Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Утоплення

 

Повне припинення надходження повітря в легені називають асфіксією.

Утоплення - це асфіксія в результаті наповнення дихальних шляхів водою або іншою рідиною.

Утоплення можливі при повенях, катастрофічних затопленнях, катастрофах на воді та в інших надзвичайних ситуаціях.

До втоплення найчастіше призводять порушення правил поведінки на воді, травми при пірнанні, купання в стані алкогольного сп'яніння, різка зміна температур при зануренні у воду після перегріву на сонці.

При утопленні спочатку короткочасно затримується дихання, потім виникає інспіраторна задишка, при якій вода не потрапляє в дихальні шляхи, але людина втрачає свідомість. У подальшому дихальні шляхи заповнюються водою або іншою рідиною, в результаті чого настає різке порушення дихання, а при відсутності негайної допомоги - його зупинка. До клітинам головного мозку перестає надходити кисень, і в результаті їх загибелі відбувається зупинка серця і припинення функціонування інших життєво важливих органів і систем. Негайне надання першої допомоги потерпілому визначається раннім паралічем дихального центру, який настає через 4 - 5 хвилин. Саме цей час відводиться на витяг людину з води і проведення невідкладних заходів медичної допомоги. Серцева діяльність при утопленні може іноді зберігатися до 10 - 15 хвилин.

Механізм настання смерті при утопленні буває різним, що важливо знати при наданні допомоги.

Сухе утоплення - зупинка дихання може відбутися в результаті рефлекторного спазму гортані при попаданні води на голосові зв'язки. Настає задуху, незважаючи на те, що вода не проникає в легені. Потерпілий непритомніє і опускається на дно. Слідом за зупинкою дихання наступає і зупинка серця. У таких постраждалих після вилучення з води шкіра бліда з синюватим відтінком.

Істинне утоплення - вода потрапляє в дихальні шляхи, закупорюючи легені, що призводить до задухи. У цьому випадку шкірні покриви синюшного кольору, з рота виділяється піниста рідина.

Синкопальне утоплення - утоплення відбувається в результаті раптової зупинки дихання та серцевої діяльності. Шкіра у таких постраждалих бліда.

 

Перша медична допомога при утопленні:

1. Якщо потерпілий знаходиться у свідомості і в нього збережено дихання і серцева діяльність, то достатньо укласти його на суху тверду поверхню таким чином, щоб голова була опущена низько, потім роздягнути, розтерти руками або сухим рушником. По можливості дати гарячий напій(чай, кава, дорослим можна трохи алкоголю, наприклад, 1 - 2 столові ложки горілки), укутати теплою ковдрою і дати відпочити.

2. Якщо потерпілий знаходиться в несвідомому стані, але у нього збережено дихання і пульс, то слід закинути йому голову і висунути нижню щелепу, після чого укласти таким чином, щоб голова була низько опущена. Потім своїм пальцем, краще обгорненим носовою хусткою, звільнити його ротову порожнину від мулу, тини або блювотних мас, насухо обтерти і зігріти.

3. Якщо у потерпілого немає самостійного дихання, але зберігається серцева діяльність, також очищують дихальні шляхи і якнайшвидше приступають до проведення штучного дихання.

4. Якщо потерпілий після цього не дихає, терміново приступають до проведення штучного дихання та непрямого масажу серця.

 


Читайте також:

  1. Утоплення
  2. Утоплення !!!!!!!!!!!!!
  3. Утоплення.




Переглядів: 866

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Електрична травма | Перша медична допомога при раптових захворюваннях

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.