Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Допомога потенційному суїциданту

■ Підбирайте «ключі» до розгадки суїциду. Суїцидальна превенція полягає не лише у піклуванні та участі друзів, а й у здатності розпізнати ознаки можливої небезпеки: суїцидальні погрози, які передують спробі самогубства; депресія, значні зміни поведінки чи особистості людини, а також приготування до останнього волеви­явлення. Відзначте вияви безпомічності й безнадії і з'ясуйте, чи не є ця людина самотньою та ізольованою.

■ Прийміть суїциданта як особистість. Припустіть, що людина дійсно є суїцидальною особистістю. Не думайте, що вона не здатна і не зможе наважитися на самогубство.

Якщо ви думаєте, що комусь загрожує небезпека самогубства, дійте згідно зі своїми власними почуттями й переконаннями. Небезпека, що ви перебільшите потенційну загрозу, — ніщо в порів­нянні з тим, що хтось може загинути через ваше невтручання.

■ Налагодьте турботливі стосунки. У цій ситуації є час для доб­розичливої підтримки, яку потрібно висловлювати не лише слова­ми, а й діями. У подальшому дуже багато залежатиме від якості ваших стосунків. Для того, хто відчуває, що він не потрібний і не коханий, турбота чуйної людини є могутнім підбадьорливим засо­бом. Саме приймаючи таку людину, ви зможете проникнути в її ізольовану душу.

■ Будьте уважним слухачем. Якщо людина перебуває в депреси­вному стані, їй більше потрібно говорити самій, аніж слухати когось.
Вона страждає од сильного почуття відчуження і не завжди готова
сприйняти ваші поради, відгукнутися на ваші думки і потреби.

Не засуджуйте таку людину, пам'ятайте, що їй важко зосереди­тися на чомусь, окрім своєї безвиході. Вона хоче позбутися болю, але не може знайти виходу. Спробуйте залишитися спокійним і розуміючим. Ви можете надати безцінну допомогу, вислухавши роз­повідь про почуття цієї людини.

и Не сперечайтеся. Зустрічаючись із суїцидальною загрозою, друзі й родичі часто відповідають: «Подумай, ти живеш набагато краще, ніж інші, ти мав би дякувати долі» або «Ти розумієш, які нещастя і сором чекають на твою сім'ю?», Такі відповіді одразу бло­кують подальше обговорення і викликають у нещасного ще більшу пригніченість. Бажаючи допомогти таким чином, близькі сприяють зворотньому ефекту.

Ні в якому разі не виявляйте агресії, якщо ви присутні під час розмови про самогубство, і спробуйте не висловлювати обурення тим, що почули.

■ Запитуйте. Найкраще запитати: «Ти думаєш про самогубст­во?». Це не викличе подібної думки, якщо її раніше не було. Але якщо людина думає про самогубство і знаходить когось, кому не­байдуже її хвилювання і хто згодний обговорити цю заборонену тему, то вона часто відчуває полегшення, одержує можливість зрозуміти свої почуття й досягнути катарсису.

Не пропонуйте невиправданих обіцянок. Причина, через яку суїцидант висловлює у свої думки, полягає у бажанні викликати за­непокоєність його ситуацією. Якщо ви не виявите зацікавленості й чуйності, то депресивна людина може вважати судження на зразок: «Ви насправді так не думаєте» виявом зневаги й недовіри. Суїциданти з презирством ставляться до зауважень типу: «Нічого, нічого, в інших є такі самі проблеми, як і в тебе», оскільки вони різко контра­стують із їхніми стражданнями. Ці фрази лише принижують їхні по­чуття і примушують відчувати себе ще більш непотрібними.

■ Пропонуйте конструктивні підходи. Допомогти суїциданту ви­значити джерело психічного дискомфорту важко. Адже наміри бувають різні.

■ Зверніться по допомогу до спеціалістів.

■ Вселяйте надію.

■ Пам'ятайте! «В дев'яти випадках з десяти суїцидальна спроба — це не бажання покінчити з життям, а крик про допомогу» (Г. Отто).


Читайте також:

  1. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  2. Державна допомога сім'ям з дітьми
  3. Долікарська допомога при різних видах ушкоджень
  4. Долікарська допомога при термічних впливах
  5. Допомога Італії Франції.
  6. Допомога консультантів в роботі з ПК
  7. Допомога малозабезпеченим сім'ям
  8. Допомога при особливих видах травм
  9. Допомога при тимчасовій непрацездатності
  10. Допомога самотнім непрацездатним громадянам
  11. Допомога сім'ям з дітьми




Переглядів: 1259

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Самодопомога у випадку, коли ви зіткнулись з жорстокістю або насилля у своїй сім'ї | Методи роботи соціального робітника для боротьби з жорстокістю або насильством у сім'ї

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.