Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Процесори і80486

Процесор i486 забезпечує найвищу швидкість виконання прикладних програм для DOS, OS/2, Windows й UNIX System V/386.Він на 100% програмно сумісний з мікропроцесорами 386(ТМ) DX & SX. Один мільйон транзисторів об'єднаної кеш-пам'яті (надшвидкої оперативної пам’яті), разом з апаратурами для виконання операцій із плаваючою комою й керуванням пам'яті на одній мікросхемі, проте підтримують програмну сумісність із попередніми членами сімейства процесорів архітектури 86. Часто використовувані операції виконуються за один цикл, що порівняно зі швидкістю виконання RISC-команд.

Восьмикілобайтний уніфікований кеш для коду й даних, з'єднаний із шиною пакетного обміну даними зі швидкістю 80/106 Мбайт/сек при частоті 25/33 МГц гарантують високу продуктивність системи навіть із недорогими дисками (DRAM).

Нові можливості розширюють багатозадачність систем. Нові операції збільшують швидкість роботи із семафорами в пам'яті. Устаткування на мікросхемі гарантує несуперечність кеш-пам’яті й підтримує засоби для реалізації багаторівневого кешування. Вбудована система тестування перевіряє мікросхемну логіку, кеш-пам'ять і мікросхемне посторінкове перетворення адрес пам'яті. Можливості налагодження містять у собі установку пасток контрольних точок у коді що виконується й при доступі до даних. Можливості процесора i486 містять у собі:

- Повна програмна сумісність зі ЦПУ 386 DX, 386 SX, вбудованим 376(TM) процесором, процесорами 80286, 8086 й 8088;

- Модуль виконання команд розроблений так, щоб виконувати часто операції, що зустрічаються, за один цикл;

- 32-розрядний процесор для виконання арифметичних й логічних операцій;

- Вбудований модуль обробки арифметичних операцій з плаваючою точкою для підтримки 32, 64, і 80-розрядних форматів, заданих у відповідність зі стандартом IEEE 754 (об’єктно сумісному з 387 (TM) DX й 387 SX арифметичними співпроцесорами);

- Внутрішня 8 Кбайтова кеш-пам'ять, що забезпечує швидкий доступ до часто використовуваних даних й операцій;

- Сигнали керування шиною для підтримки несуперечності кеша у багатозадачних системах;

- Сегментація, одна з форм керування пам'яттю для створення незалежних, захищених адресних просторів;

- Посторінкова розбивка, одна з форм керування пам'яттю, яка забезпечує доступ до структур даних, більшим, ніж доступний простір пам'яті, шляхом зберігання даних частково у пам'яті, частково на диску;

- Оператори що перезапускаються, які дозволяють перезапуск програми після виключення (необхідні для підтримки посторінкового доступу до віртуальної пам'яті);

- Конвеєрне виконання команд, що перекривається за часом з інтерпретацією інших команд;

- Регістри налагодження для апаратної підтримки контрольних точок у командах і даних; Процесор i486 сполучимо на рівні об'єктних кодів із трьома іншими процесорами сімейства 386:

- Процесор 386 DX (32-розрядна шина даних) - ефективна щодо своєї вартості форма для персональних комп'ютерів високого класу й риночних станцій середнього рівня;

- Процесор 386 SX (16-розрядна шина даних) - 386-ий процесор, адаптований для персональних комп'ютерів середнього класу, для яких істотна висока ціна системи з 32-розрядною шиною.

- 376 вбудований процесор (16-розрядна шина даних)

- спрощена форма 386 процесора, оптимізована для застосування в якості вбудованого в систему процесора, таку як контролери процесів. Процесору 386 не вистачає посторінкової організації пам'яті й сумісності із процесором 8086, забезпечуваних процесором i486. Процесор 376 значно дешевше й менше будь-якого варіанта виконання процесора 386.Режим роботи процесора i486 визначає, які команди і які архітектурні можливості доступні. Процесор i486 передбачає три режими виконання програм:

- Захищений режим використовує природну безліч 32-розрядних команд процесора. У даному режимі доступні всі команди й всі архітектурні можливості.

- Режим реальної (прямої) адресації (названий також "реальним режимом") емулює програмне середовище процесора 8086, з деякими додатковими можливостями (такими, як можливість перервати даний режим). При перенавантаженні процесор установлюється саме в цей режим.

- Віртуальний режим 86 (названий також "режим V86") є іншою формою емуляції режиму 8086. На відміну від режиму прямої адресації, віртуальний режим 86 сполучимо із захистом й керуванням пам'яттю. Процесор може встановити віртуальний режим 86 із захищеного режиму, щоб виконати програму, написану для процесора 8086, а потім вийшовши з віртуального режиму 86 і перейшовши в захищений режим продовжити виконання програми, що використає безліч 32-розрядних команд.

 


Читайте також:

  1. Асоціативні процесори.
  2. Задаючі пристрої і елементи порівняння. Задаючі пристрої розімкнутих систем керування. Задаючі пристрої замкнутих систем керування. Мікропроцесори, контролери та логічні елементи.
  3. Лекція № 6. СУЧАСНІ ТЕКСТОВІ ПРОЦЕСОРИ ТА ЇХ МОЖЛИВОСТІ У СТВОРЕННІ МЕДИЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ.
  4. МАТРИЧНІ ПРОЦЕСОРИ.
  5. Мікропроцесори. Великі інтегральні схеми з програмовними структурами.
  6. Процесори і80386
  7. Процесори і8086/8088
  8. Процесори іPentium
  9. Сучасні табличні процесори
  10. Текстові процесори




Переглядів: 711

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Процесори і80386 | Процесори іPentium

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.