Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



В С Т У П

В практичній діяльності працівників правоохоронних органів одне з найважливіших місць займає застосування знань щодо призначення різноманітних судових експертиз і виконання інших супутніх дій і заходів, принципово необхідних для їх якісної підготовки, призначення і проведення.

Ось чому в розділі «Криміналістична тактика», тема щодо підготовки і призначення судових експертиз займає достатньо важливе місце. З урахуванням досягнень в науково-технічному прогресі, динамічному поступі законотворчої думки, загальні умови організації і проведення судових експертиз постійно доповнюються і вдосконалюються, тому що неухильно повинні відповідати вимогам сьогодення.

В КПК України передбачено процесуальні умови організації і проведення судових експертиз, виконання супутніх дій, необхідних для їх проведення, регламентовані права і обов’язки безпосередніх осіб, що мають пряме відношення до призначення і проведення судових експертиз.

Разом з тим, для вивчення цієї теми, недостатньо оперувати лише процесуальними вимогами.

Кожний працівник, на якого законом покладено право призначати судові експертизи (а це слідчі, дізнавачі, прокурори, судді) повинен досконально володіти тактичними особливостями підготовки і призначення судових експертиз. І саме тому ці практичні і тактичні особливості знаходять своє вагоме місце в науці криміналістиці.

В нашій лекції, з метою вивчення та закріплення знань, згідно запропонованої теми, будуть визначені загальні поняття і умови призначення і проведення судових експертиз, організація і можливості судово-експертних установ в Україні в розкритті і розслідуванні злочинів, визначені найбільше розповсюджені питання відносно типових обставин, що підлягають з’ясуванню, класифікація галузевих експертиз, які в свою чергу діляться на окремі види.

Крім того пропонується достатній перелік інших криміналістичних прийомів, які необхідно використовувати слідчому в підготовці і призначенні судових експертиз.

В практичній діяльності слідчий і дізнавачі не завжди вміють ефективно організувати співпрацю з спеціалістами або експертами, не можуть досконально визначити предмет експертного дослідження в поєднанні його з предметом доказування по кримінальній справі.

Ці недоліки в окремих випадках встановлюють причину призначення додаткових або повторних експертиз, губиться динамічний поступ в розслідуванні кримінальної справи, що є причиною зниження оперативності, якості і повноти слідства.

Тому також пропонується звернути увагу на окремі теоретичні і тактичні положення, виконання яких дозволяє уникнути цих або багатьох інших істотних помилок і недоліків в процесі підготовки і призначення судових експертиз.




Переглядів: 489

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перевірка показань на місці | СУДОВА ЕКСПЕРТОЛОГІЯ І СУДОВА ЕКСПЕРТИЗА, ПОНЯТТЯ, СУТНІСТЬ, ЗАДАЧІ, КЛАСИФІКАЦІЯ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.