Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конфігурація і БД.

Побудова будь-якої БД потрібна для зберігання і використання інформації. При розробці БД виділяють декілька рівнів моделювання, які служать переходом від предметної області до реалізації БД на конкретній системі управління БД.

Рівні моделювання:

-предметна область;

-загальна модель предметної області;

-логічна модель;

-фізична модель;

-база даних і їх застосування.

Предметна область є багатогранною і включає в себе масу понять і даних, які необхідні для побудови БД, інколи навіть несуттєвих.

Загальна модель предметної області має на увазі знання людини про вибрану предметну область які можуть бути виражені в якості особистого досвіду або бути присутніми в матеріальному світі за допомогою певних засобів. Цими засобами можуть виступати текстові описи предметної області.

Модель предметної області описує процеси, що в ній відбуваються і рухи чи дії використання при цьому даних.

Логічна модельданих описує взаємозв’язки між поняттями предметної області і обмеження що накладаються при цьому. Предметна область складається з безлічі взаємозв’язаних понять. Описавши зв’язки між ними можна побудувати прототипи майбутньої БД і її логічну модель без прив’язки до конкретної системи управління БД.

Фізична модельданих описує логічну модель даних засобами конкретної системи управління БД. У фізичній моделі атрибути представляються як стовпці таблиць, домени перетворюються в типи даних. Відношення і зв’язки розроблені логічної моделі даних перетворюються в таблиці і зв’язки між ними. У вибрані системі управління реалізується обмеженнями які мали місце логічної моделі даних.

Логічні моделі даних окрім самих взаємозв’язків між поняттями можуть бути присутніми і деякі обмеження ким в них циркулюють. Для цього використовують індекси, обмеження цілісності, тригери і процедури що зберігаються.

БД і її застосування.Цей рівень є результатом попередніх етапів. Сама БД розміщена і реалізована на конкретній програмно – апаратній основі, правильний вибір якої дозволяє оптимізацію роботи БД. Для цього можна вибрати необхідний оптимальний, для вирішення завдання тип комп’ютера на якому розміщується система управління з БД, змінити кількість процесорів,підібрати об’єм оперативної пам’яті.

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЯКОСТІ МОДЕЛІ БД

Після того, як БД була спроектована і реалізована на конкретній платформі настає час її відлатки. Існують так звані критерії оцінки якості логічної моделі даних. Виділяють 4 критерії оцінки:

1. Легкість супроводу БД;

2. Адекватність БД предметної області;

3. Висока швидкість операції вибірки даних;

4. Висока швидкість операцій оновлення даних.

1.1Будь-яка БД містить той або інший програмний код, реалізований у вигляді тригерів і процедур, що збігаються. Процедури, що зберігають реалізують задані процеси у предметній області, а тригери обробляють події, що відбуваються під час роботи БД. Чим більше програмного коду містить БД у вигляді тригерів і процесів, тим більше трудомісткий її подальший супровід.

2.1 Спроектована БД повинна адекватно відбивати предметну область на підставі якої виконується побудова. При цьому стан БД в кожен момент часу, повинен відповідати стану предметної області, а зміна предметної області повинна відбуватися відповідно до зміни стану БД. А обмеження відбиті в моделі предметної області повинні адекватним чином відбиватися в БД.

3.1 Вибірка даних з бази одна з основних операцій по наданню користувачам необхідної інформації. Вона часто використовує з’єднання таблиць. Якщо при формуванні БД. Якщо при формуванні БД було створено багато взаємовідношень, то при виконанні запитів на вибірку даних вони постійно братимуть участь в операції з’єднань. Внаслідок запитів виконання повільніше, отже збільшення числа відношень у БД неминуче приводить до уповільнення операцій вибірки даних.

4.1 Основними операціями, які змінюють стан БД є операції вставки, тип копа на якому розміщують систему БД. Продуктивність визначається швидкістю виконання операцій вставки, оновлення і видалення. Якщо таблиця індексована, то швидкість операцій вставки залежить від розмірів таблиці і кількості атрибутів в ній. Якщо таблиця не індексована, то навпаки. Отже, можна зробити висновок, що швидкість операцій зменшується при збільшенні кількості індексів у таблиці і мало залежить від розмірів самої таблиці. Індексація - це процес побудови індексів для визначення атрибутів.

Операції оновлення і видалення записів: якщо таблиця не індексована то пошук запису для виконання цих операцій виконується послідовно. Якщо в таблиці є індекси то пошук запису здійснюється швидко і практично не залежить від кількості рядків і стовбців таблиці. Але ці індекси мають бути перебудовані так, щоб на це не витрачався додатковий час. Отже, швидкість виконання операцій оновлення і видалення зменшується при збільшенні індексів у таблиці і мало залежить від числа рядків таблиці. Отже, можна зробити висновок, що чим більше записів має відношення, тим повільніше виконуватимуться операції оновлення даних за рахунок втрат часу на перебудову індексів.


Читайте також:

  1. Конфігурація Apache, додавання і налаштування модулів
  2. Конфігурація АТС .ЄС-11. ємністю від 235 до 1175(12002) номерів.
  3. КОНФІГУРАЦІЯ ЕОМ
  4. Конфігурація офісної АТС
  5. Конфігурація скінченного автомату
  6. Конфігурація ЦАТС .ЄС-11. ємністю від 1200 до 13500 номерів
  7. Типова конфігурація “Бухгалтерський облік для України”.




Переглядів: 730

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Реляційна модель даних | Сучасні підходи до створ. ІС на підприємстві

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.