Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Страхового фонду документації.

Україна має великий політичний, економічний потенціал, спрямований на розвиток промисловості, становлення демократичних засад у країні. Впровадження нових технологій, оснащення сучасними винаходами, видами зброї і техніки вимагає сучасного супроводження, створення багатоцільових систем управління з використанням обчислювальної техніки, систем обробки документації, телефаксимільних комунікацій для оперативної передачі на великі відстані документів всяких видів та іншої інформації.

Важливе місце в системах управління стала посідати мікрографія- це методи та заходи мініатюризації інформації на основі мікрофільмування, а також її збереження, впровадження у зручному для візуального сприйняття виді з наступним використанням.

Постійне зростання об'єму різноманітної документації, зростання цін на папір та його дефіцит, гостра нестача площі для збереження, незручність у використанні документів у специфічних умовах, особливо, при НС, викликало потребу у пошуку зручних, мініатюрних для роботи та транспортування фондів документації, склало умови для впровадження мікрографії в різноманітних галузях, особливо у військовій. Використання зчитуючих апаратів для мікрофільмів дало мож­ливість працювати з документацією виключно без документів на папері. Важливим кроком у процесі мікрографії було складання сис­тем виводу інформації з ЕОМ на мікрофільм. Так використовувались пристрої, в яких інформація, виходячи з ЕОМ, за допомогою електронно-опромінювальної трубки переносилась на 35-мм рулонний мікрофільм (система СОМ). В сучасних системах СОМ інформація вводиться з магнітної стрічки, а виводиться на рулонний мікрофільм шириною 16, 35, 105 мм. Найбільш розповсюджений її вихід на мікроафішу 105x148 мм.

Система СОМ функціонує як спільно з ЕОМ, виконуючи роль вивідного пристрою на папір, так і самостійно. Первинний мікрофільм отримується, як правило, на галоїдо-срібній мікроплівці, а далі копіюється на діазо- і везикулярну плівку. Сучасні дублікатори копіюють мікрофільми зі швидкістю 1000-1900 мікрофіш на годину при розміщенні на одній мікрофіші до 270 сторінок тексту (приблизно 500 тис. буквено-цифрових знаків). Застосування систем СОМ дозволяє у 20 разів знизити собівар­тість надання інформації на папері та вдвічі - на постачання її кори­стувачу. Технологія систем СОМ забезпечує оперативне внесення текстових та графічних змін і доповнень, що надає їй перевагу перед традиційними поліграфічними технологіями.

З початку 70-х років у США було розпочато розробки технологій вводу інформації до ЕОМ з мікрофільмів (СІМ). Головне завдання - створити постійно діючу технологію оновлення й оперативного перероблення технічних пропозицій з використання зброї та бойової техніки. Функціонування системи обумовлювалось тим, що на кожній сторінці з текстом документа надавався контрольний код, який на­носився на поле, після чого вона мікрофільмувалася на рулонну 35-мм плівку. Крім того, отриманий текст багатоаспектно кодувався на коди описуючих характеристик, які вводилися до пам'яті ЕОМ. Ілюстрація після найменування контрольного коду мікрофільмується на рулонну 105-мм плівку. Текст з рулонної 35-мм плівки вичитується системою оптичного сканування буквено-цифрової інформації зі швидкістю 160 знаків/с з похибкою не більше 4.5 відсотків загальної кількості знаків, після чого він вводиться в ЕОМ з набором введених раніше характеристик самої сторінки. Цей масив даних записується далі на магнітну стрічку для наступного набору тексту та оптичного його співвідношення з ілюстраціями, відображеними на 105-мм мікрофільмі. Кінцевий вихід текстового макета виходить з допомогою системи отримання інформації з ЕОМ на 16-мм мікрофільм.

Після виготовлення оригіналу-макета всього документа на 16-мм мікрофільмі (СОМР-80) магнітна стрічка зберігається в архіві для наступної роботи із внесення до нього змін, а рулонні мікрофільми залишаються як оригінали. Подальші зміни вносяться до технологічної документації за спрощеною схемою. За контрольним кодом оператор "виймає" відповідну сторінку та редагує її на відеотерміналі. За змін в ілюстраціях вона перезнімається на рулонний 105-мм мікрофільм та вклеюється замість вийнятої. Потім процес повторюється. Удосконалення вищезазначеної технології дає можливість у 10-12 разів прискорити передрукування змінених та доповнених тех­нічних керівництв (80 тис. найменувань загальним обсягом 3 млн. сторінок). Собівартість знизилась, нова технологія (СІМ) в порівнянні з традиційними технологіями потребує менш кваліфікованого персоналу.

Мікрографія об'єднує процеси отримання і використання мікрозображень документів на мікрофільмах. Мікрофільм- це прозорий гнучкий матеріал для фотографічного відображення окремого документа у зменшеному масштабі або багаточисельні відображення документів на цьому матеріалі, які переглядаються за допомогою оптичних приладів; їх можна використовувати для виготовлення необхідної кількості мікрокопій або збільшених для використання друкарських відтисків, для подальшого перегляду неозброєним оком (мікрофільм - може розглядатись у значенні "репродукція" оригінального документа). За своєю специфікою - через малі розміри, процеси виготовлення, копіювання, розповсюдження - мікрофільм не може існувати сам по собі, він вимагає застосування спеціальних технічних засобів, прийомів роботи, які ефективно використовуються лише в мікрографічних системах, які ще називають системами обробки документації на основі мікрофільмування. Важливим стимулом для застосування мікрофільмів є можливість обмеження доступу до інформації. Мікрофільм виключає можливість витоку інформації із баз даних по каналах зв'язку. Крім того, захищеність мікрофільму від пошкоджень значно вище, ніж у машинного носія.

У процесі створення страхового фонду документації здійснюються такі роботи:

- підготовка документації до зйомки на мікрофільм;

- мікрофільмування оригіналів та правдників документів;

- кодування мікрофільмів;

- хіміко-фотографічна обробка плівок;

- контроль за якістю мікрофільмів;

- контактне копіювання мікрофільмів;

- зберігання мікрофільмів;

- внесення змін до мікрофільмів;

- виготовлення збільшених паперових копій;

- проведення профілактичних та реставраційних робіт з мік­рофільмами.

Контроль за додержанням законодавства України у сфері формування та ведення СФД України суб'єктами державної системи страхового фонду документації здійснює державна технічна інспекція Державного департаменту стра­хового фонду документації (далі - Інспекція). Повноваження Інспекції визначені Положенням про Державну технічну інспекцію Державного департаменту страхового фонду документації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001р. № 1447.

Порядок проведення перевірок визначено Положенням про організацію та проведення інспекційних перевірок Державною технічною інспекцією Державного департаменту СФД, затвердженим наказом МНС України від 06.11.2001р. № 254 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.12.2001р. № 1003/6194.

Положення розкриває порядок організації та проведення посадовими особами Інспекції інспекційних перевірок центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності (суб'єктів державної системи страхового фонду документації), які формують та використовують страховий фонд документації.

Голова Державного департаменту страхового фонду документації є Головним державним інспектором з питань формування та ведення страхового фонду документації України. Інспекцію очолює начальник, який за посадою є заступником Головного державного інспектора з питань формування та ведення страхового фонду документації України.

Інспекційні перевірки здійснюються згідно з щорічними планами, які затверджуються Головним державним інспектором з питань формування та ведення страхового фонду документації. Плани перевірок складаються на основі мобілізаційних планів та галузевих і обласних програм створення страхового фонду документації.

Під час проведення перевірок у сферу роботи Інспекції не можуть втручатися будь-які господарські органи, об'єднання громадян, політичні формування, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Перевірки поділяються на планові та позапланові, вони можуть бути комплексні та цільові. Комплексними перевірками оцінюється стан формування та ведення страхового фонду документації суб'єктами державної системи страхового фонду документації. Цільовими перевірками перевіряються окремі питання у сфері страхового фонду документації. Позапланові перевірки здійснюються за дорученням Головного державного інспектора з питань формування та ведення страхового фонду документації України за наявністю відомостей щодо порушень вимог законодавства України про страховий фонд документації. Позаплановою перевіркою також перевіряються усунення недоліків, які були виявлені під час попередньої комплексної або цільової перевірки. Позапланові перевірки проводяться за потреби, як правило, не раніше ніж через рік після попередньої перевірки. Перевірки суб'єктів системи страхового фонду документації проводяться один раз на три роки і здійснюються комісією або індивідуально найбільш підготовленими державними інспекторами. До роботи комісії можуть залучатися спеціалісти суб'єктів державної системи страхового фонду документації, що перевіряються, за погодженням з їх керівниками.

Члени комісії під час проведення перевірок зобов'язані дотримуватися вимог законодавства України та не розголошувати інформацію, отриману під час перевірки. Суб'єкти державної системи страхового фонду документації, діяльність яких перевіряється, зобов'язані:

- створювати необхідні умови для роботи Інспекції;

- своєчасно надавати необхідні матеріали з питань, що підлягають перевірці.

Керівництво суб'єкта державної системи страхового фонду до­кументації щодо якого здійснюється перевірка, несе відповідальність за повноту та достовірність інформації, яка надається комісії під час перевірки.

За результатами перевірки складається акт чи надається припис для усунення недоліків. Акт складається у трьох примірниках. Перший примірник подається відповідному органу виконавчої влади, другий - керівнику суб'єкта, що підлягав перевірці, третій - Інспекції. Ознайомлення керівника підприємства, щодо якого здійснюється перевірка, з актом перевірки здійснюється під розпис.

Припис складається у двох примірниках. Перший надається керівнику підприємства, щодо якого здійснюється перевірка, а другий - Інспекції для здійснення контролю.

Керівник суб'єкта державної системи страхового фонду документації, щодо якого здійснювалася перевірка, зобов'язаний вжити необхідних заходів щодо усунення виявлених недоліків і виконання пропозицій Інспекції. Повідомлення про усунення недоліків надсилається до Державного департаменту страхового фонду документації у встановлені в акті (приписі) терміни, а також до органу виконавчої влади, якому підпорядкований суб'єкт.

Центральні та місцеві органи виконавчої влади:

- контролюють виконання розроблених ними галузевих та обласних програм створення страхового фонду документації;

забезпечують стійку систему управління щодо створення страхового фонду документації.

За наслідками перевірок Інспекція проводить аналіз та готує інформацію Головному державному інспектору з питань формування та ведення страхового фонду документації та МНС України щодо вдосконалення державної системи страхового фонду документації.

МНС України є головним органом виконавчої влади щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері створення та функціонування державної системи страхового фонду документації. Тому за річним звітом Міністерства Кабінет Міністрів України зобов'язує своїм дорученням у встановлений термін центральні та місцеві органи виконавчої влади забезпечити безумовне дотримання законодавства у сфері створення та формування страхового фонду документації та вжиття заходів щодо усунення недоліків, виявлених перевірками Державної технічної інспекції Державного департаменту страхового фонду документації.

У зв'язку з цим роль Державної технічної інспекції як інструмента з реалізації державної політики у галузі створення, формування та ведення страхового фонду документації набагато збільшується.

Взаємодія суб'єктів державної системи страхового фонду до­кументації здійснюється на засадах збереження державної та іншої передбаченої законом таємниці, додержання законодавства України з авторських прав. Встановлено, що страховий фонд документації України є влас­ністю держави.

Слід зазначити, що державна система страхового фонду документації, визначена Законом України "Про страховий фонд документації України", - це відносно нова організаційно-правова структура, яка потребує постійного вдосконалення.

Таким чином, правотворчий процес із вдосконалення правового поля функціонування державної системи страхового фонду документації триває.

 

Питання для самоконтролю

1. Охарактеризуйте основну мету формування СФД.

2. Як поділяється СФД України за призначенням?

3. Який механізм функціонування СФД України?

4.Що складає нормативно-правову базу державної системи СФД?

5.Які категорії нормативних документів встановлено в Україні?

6. Що являє собою система нормативно-правового забезпечен­ня функціонування СФД України?

7.Яка організація планування формуванням СФД України?.

8.Що собою являють системи управління створення обласного (регіонального) СФД?

9.Які існують вимоги до підготовки і відправки документації на мікрофільмування?

10.Що собою являє ведення та використання документів СФД?

11.Який передбачений порядок проведення перевірок Інспекцією?

12.Як за результатами перевірки складається акт (надається припис) та усуваються недоліки?

 


Читайте також:

  1. Алгоритм формування статутного фонду банку
  2. Аналіз використання фонду робочого часу.
  3. Аналіз фонду заробітної плати.
  4. Бюджет розвитку місцевих бюджетів є складовою спеціального фонду місцевих бюджетів.
  5. Бюджетні кредити, надані за рахунок загального фонду державного бюджету
  6. Видатки спеціального фонду.
  7. Види використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду
  8. Виконавча дирекція страхового фонду є виконавчим орга­ном правління фонду. Робочими органами виконавчої дирекції є її відділення, страхові каси.
  9. Вимоги, які пред’являються до первинної документації.
  10. ВИСЕЛЕННЯ З ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ТА КОМУНАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО ФОНДУ
  11. Відображення в обліку створення фонду погашення облігацій
  12. Власні кошти бюджетних установ, їх склад та призначення. Завдання обліку коштів спеціального фонду




Переглядів: 993

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок формування, ведення та використання | РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.