів в креслення;

· Parametric (Параметризація) - вкладка містить команди, призначені для створення параметричних об'єктів, вид яких визначається автоматично завданням певного параметра, наприклад довжини або діаметра;

· View (Вид) - дає можливість використовувати команди управління екраном, панорамування, перемикання режимів простору листа і простору моделі, установки точки спостереження, видалення невидимих ліній, зафарбовування, тонування, управління параметрами дисплея;

· Manage (Керування ) - дозволяє управляти настройками користувача інтерфейсу, а також редагувати і створювати макроси;

· Output (Висновок) - містить команди, необхідні для друку креслення, а також експортування настройок;

· Express Tools (Експрес - інструменти) - містить команди виклику пакета Express Tools . Даний пакет є застарілим і включається в постачання AutoCAD тільки для тих користувачів, які до нього звикли. Швидше за все, при установці з параметрами за замовчуванням цієї вкладки в системі меню AutoCAD може не виявитися.

Стрічку легко налаштовувати: наприклад, її можна згорнути або закрити . Захоплюючи мишею край панелей, їх можна легко реорганізувати або закрити (аналогічно панелям інструментів у старіших версіях програми). Всі ці панелі можна редагувати, налаштовуючи тим самим користувача інтерфейс.

Щоб приховати стрічку, необхідно натиснути кнопку , яка знаходиться праворуч від назв вкладок стрічки. Для розкриття стрічки необхідно повторно натиснути ту ж кнопку.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D AutoCAD
  3. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  4. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  7. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  8. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  9. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  10. VI. Узагальнення та систематизація знань
  11. VII. Етап проектування
  12. VII. Етап проектування




Переглядів: 8060

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.