МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||||||||||||||
Принципи маркетингу.Маркетинг як спосіб діяльності підприємців і специфічний спосіб господарювання в умовах ринкових відносин грунтується на певних принципах: - вільний вибір мети і стратегії функціонування і розвитку, концентрація всіх зусиль на вирішальних напрямках діяльності; - відкритість до споживача, його побажань і потреб; - спрямованість на кінцевий результат виробничо-збутової діяльності, а також на довготривалу перспективу розвитку фірми; - комплексний підхід до вирішення проблем, який передбачає визначення цілі відповідно до ресурсів і можливостей фірми; - оптимальне використання в упрвлінні централізованих і децентралізованих засад, тобто постійний пошук і реалізація резервів, підвищення ефективності виробничо-збутової діяльності через залучення до творчої роботи всіх прцівників фірми; - активна політика, яка полягає в наступальній стратегії розвитку фірми щодо нововведень, виробництва і ринку, випереджання конкурентів; - науковий підхід до вирішення маркетингових проблем; - гнучкість у досягненні поставленої мети через швидке пристосування до зміни умов навколишнього середовища; - вартісність; - наявність відповідної інфраструктури та фахівців.
13. Цілі маркетингу. Цілі маркетінгу: - (основна)сприяти в-ву того, що споживається, а не продажу того, що виробляється - обоюдна вигода виробника і споживача досягнення найкращих ек. Результатів Загальними цілями М. є: 1) досягнення максимально можливого високого споживання, що створює умо-ви для максимального зростання вир-ва, зайнятості, багатства; 2) досягнення максимальної споживчої задоволеності; 3) надання найширшого вибору, гранич-ної можливої різноманітності товарів; 4) максимальне підвищення якості життя (якість, кількість асортименту, доступ-ність і вартість товарів; якість фізичного сережовища; якість культурного життя); 5) взаємна вигода споживача і вироб-ка
14. Стратегічні задачі маркетингу. Відповідно до принципів маркетинг виконує ряд стратегічних, тактичних і оперативних завдань. Найважливіші стратегічні задачі маркетингу: 1. Визначення стратегії поведінки фірми на ринку 2. Встановлення і освоєння цільових ринків 3. Створення власних товарів 4. Створення комунікаційних і збутових систем 5. Розробка маркет. програм 6. Формування побажань споживачів.
15. Сутність та види основних функцій маркетингу. Згідно із завданнями ,основними функціями маркетингу є: 1. Комплексне вивчення ринку і проблем, пов’язаних із маркетингом; 2. узгодження параметрів характеристик та цін на продукцію з побажаннями і смаками споживачів; 3. планування розподілу та збуту продукції; 4. фізичний розподіл продукції; 5. забезпечення комунікаційних взаємозв’язків зі споживачами, 6. реалізація угод; післяпродажний сервіс, наладка, зворотний зв’язок.
16. Тактичні задачі маркетингу. Основними тактичними задачами можна назвати такі: - виявлення існуючих і потенційних побажань та попиту на товари (послуги) і на цій підставі обгрунтування доцільності їх виробництва чи надання; - організація робіт для створення нової продукції, яка позитивно відрізняється своєю якістю, конкурентноспроможністю і зручністю для споживача від таєї, що вже є на ринку, модифікація продукції, її онвлення, узгодження її споживчих якостей з потребами ринку; - планування і координація виробничої, збутової і фінансової діяльності фірми; - організація й удосконалення системи і методів розподілу і збуту продукції; - реалізація марк. політики просування - реалізація маркетингової політики цін; - здійснення заходів щодо системи маркетингової комунікації; - регулювання і спрямування всієї діяльності фірми, включаючи оперативне керівництво виробництвом, транспортуванням, упаковкою, реалізацією продукції, рекламою,сервісом, на досягнення поставленої мети; - аналіз маркетингової діяльності фірми.
17. Основні напрямки класифікації маркетингу.
18. Ринкова частка фірми як основний показник ефективності її маркетингової діяльності. Фірма на власний розсуд може зберегти чи збільшити свою частку ринку. Частка ринку – показник доходу конкретної фірми стосовно загального доходу всіх фірм галузі від продажу. Частка ринку – це узагальнюючий показник доступності марки. Розраховується: ЧР=ІР*ВПР*СЧО,або ЧР=ЕР*СЧО, де ІР (інтенсивний розподіл), -хар-зує доступність товару як відношення к-ті магазинів, в яких представлена дана марка товару до заг. к-ті магазинів, де є подібні товари. ВПР –відносне покриття ринку даною маркою; хар-ся як вінош-ня ЕР до ІР. СЧО( середні частки в обігу) –показує, яку частку займає дана марка у обраних магазинах. Роз-ся як відношення обороту даної марки товару у обраних магазинах до загального обороту подібних товарів у обраних магазинах. ЕР(ефективний р-л)– хар-зує доступність т-ру в магазинах з урах-ням розміру їх товарообігу. Розрах-ся як відн-ня заг. обсягу торговців певн. т-ру, які реалізують в тому числі дану марку до заг. обігу певного товару. До керованих факторів мар-гу віднос-ся фактори мікросередовища: 1. фактори, що управляються вищим керівництвом (область діяльності,загальні цілі, роль мар-гу, цого завдання, цілі, ф-ції, роль ін. підпр-цьких ф-цій, корпоративна культура) 2. фактори, які визначаються службою маркет-гу (вибір цільових ринків, цілі маркет-гу, організація мар-гу, структура мар-гу, контроль і керівництво маркет. діяльністю. До некерованих факторів маркет-гу відносяться:
19. Зовнішні фактори маркетингу. Фактори зовнішнього середовища: - політика - законодавство - стан ек-ки країни - існуючі технології - екологія - соц-на відповід-ть - культурне середовище - сис-ма засобів масової інформації
20. Керовані фактори системи маркетингу. До керованих факторів сис-ми маркетингу відносяться фактори мікросередовища: 1. фактори, що управляються вищим керівництвом (область діяльності,загальні цілі, роль мар-гу, цого завдання, цілі, ф-ції, роль ін. підпр-цьких ф-цій, корпоративна культура) 2. фактори, які визначаються службою маркет-гу (вибір цільових ринків, цілі маркет-гу, організація мар-гу, структура мар-гу, контроль і керівництво маркет. діяльністю.
21. Концепція “4Р”. Система засобів маркетингу-це сукупність прийомів і методів,конкретний інструментарій, який використовується фірмою для досягнення поставленої мети, вирішення відповідних завдань. Система засобів маркетингу визначається як “маркетингова суміш” (marketing-mix).А можливі елементи цієї суміші об’єднані в 4 групи (концепція “4Р”),-від початкової букви англійської назви кожного елемента. Головний елемент цієї суміші-товар(product). Тут основними інструментами маркетингової діяльності фірми є його: · якість · асортимент · дизайн · властивості · торговельна марка · упаковка розміри · сервіс · гарантії · можливості повернення В ідеалі товар має бути унікальним на ринку. Місце(place)-це: · насамперед вибір раціональних каналів збуту продукції фірми, · транспортна упаковка · асортимент · розміщення · запаси · транспортування Просування(promotion)-має на меті створення інформаційного взаємозв’язку фірми зі своїм цільовим ринком. Тут головними інструментами є: · стимулювання збуту · реклама · суспільні відносини · пропаганда · прямий продаж Ціна(price). Ціноутворення полягає у підходах і методах визначення: · прейскурантних цін · знижок · термінів платежу · умов платежів · кредитування покупців В останні роки ця концепція доповнюється ще кількома “Р”: people(люди),personal selling(персональний продаж), paskage(упаковка).Найважливішою складовою маркетингової суміші є люди. З погляду маркетингу їх розділяють на: персонал фірми, роздрібні (оптові) торговці та споживачі (покупці).
22. Види маркетингу в залежності від попиту. В залежності від попиту розрізняють маркетинг: 1. Конверсійний- сприяє створенню активного попиту за негативного його значення; 2. Стимулюючий – сприяє створенню і розвитку попиту за нульового значення останнього; 3. Ремаркетинг – запобігає спаданню попиту; 4. Синхромаркетинг – згладжує сезонні коливання попиту; 5. Розвиваючий – перетворює потенційний попит на реальний; 6. Підтримуючий – зберігає баланс між попитом і пропонуванням за наявності повноцінного попиту; 7. Демаркетинг – стримує небажане у ряді випадків зростання попиту; 8. Тактичний (“короткозорий”) – визначає і реалізує тактику підприємства в умовах невизначеності попиту; 9. Протидіючий – зменшує небажаний з соціально-етичного погляду попит; 10. Індивідуальний – забезпечує попит на унікальні товари.
23. Сутність та принципи соціально-етичного маркетингу Соціально-етичний маркетинг – це ділова активність фірми, предметом якої є не тільки ринок, а й суспільно- політична діяльність. Його мета – створення, здійснення та контроль за реаліацією соціальних ідей, формування і виховання конкретних норм і правил поведінки в суспільстві.
Читайте також:
|
||||||||||||||||||||
|