Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Чехословаччина у 1945-1989 рр.

Чехословаччина

1945 р.
¨ НФ приступив до реалізації своєї програми побудови соціалістичної Чехословаччини. ¨ Широкі повновааження були надані президентові Е.Бенешу. ¨ У НФ переважали комуністи, на їх вимогу була негайно розпочата аграрна реформа (ліквідоване поміщицьке землеволодіння) і часкова націоналізація. ¨ Словаччина позбавлена частини автономних прав.  
1946 р.
¨ У НФ відбувся розкол, буржуазно-демократичні партії виступили проти соціалістичних реформ. ¨ На виборах в Установчі збори КЧП здобула більшість голосів, опозиція не визнала підсумків виборів. ¨ Уряд Чехословаччини очолив К.Готвальд – лідер комуністів.  
1947 р.
¨ Соціалстичні реформи продовжувались: було ліквідовано велике і середнє землеволодіння і прискорилась націоналізація.  
1948 р.
¨ Опозиційні партії зробили невдалу спробу державного заколоту. ¨ Комуністи сформували уряд, що складався маже цілком з членів КПЧ. ¨ Соціал-демократична партія об’єдналась з КПЧ. ¨ Президентом Чехословаччини було обрано К.Готвальда. ¨ Набула чинності нова конституція Чехословаччини. ¨ Конституція Чехословаччини виголосила народно-демократичну республіку (ЧНР); мета розвитку країни – соціалізм. ¨ Посилились репресії проти опозиційних партій, інакомислячих, католицької церкви.  
1949-1960 рр.
¨ Чехословаччина стала членом РЕВ. ¨ Чехословаччина увійшла до Варшавського договору. ¨ Почалась прискорена індустріалізація Словаччини. ¨ Досягнуті успіхи в економиці, культурі. ¨ Президентом країни було обрано А.Новотного – першого секретаря ЦК КПЧ (1957 р.). ¨ Зміцнилось співробітництво з СРСР, іншими соціалістичними країнами. ¨ ЧНР було перейменовано у ЧССР згідно з новою конституцією (1960 р.). ¨ Посилилось втручання СРСР у внутрішні справи країни.  
Середина 60-х років
¨ Зростають негативні явища в економиці, внутрішньополітичній обстановці, типові для соціалістичних країн цього періоду історії. ¨ Формується опозиція режиму. ¨ Проти політики уряду виступила частина КПЧ на чолі з першим секретарем О.Дубченком, обраним на цю посаду у 1968 р.  
1968 р.
¨ В Чехословаччині розпочинається масовий революційний рух проти існуючого режиу (“Празька весна”). ¨ Країни Варшавського договору (СРСР, НРБ, УНР, НДР, ПНР) ввели війська на територію Чехословаччини, взяли участь у придушені революційного руху.  
1969 р.
¨ Обрано нове керівнитцо КПЧ на чолі з Г.Гусаком. ¨ Зміцнені органи державної влади. ¨ Введений жорсткий контроль за внутрішньополітичною обстановкою, аби виключити можливість повторення революційних подій.  
1970-1975 рр.
¨ ЧССР уклала договір з СРСР про дружбу і співробітництво (1970 р.). ¨ ЧССР підписала у 1973 р. договір з ФРН, що підтвердив непорушність спільного кордону обох держав, недійсність Мінхенської (1938 р.) угоди. ¨ Г.Гусак обраний президентом країни (1975 р.)  
1975 і наступні роки
¨ Зміцнюються тоатлітарні засади внутрішньополітичної діяльності керіництва ЧССР. ¨ Зростають економічні проблеми, корупція.  
1989 р.
¨ Генеральним секретарем ЦК КПЧ обраний М.Якеш. ¨ З ініціативи “Хартії-77” створено громадянський форум, що об’єднав супротивників комуністичного режиму. ¨ Формуються нові демократичні організації і партії, які вимагали, щоб КПЧ відмовилась від керівної ролі в країні. ¨ Починається мирна “оксамитова” революція.
 

“Оксамтовою” революцією був завершальний перехід влади до опощиції. Президентом Чехословаччини був обраний В.Гавел – відомий дисидент, один з творців “Хартії-77”, голова Громадянського форуму. Статтю конституції про керівну роль КПЧ було скасовано. На виборах у Федеральні збори перемогу здобули Громадянський форум і демократична організація Словаччини – “Громадськість проти насилля”. Уряд ЧФСР (нова назва ЧССР з 1989 р. – Чеська і Словацька Федеративна Республіка) очолив О.Дубчек. З 1990 р. уряд почав проводити ринкові реформи і політику демкоратизації внутрішньополітичного життя.

 


Читайте також:

  1. Румунія у 1945-1989 рр.




Переглядів: 1587

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Польща у 1945-1975 рр. | Вступне слово вчителя.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.