Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття, суть і призначення фінансового контролю в Україні

Тема 4. ПРАВОВІ ОСНОВИ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ

 

 
 

 


ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ (ФК)
Основні завдання Сутність фінансового контролю знаходить своє відображення в його задачах. Найважливіші задачі Принципи
1. Перевірка виконання фінансових зобов'язань перед державою всіма суб'єктами фінансових правовідносин 2. Перевірка правильності використання підприємствами, установами та організаціями грошових ресурсів, що в є їхньому розпорядженні 3. Перевірка дотримання правил здійснення фінансових операцій, розрахунків і збереження коштів підприємствами, організаціями та установами 4. Попередження й усунення виявлених порушень фінансової дисципліни 5. Виявлення внутрішніх резервів виробництва 6. Застосування заходів примусу за вчинення правопорушень 7. Підтримка фінансової дисципліни   1. Дотримання діючого законодавства і нормативних актів у фінансовій і господарській діяльності 2. Сприяння збалансованості між потребою у фінансових ресурсах і величиною грошових доходів державного бюджету 3. Забезпечення своєчасності та повноти виконання фінансових зобов'язань перед бюджетною системою всіма суб'єктами фінансових правовідносин 4. Сприяння раціональній витраті товарно-матеріальних цінностей і коштів на підприємствах і в організаціях 5. Попередження й усунення порушень фінансо­вої дисципліни, бухгалтерського обліку і звітності   1. Незалежність ФК як невід’ємного атрибуту демократії та обов’язкового елемента управління фінансовими ресурсами 2. Законодавче закріплення незалежності органів ФК 3. Визначення необхідності здійснення попереднього контролю та контролю за фактичними результатами 4. Наявність внутрішнього та зовнішнього контролю як обов’язкової умови існування ФК 5. Гласність і відкритість органів контролю з обов’язковою вимогою дотримання комерційної чи іншої таємниці, що захищається законом 6. Законність, об’єктивність, ефективність, поєднання державних, регіональних і приватних інтересів 7. Розподіл контрольних повноважень і повнота охоплення об’єктів контролю 8. Достовірність фактичної інформації 9. Відповідальність

Фінансовим контролем охоплюються практично всі сторони господарського життя, де використовуються гроші чи їхні еквіваленти.

Фінансовий контроль спрямований на дотримання законності, фінансової дисципліни, запобіганням фінансовим правопорушенням під час мобілізації, розподілу та використання централізованих і децентралізованих фондів коштів для виконання завдань і функцій держави й ефективного соціально-економічного розвитку усіх суб’єктів фінансових відносин.

Призначення фінансового контролю полягає в сприянні успішної реалізації фінансової політики держави, забезпеченні процесу формування та ефективного використовування фінансових ресурсів в усіх сферах та ланках народного господарства.

 
 

 

 


Фінансова дисципліна – це чітке дотримання встановлених розпоряджень (наказів) по утворенню, розподілу та використанню грошових коштів як держави, так і інших суб’єктів фінансової системи, таких як, наприклад, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації. Вимоги фінансової дисципліни розповсюджуються на всіх учасників фінансових відносин.

Фінансовий контроль невіддільний від відповідальності суб'єктів господарювання за порушення ними правил фінансових операцій, розрахунків і збереження коштів. Мірою цієї відповідальності є фінансові санкції.

Фінансове правопорушення – дія або бездіяльність органів державної влади, суб’єктів господарювання усіх форм власності, об’єднань громадян, посадових осіб, громадян України та іноземних громадян, наслідком яких стало невиконання фінансово-правових норм.

У випадку виявлення фінансових правопорушень, винні особи притягаються до відповідальності у встановленому законом порядку і забезпечується відшкодування заподіяної шкоди.


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. IV. Питання самоконтролю.
  3. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  4. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  5. Автоматизація контролю та діагностування вузлів РЕА
  6. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  7. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  11. Адміністративне судочинство в Україні
  12. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.




Переглядів: 468

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття та структура фінансово-правової норми | Види і методи фінансового контролю

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.