Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



За травмонебезпечними чинниками

Аналіз умов праці в галузі

 

Умови праці на усіх галузевих об’єктах характеризуються технічним та технологічним рівнем засобів праці, тобто ступенем механізації та автоматизації об’єкту, а також вдосконаленням існуючих технологій. Організація технологічного циклу включає заходи і засоби захисту працівників, які зайняті на травмонебезпечних роботах, систему контролю за виконанням робіт відповідно до вимог безпеки та попередження аварій і травматизму. Захист працівників від небезпечних та шкідливих виробничих чинників повинен розглядатися ще на етапі проектування та будівництва об’єкту і зводитись до мінімізації ймовірності травмування робітників.

Реальні виробничі умови праці на галузевих об’єктах характеризуються наявністю виробничих небезпек, що можуть бути обумовлені наступними факторами:

1 група – соціально-економічними, що визначають характер умов праці, обумовлений нормативним та законодавчим державним регулюванням (санітарні норми і вимоги, правила щодо умов праці, режим праці і відпочинку), а також економічними (моральне та матеріальне стимулювання, система пільг і компенсацій та ін.);

2 група – організаційно-технічними, що впливають на формування умов праці на робочих місцях, в цехах та на підприємстві в цілому (засоби та предмети праці, технологічні процеси, організаційні форми виробництва і управління);

3 група – природно-кліматичними (географічні, біологічні та ін.) властивостями місцевості, де розміщені галузеві об’єкти.

Залежно від прояву та дії небезпечних чи шкідливих факторів можна виділити на виробництві два види небезпечних зон:

- зони постійної дії небезпечних чи шкідливих факторів, наявність яких пов’язана з нормальною роботою виробництва та заздалегідь відомі;

- зони потенційно небезпечних чи шкідливих факторів, які виникають випадково при порушенні нормальної роботи виробництва.

Від виду зон залежить характер заходів безпеки.

В умовах галузі для зниження рівня травматизму має велике значення своєчасне розслідування нещасних випадків та аналіз виробничого травматизму за причинами і травмуючими чинниками залежно від специфіки структурних підрозділів, метою якого є встановлення закономірностей, які спричинили появу нещасних випадків. Аналіз травматизму дає можливість розробити комплекс профілактичних заходів для усунення небезпечних і шкідливих умов праці на галузевих об’єктах.

В умовах галузі можливість негативного впливу небезпечного виробничого чинника на працівника створюється внаслідок небезпечних дій самого працюючого або службової особи на виробництві, які не відповідають нормам професійної поведінки при виконанні робот.

 


Читайте також:

  1. Інтоксикація ароматичними вуглеводами та органічними розчинниками
  2. Правила безпечної роботи з органічними розчинниками.




Переглядів: 918

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розслідування нещасних випадків невиробничого характеру | Аналіз та оцінка виробничого травматизму в галузі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.