Для поліпшення узгодження навантаження з фільтром необхідно, щоб характеристичний опір фільтра в смузі прозорості був би як можна більш сталим.
Якщо частину реактивного опору Г- подібної ланки К-фільтра перенести з подовжньої вітки в поперечну або навпаки, то одержимо схему нового фільтра, що називають фільтром типу m. Число m знаходиться в межах 1 ³ m ³ 0 і визначає ту частину реактивного опору, що перенесена з однієї вітки в іншу. Характеристичний опір фільтра типу m не відрізняється від характеристичного опору вихідного фільтра К, що дозволяє включати їх послідовно.
Смуги пропускання, а також частоти зрізу фільтрів типу К й отриманих з них фільтрів типу m збігаються.
На рис. 8.11 зображені криві згасання фільтра типу m для різних значень m. При m = 1 крива згасання фільтрів m збігається з характеристикою фільтрів типу К.
Чим менше коефіцієнт m, тим менше значення (частота, при якій згасання прямує до нескінченності) і крутіше крива згасання, однак, граничне значення згасання при цьому зменшується.
На рис. 8.12 наведені криві залежності характеристичного опору від величини для НЧ фільтрів і - для ВЧ фільтрів. З кривих видно, що при значеннях m » 0,6 характеристичний опір мало змінюється в залежності від частоти за винятком області, близької до частоти зрізу .