Абсолютні похибки поділяються на адитивні, які не залежать від вимірювальної величини, і мультиплікативні які лінійно збільшуються при збільшенні вимірювальної величини.
На рисунку 2,а наведено залежність адитивних абсолютної та відносної похибок від вимірюваної величини, а на рисунку2,б аналогічну залежність для мультиплікативних похибок.
а б
Рис. 2
За закономірністю проявлення похибки вимірювання поділяються на систематичні та випадкові.
Систематична похибка-це складова загальної похибки вимірювання, яка залишається незмінною або закономірно змінюється з повторними вимірюваннями однієї і тієї ж величини і в однакових умовах. Щоб зменшити цю похибку, не рекомендується вимикати живлення приладів під час короткотермінових перерв у роботі, тривалий час прогрівати прилади перед початком роботи. Основним способом зменшення систематичної похибки є усунення причини її виникнення. Наприклад, похибка від дії зовнішніх магнітних полів зменшується, якщо усунути магнітне поле із зони чутливості пристрою.
Випадковою називають похибку, яка змінюється непередбачувано, нерегулярно, хаотично, випадковим чином під час повторних вимірювань однієї і тієї самої величини в однакових умовах. Випадкові похибки виникають через велику кількість причин, які діють незалежно одна від одної. Це призводить до того, що результати окремих спостережень відрізняються один від одного, причому ці зміни відбуваються без будь-якої закономірності.