Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поршневі компресори

Типи компресорів.

Поршневі компресори поділяють за числом всмоктувань і нагнітань за один подвійний хід поршня на компресори простої і подвійної дії. За один подвійний хід поршня компресора простої дії проводять одне всмоктування і одне нагнітання, компресор подвійної дії – два всмоктування і два нагнітання

 

 

 

Рис. Схеми одноступінчастих поршневих компресорів: а- одноциліндровий простої дії; б- одноциліндровий подвійної дії; в- двоциліндровий простої дії; 1- циліндр; 2- поршень; 3- всмоктуючий клапан; 4- нагнітальний клапан; 5- шатун; 6- кривошип; 7- маховик; 8- крейцкопф.

За числом ступенів поршневі компресори діляться на одноступінчаті і багатоступінчасті, які можуть бути горизонтальними і вертикальними.

Одноступінчате стиснення. В одноступінчатому компресорі газ стискується до кінцевого тиску в одному або декількох циліндрах, що працюють паралельно (багатоциліндрові компресори).

Одноступінчатий горизонтальний компресор простої дії (рис. а.) має циліндр 1, в якому переміщається поршень 2. Циліндр закритий з однієї сторони кришкою, в якій розміщені всмоктуючий клапан 3 і нагнітальний клапан 4. Поршень з’єднаний безпосередньо з шатуном 5 і кривошипом 6, на валу якого встановлений маховик 7. При такому з’єднанні поршня з шатуном відпадає необхідність у встановленні повзуна (крейцкопфа).

При ході поршня зліва направо в об’ємі між кришкою циліндра і поршнем створюється розрідження. Під дією різниці тисків на всмоктуючій лінії і циліндрі відкривається клапан 3 і газ поступає в циліндр. При ході поршня справа наліво всмоктуючий клапан закривається, а газ, який знаходиться в циліндрі, стискається поршнем до деякого тиску, при якому відкривається клапан 4 і газ виштовхується в нагнітальний трубопровід.

В одноступінчатому компресорі подвійної дії (рис.б.), газ в циліндрі 1 поперемінно стискається по обидві сторони поршня 2. За один хід поршня проходить два рази всмоктування і два рази нагнітання.

Збільшення продуктивності досягається в багатоциліндрових компресорах простої дії.

Двоциліндровий компресор простої дії (рис. в.) представляє собою по суті два компресори простої дії з приводом від одного колінчатого валу з кривошипами, зміщеними один відносно одного на кут 180о або 90о.

Вертикальні одноступінчаті компресори мають ряд переваг перед горизонтальними: вони більш швидкохідні (для горизонтальних n=100-240об/хв, а для вертикальних – n=300-500об/хв і більше) і, відповідно, вони більш продуктивні, займають меншу виробничу площу. Поршні вертикальних компресорів мають більш довговічні.

У горизонтальних компресорах, має місце нерівномірне одностороннє зношування поршня під дією сили ваги, особливо великого діаметру.

 

Індикаторна діаграма.

 

Для контролю роботи поршневих компресорів знімається індикаторна діаграма , яка представляє собою залежність між тиском Р і об’ємом газу V, який всмоктується і нагнітається компресором за один подвійний хід поршня.

Точка D відповідає крайньому лівому положенню поршня, який в реальному компресорі ніколи не підходить впритул до кришки циліндра. Простір між кришкою і поршнем в лівому крайньому положенні називається мертвим простором, який виражають часткою х робочого об’єму Vп циліндра, який рівний εV, де ε – відношення об’єму мертвого простору до об’єму, який описує поршень. Значення ε в середньому рівне 0,025-0,06.

Мертвий простір зменшує продуктивність компресора, однак його наявність суттєво не впливає на втрати енергії. Газ у мертвому просторі стиснений до тиску р2 в нагнітальному трубопроводі. Абсциса точки D відповідає об’єму мертвого простору εVп , а ордината – тиску р2. При русі поршня з лівого крайнього положення вправо починається розширення газу у мертвому просторі. Цей процес (лінія DA) супроводжується збільшенням об’єму і зменшенням тиску газу і зупиняється тоді, коли тиск р0 в циліндрі компресора стане дещо менше тиску р1 у всмоктуючій лінії.

 

 

Рис. Індикаторна діаграма одноступінчастого поршневого компресора:

а- ідеальний компресор; б- реальний компресор.

 

В положенні поршня (точка А) під дією різниці тисків р1 - р0 відкривається всмоктуючий клапан і газ поступає в компресор. Всмоктування (лінія АВ) продовжується до досягнення поршнем правого крайнього положення (точка В). Об’єм всмоктуючого газу Vвс пропорційний відрізку АВ і може бути виражений в долях робочого об’єму циліндра , де - об’ємний коефіцієнт компресора. При русі поршня із крайнього положення вліво всмоктуючий клапан закривається і починається політропне стиснення газу (лінія ВС) до тиску, дещо більшого за тиск р2 в нагнітальному трубопроводі, при якому (в точці С) відкривається нагнітальний клапан. Нагнітання відбувається по лінії СD, величина якої пропорційна об’єму нагнітального газу.


Читайте також:

  1. Осьові компресори
  2. Поршневі компресори.
  3. Поршневі насоси
  4. Поршневі та плунжерні насоси.
  5. Ротаційні компресори.
  6. Ротаційно-поршневі насоси
  7. Роторні пластинчасті компресори
  8. Роторно – поршневі насоси




Переглядів: 1383

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Теоретична потужність | Продуктивність компресора

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.