Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Запуск системи AutoCAD

З меню "Пуск" вибрати "Програми", ввійти в папку з ярликами AutoCAD і вказати ярлик "AutoCAD R14" або "AutoCAD 2000" або ж з папки ACAD викликати на виконання файл ACAD.EXE.

У діалоговому вікні "Початок роботи" вибрати один з наступних початкових варіантів:

Для установки параметрів креслення:

"Викликати Майстер", а потім—"Швидкої підготовки" або "Детальної підготовки". Буде викликана Майстер-утиліта завдання початкових умов для малюнка.

У вікні "По шаблону" вибрати шаблон, що зберігає початкові установки.

У вікні "Без шаблону" вибрати одиниці виміру. AutoCAD може працювати в двох лінійних одиницях виміру: у міліметрах і дюймах, і різних кутових одиницях, причому одиниці в процесі роботи можуть мінятися. У даному вікні видні встановлені в даний момент лінійні одиниці — вони включені перемикачемМетричні (Metric) і це означає, що як одиниці вимірів обрані міліметри.

При запуску AutoCAD створюється новий неіменований малюнок. Користувач може або почати створювати об'єкти в ньому, або завантажити з диска один із уже наявних малюнків.

При відкритті наявного малюнку всім системним перемінним привласнюються значення, що вони мали в ході останнього сеансу роботи з ним; це відбувається завдяки тому, що перемінні зберігаються у файлі разом з малюнком.

Якщо ж малюнок починається знову, користувачу варто задати ряд робочих установок. Звичайно це робиться автоматично за допомогою Майстра підготовки. AutoCAD дозволяє змінювати установки й у ході сеансу, якщо в цьому виникає необхідність.

Масштаб задає співвідношення одиниць малюнка і виведеного на плоттер креслення. У AutoCAD немає необхідності враховувати масштаб у ході побудов — всі об'єкти малюються в натуральну величину і піддаються масштабуванню тільки при кресленні.

Для зручності орієнтації в поточних одиницях на екран може бути виведена сітка - набір крапок, розташованих на заданій відстані друг від друга. Це, зокрема, охороняє від грубих помилок малювання у випадках частої зміни екранного збільшення малюнку.

Ліміти вказують, яка частина графічної області AutoCAD призначена для малювання. Сітка зображується тільки в межах лімітів. Крім того, ліміти впливають на деякі з операцій по зміні видимої частини малюнку.

Завдання крокової прив'язки (дискретного переміщення курсору) дозволяє робити точна вказівка координат. Величина кроку не обов'язково повинна дорівнювати відстані між вузлами сітки; так, наприклад, при інтервалі сітки, рівному 4 мм, можна установити крок 1 мм.

Установлений набір параметрів сеансу можна зробити доступним і в знову створюваних малюнках. Для цього варто зберегти малюнок як шаблон. Шаблон звичайно являє собою малюнок, що не містить ніяких графічних об'єктів і використовуваний тільки для збереження стандартних значень системних перемінних.

5. Користувальницький інтерфейс

При першому запуску AutoCad з'являється екран програми, побудований за замовчуванням. Він складається з наступних елементів:

- падаючого меню (самий верхній рядок меню);

- стандартної панелі інструментів (другий рядок);

- рядка властивостей об'єктів (третій рядок)

- рядка стану (нижній рядок)

- вікна командних рядків (відразу перед рядком стану)

- панелей інструментів

- екранного меню (стовпець праворуч)

- графічного поля.

У графічному вікні відображається малюнок AutoCAD і ведуться всі операції по його редагуванню. Текстове вікно служить для показу протоколу введених користувачем команд і повідомлень, виданих програмою.

Перехрестя курсору, що керується пристроєм указівки (використовується миша), призначено для вказівки крапок і вибору об'єктів малюнку. Поточні координати перехрестя відображаються в рядку стану, крім того, він надає інформацію про режими сітки, кроку й інші засоби малювання.

 

6. Операції з файлами рисунків

Креслення (малюнки) системи AutoCAD зберігаються у файлах з розширенням dwg. Імена файлів можуть містити російські і латинські букви, цифри, спеціальні знаки, а також пробіли. Інші символи (крапки, коми і т.п.), як правило, не допускаються, оскільки є службовими і можуть бути неправильно інтерпретовані операційною системою Windows. Для зручності роботи бажано користувальницькі креслення зберігати в окремих папках.

Рядок падаючих меню містить засоби роботи з кресленням за допомогою вкладок:

- File (Файл)- меню роботи з файлами;

- Edit (Виправлення) - меню редагування частин графічного поля робочого столу Windows;

- View (Вид) - містить команди керування екраном, панорамування, переключення режимів простору листа і простору моделі, установки "точки зору", видалення невидимих ліній, зафарбування, тонування, керування параметрами дисплея; дозволяє встановлювати необхідні панелі інструментів;

- Insert (Вставка) - забезпечуєвставку блоків, зовнішніх об'єктів, об'єктів інших додатків;

- Format (Формат) - забезпечує роботу із шарами, кольором, типами ліній; керування стилем тексту, розмірів, видом маркера крапки, стилем мультилінії; установку одиниць виміру, границь креслення;

- Toоls (Сервіс) – містить засоби керуваннясистемою, екраном користувача, включає установку параметрів креслення і прив'язок за допомогою діалогових вікон, забезпечує роботу з користувальницькою системою координат;

- Draw (Креслення) - включає команди креслення;

- Dimtnsion (Розміри) - містить команди простановки розміріві керування параметрів розмірів;

- Modify (Редагування) - включає команди редагування елементів креслення;

- Help (Допомога) - містить могутню систему гіпертекстових підказок.


Читайте також:

  1. D AutoCAD
  2. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  3. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  4. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  5. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  6. IV. Розподіл нервової системи
  7. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  8. IV. Філогенез кровоносної системи
  9. POS-системи
  10. VI. Філогенез нервової системи
  11. Автокореляційна характеристика системи
  12. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ




Переглядів: 1110

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Призначення системи AutoCad. | Сплайн (Spline)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.095 сек.