Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Класифікація форм міжнародного кредиту

Критерій класифікації Форми
За призначенням - зв'язаний (комерційний) - кредит, що має чітко визначений цільовий характер, закріплений в угоді про кредит. - фінансовий, який використовується на будь-які інші цілі (прямі капіталовкладення, будівництво, придбання цінних паперів, погашення зовнішньої заборгованості, валютна інтервенція тощо); - "проміжний" - призначений для обслуговування змішаних форм вивозу капіталу, товарів та послуг, наприклад, у вигляді підрядних робіт (інжиніринг).
За терміном - надстроковий - до 3-х місяців; - короткостроковий - до 1 року; - середньостроковий - від 1 року до 5 років; - довгостроковий - понад 5 років.

 

За формою надання - товарний, котрий надається експортером імпортеру у формі відстрочки платежу за проданий товар, а імпортером експортеру - у вигляді авансу; - валютний (готівковий), що надається банками у грошовій формі; - акцептний3 - банківський кредит, який може отримати експортер або імпортер через передачу банку власних переводних векселів (тратт), виписаних на даний банк. Банк не вкладає в акцептну операцію власних коштів, однак приймає на себе зобов'язання оплатити тратту у відповідний термін; - депозитний - кредит, який видається банком позичальнику під гарантії депозиту, відкритого в цьому банку, та за умов передачі банку на зберігання його розрахункової книжки; - облігаційний - надання коштів позичальнику шляхом придбання емітованих ним облігацій; - факторинговий - кредит, який видається банком позичальнику внаслідок перевідступлення факторинговій компанії (банку) як неоплачених боргових вимог (рахунків-фактур і векселів), що виникають між контрагентами у процесі реалізації товарів і послуг на умовах комерційного кредиту, так і зобов'язань по відповідному обслуговуванню постачальника; - форфейтинговий - продаж середньострокових боргових зобов'язань чи вимог по зовнішньоторгових контрактах якому-небудь кредитному інституту (форфейтеру) при наданні достатнього забезпечення.
За валютою позики - у валюті країни-позичальника; - у валюті країни-кредитора; - у валюті третьої країни або в міжнародній розрахунковій одиниці.

 

За кредитним забезпеченням - беззаставний; - заставний - забезпеченням слугують товари чи нерухомість, реалізація яких дозволяє кредитору в разі невиконання боржником своїх зобов'язань, отримати відповідну компенсацію; - бланковий - видається боржнику під його зобов'язання (вексель) погасити кредит у відповідний термін.
За суб'єктом надання кредиту (кредитором) - приватний, що надається фірмами (комерційне кредитування); - банківський, який надається банками, часом посередниками (брокерами); - офіційний (урядовий, міжнародних та регіональних валютно-кредитних та фінансових організацій); - змішаний, в якому беруть участь приватні підприємства та держава.
За умовами розрахунку за кредит - з фіксованою ставкою відсотка; - ролловерний - ставка відсотка регулярно переглядається (кожні 3 чи 6 місяців) відповідно до змін вартості позикових коштів на міжнародному ринку капіталу; - пільговий; - безкоштовний.
За характером нарахування відсотків та платежів за кредит - пропорційний (погашається рівномірними частинами); - прогресивний (кожний наступний платіж є більшим за попередній); - регресивний (кожний наступний платіж є меншим за попередній).

Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  7. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
  8. Банківське кредитування підприємств
  9. Банківське кредитування підприємства.
  10. Банківське кредитування.
  11. Банківський кредит та його класифікація.
  12. Банківський кредит — найпоширеніша форма кредиту. Об'єктом банківського кредиту є грошовий капітал.




Переглядів: 574

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Питання 5. | Питання 6.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.