Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перша медична допомога при раптових захворюваннях

 

3.1.6.1 Інфаркт міокарда

 

Інфаркт міокарда - гостре захворювання серця, що розвивається частіше у чоловіків у віці 40 - 60 років. Зазвичай виникає в результаті ураження кровоносних судин серця при атеросклерозі. Часто інфаркту передує велика психоемоційний або фізичне напруження.

Основний прояв інфаркту - тривалий напад дуже сильного болю в ділянці серця, яка не зникає навіть після прийому судинорозширювальних засобів, наприклад, нітрогліцерину.

Хворі в більшості випадків знають про своє захворювання серця, і, якщо знаходяться у свідомості, можуть сказати про це. У разі появи такої сильної болі в області серця необхідно терміново викликати «швидку допомогу».

До прибуття лікаря необхідно по можливості заспокоїти постраждалого, надати йому максимальний фізичний і психічний спокій. Незважаючи на те, що судинорозширювальні засоби повністю не знімають біль, необхідно повторно дати потерпілому нітрогліцерин або інший аналогічний засіб. Потерпілий, як правило, знає лікарський препарат, який надає найкращий ефект, і має його при собі. Для зменшення болю можна дати хворому анальгін або інше знеболюючий засіб.

Помітне полегшення хворому можуть надати відволікаючі засоби, наприклад, гірчичники на ділянку серця і грудину, грілки до ніг, зігрівання рук.

Не можна залишати потерпілого одного до прибуття лікаря навіть у тому випадку, якщо у нього відзначається деяке поліпшення.

 

3.1.6.2 Гіпертонічний криз

 

Гіпертонічний криз виникає переважно в осіб, які страждають на гіпертонічну хворобу. Він характеризується, як правило, різким підвищенням артеріального тиску і погіршенням самопочуття. У хворого з'являється головний біль, нудота, запаморочення і блювота, відчуття важкості і стискання в ділянці серця. У багатьох випадках можливе почервоніння обличчя, іноді у вигляді червоних плям, озноб, пітливість і тремтіння в кінцівках. Часто можуть з'являтися носові кровотечі.

Так як гіпертонічний криз може призвести до тяжких ускладнень, необхідно терміново викликати «швидку допомогу».

У першу чергу хворому необхідно дати щось солодке - цукерки, фруктові соки, кубик цукру або розчинити його в чашці води. Якщо погіршення стану хворого було викликано низьким вмістом цукру в крові, то солодощі, які ви дали, досить швидко поліпшать його самопочуття.

Якщо стан хворого не покращиться протягом декількох хвилин, значить у нього гіперглікемія, і слід викликати «швидку допомогу». При цьому не потрібно турбуватися, так як дана вами солодкість за короткий час не принесе великої шкоди.

Якщо хворий знаходиться без свідомості, не намагайтеся його поїти або давати їжу.

 

3.1..6.3 Непритомність

 

Непритомність проявляється раптовою, частковою або повною втратою свідомості. Безпосередньою його причиною є тимчасове та недостатнє кровопостачання мозку.

Факторами, що провокують настання непритомності, можуть бути перевтома, тепловий чи сонячний удар, емоційний стрес (в результаті переляку, хвилювання, побачивши кров), сильний біль при ударах і травмах, тривале перебування в задушливому приміщенні, різке вставання з положення лежачи або сидячи.

Ознаками непритомності можуть бути запаморочення з дзвоном у вухах, почуття «легкості» в голові, слабкість, потемніння в очах, холодний піт, оніміння кінцівок. Шкірні покриви стають блідими, пульс слабким, ледве промацується. Очі спочатку «блукають», потім закриваються, настає короткочасна (до 10 с) втрата свідомості, і людина падає.

При наданні першої допомоги слід пам'ятати, що несвідоме стан може бути проявом серйозної загрози життю, як, наприклад, зупинки серця, шокового стану. Тому надання першої допомоги починають з перевірки наявності ознак життя - пульсу, дихання.

При повній втраті свідомості потерпілого укладають на спину так, щоб голова була нижче, а ноги підняті. Слід розстебнути комір і пояс, окропити обличчя водою або розтерти змоченим у холодній воді рушником, дати вдихнути пари нашатирного спирту, оцту або одеколону. У задушливому приміщенні необхідно відкрити вікно або кватирку для доступу свіжого повітря.

При неповній втраті свідомості, тобто при появі ознак непритомності, постраждалого можна не укладати, а посадити, низько опустивши йому голову.

При наданні першої медичної допомоги хворому необхідно зробити все можливе для того, щоб зменшити обсяг циркулюючої крові та її приток у верхню половину тулуба. Хворого необхідно заспокоїти, надати йому положення напівсидячи. Для швидкого відтоку частини крові до нижніх кінцівок зробити хворому гарячі ножні ванни або обкласти його ноги грілками.

Знизити артеріальний тиск і поліпшити стан хворого можна шляхом накладення на задню поверхню шиї гірчичників або точкового масажу потилиці і задньої поверхні шиї.

 

3.1.6.4 Інсульт

 

Інсульт (широко відома назва - крововилив у мозок) - це гостре порушення мозкового кровообігу, що супроводжується пошкодженням тканини мозку і розладом його функцій.

Виникає найчастіше раптово. Виявляється інсульт раптової слабкістю або онімінням особи, руки або ноги (звичайно з одного боку), утрудненням мови, раптової сильним головним болем, запамороченням, втратою свідомості. Одним з характерних ознак є різний розмір зіниць очей.

Причинами, що викликають інсульт, можуть бути розрив чи закупорка будь-якої мозкової артерії, черепно-мозкова травма, пухлина мозку.

При наданні першої допомоги потерпілому, у якого запідозрений інсульт, необхідно надати такий стан, при якому забезпечувався б вихід рідини з рота, так зване відновне становище. При необхідності слід витягти з рота пальцем слину або блювотні маси. З потерпілим треба перебувати постійно до прибуття «швидкої допомоги». Постарайтеся заспокоїти і підбадьорити потерпілого, тому що у нього можуть з'явитися занепокоєння і страх.

 


Читайте також:

  1. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  2. В Харкові відбулася перша персональна виставка творів художника, на якій було виставлено 120 творів.
  3. Державна допомога сім'ям з дітьми
  4. Долікарська допомога при різних видах ушкоджень
  5. Долікарська допомога при термічних впливах
  6. Допомога Італії Франції.
  7. Допомога консультантів в роботі з ПК
  8. Допомога малозабезпеченим сім'ям
  9. Допомога потенційному суїциданту
  10. Допомога при особливих видах травм
  11. Допомога при тимчасовій непрацездатності
  12. Допомога самотнім непрацездатним громадянам




Переглядів: 606

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Утоплення | Хіміко – механічне полірування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.027 сек.