Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Осьові компресори

Осьовий компресор (рис.6. ) складається із вхідного пристрою 1, за допомогою якого газ підводиться до вхідного направляючого апарата 2. Він надає потоку необхідний напрямок руху, після чого той поступає в робоче колесо 3. Від лопаток робочого колеса до газу передається механічна енергія, внаслідок чого його тиск зростає, а швидкість газу в залежності від реактивності ступені зростає, або лишається незмінною. Із робочого колеса газ поступає в направляючий апарат НА 4, в якому змінює напрям руху. В НА також відбувається зростання тиску та зменшення швидкості, або змінюється тільки напрям руху. При виході з останнього ступеню газ проходить спрямляючий апарат СА 5, який надає вихідній швидкості осьовий напрям. Із СА газ поступає у вихідний пристрій.

Рис.6. . Схема осьового компресора

У випадку коли коефіцієнт реактивності дорівнює 0,5 зміна швидкості та збільшення тиску відбувається в рівній мірі в РК та НА. У випадку коли коефіцієнт реактивності дорівнює 1,0 – зростання тиску відбувається тільки в РК, а в НА змінюється тільки напрям руху потоку.

На рис. 6. наведено осьовий компресор газової холодильної машини ТХМ-1-25.

Рис.6. . Осьовий холодильний компресор газової ХМ ТХМ-1-25

Регулювання таких компресорів проводиться тими ж методами як і відцентрових. Перспективним є метод регулювання поворотом лопаток НА, що аналогічно комбінованому методу.

 

6. Теплообмінні апарати холодильних машин

 

За функціональною ознакою апарати ХМ поділяються на основні (теплообмінні, тепломасообмінні) та допоміжні. Головне завдання основних апаратів – забезпечити теплообмін між середовищами або через розподільну стінку або при безпосередньому контакті. Вони є невід’ємною складовою ХМ, необхідність їх викликана самим принципом роботи ХМ. В той же час допоміжні апарати не є обов’язковими, проте вони значно поліпшують експлуатаційні та економічні показники роботи ХМ та їхню надійність.

В теплообмінних апаратах відбувається лише передавання теплоти від одного середовища до другого через стінку або при безпосередньому контакті. В тепломасообмінних – процеси теплообміну супроводжуються також масообміном в одному чи обох середовищах.

Теплообмінні апарати в значній мірі визначають масогабаритні та енергетичні показники холодильних машин. Великою є роль теплообмінних апаратів у кількості енергії, що споживається ХМ. Збільшення температурного напору (середньої різниці температур) в теплообмінних апаратах призводить до зростання температури конденсації та випаровування, що в свою чергу призводить до збільшення витрати електроенергії на отримання холоду. Гідравлічний опір апаратів також впливає на споживану електроенергію. Можна виділити загальні вимоги, що ставляться до теплообмінних апаратів: висока ефективність процесів теплопередачі, малий гідравлічний опір, простота конструкції, технологічність виготовлення та дешевизна матеріалів, компактність та мала маса, зручність монтажу та ремонту, надійність, відповідність правилам ТБ та ОП, відповідність сучасним технологічним та естетичним вимогам.


Читайте також:

  1. Занурювальні моноблочні осьові насоси. Промисловість випускає два типи таких насосів: ОПВі ОМПВ.
  2. Осьові (пропелерні) насоси.
  3. Поршневі компресори
  4. Поршневі компресори.
  5. Розрахунок при осьовій дії ударного навантаження
  6. Ротаційні компресори.
  7. Роторні пластинчасті компресори




Переглядів: 4183

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристики відцентрових компресорів, способи регулювання та автоматизація їх роботи | Конденсатори

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.