Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Реляційна модель даних

Access

Інтеграція з подальшими етапами

Узгодженість

Головна перевага моделі є можливістю узгодження інтеграції з моделями інших типів.

Узгодження SADT і STD не можливе майже, тому що, має мати характер і доповнює одна одну.

Важлива характеристика методології є сумісність з подальшими етапами застосування етапів аналізу. В основному етапи проектування . DFD широко перст. в структурні карти та більшості до моделей ,

А також ряд алгоритмів автоматичного перетворення ієрархії DFD і його логічний перехід від сталого аналізу до простої системи.

Графічна структура бази даних (архітектура).

Для зберігання великих об’ємів інформації створення величезна кількість бази даних. Для цього використовують різні комп’ютерні системи управління базами даних. Поняття БД до будь – якої інформації, пов’язані за певною ознакою, організована особливим чином і зберігається у таблицях. База даних для простоти сприйняття можна представити , як електронну картотеку, яка зберігається в ПК у екземплярі 1-го чи декількох файлів. Як із картотекою , так і з БД приводить ряд операцій над інформацією що міститься в ній.

- подавання нової інформації

- пошук інформації

- зміна інформації

- видалення інформації

Усі дії, що виконують над інформацією особливо розміщення її в таблицях і маніпуляція з нею проводять спец програми (СУБД) , які відповідають за:

1. Управління даними у базі Д-ЧС зберігання даних і управління службовою інформацією, що забезпечує роботу (СУБД)

2. Управління памятю комп’ютера – використовується в буферизації даних в оперативній памяті комп’ютера.

3. За управління транзакціями – це не що інше як підтримка логічної цілесності БД , розрахованої на багато систем користувачів.

При успішному виконанні трансакції (закінчення одної операції по зміні даних) система управління БД вносить відповідні зміни в БД. Якщо при проведенні операцій відбувається збій, або відміна дії, то виконання змін не заноситься у базу даних і її стан , логічна цілісність не зміниться.

4. Управління змінами у БД – це забезпечення надійності зберігання даних, можливості відновлення БД в аварійних ситуаціях, ведуться протоколи,архівна копія баз в СУБД і використовується для відновлення бази даних.

Для більшого представлення механізму роботи і принципу організації

Розрізняють 3-ри рівні архітектури:

- внутрішній - описує яким чином розрізняються дані на зберігання для користувача

-зовнішні-задає спосіб представлення даних для користувачів. На ньому є можливість маніпуляції даними в СУБД за допомогою мови.

- концептуальний - перехідний рівень від внутрішнього до зовнішнього , а також узагальненого представлення даних у базі.

Реляційна модель даних

Ця модель припускає використання деяких понять, якими треба володіти програмісту:

Відношення (таблиця) – двовимірне сховище даний, що складається із заголовка і змістової частини, а змістовна частина складається з наступних компонентів:

Кортеж – запис із взаємозв'язаних по змісту даних, що також називаються рядком.

Атрибут – компонент відношення, що називається стовпцем. Вони мають унікальні імена.

Домен – безліч допустимих однорідних значень для того чи іншого атрибуту. Домен можна представити як іменовану безліч однорідних даних складової частини, в якої є логічно неділимі одиниці. Для відношення передбачається первинний ключ. Ним може виступати один або декілька атрибутів, значення яких унікальні і одночасно має ряд унікальних властивостей:

- У відношенні не має бути 2 однакові кортежі, присутній первинний ключ який виключає однакові кортежі.

- Кортежі не впорядковані, вони розташовані в будь – якому порядку, оскільки у відношенні відсутнє поняття номеру по порядку, атрибути також не впорядковані, розташовуються у заголовку відношення у будь – якому порядку, при цьому стан цілісності даних не порушується. Значення атрибутів складаються з логічно неділимих одиниць, вони беруться з доменів, кожен з яких описує неділиму частину даних.

Реляційні операції в базі даних

Ядро реляційної моделі БД є реляційна алгебра, що заснована на теорії великої кількості і має спеціальні оператори над вдношеннями. За допомогою операторів реляційної алгебри складні запити до БД можуть бути виражені одним вираженням. Реляційна алгебра замкнута, не виходить за рамки відносно поняття відношення і таблиць. Вирази використовуються над відношеннями БД і результат обчислення також є відношення. Тому будь – яке вираження може бути представлене як відношення, що дозволяє використати його в подальших виразах реляційної алгебри.

 

 

Основні операції реляційної алгебри

Вибірка по відношенню А з деякою умовою називається відношення з тим же заголовком , що і відношення А і тіло, що складається з кортежів, значення атрибутів яких при підстановці в умову дають істинне значення.

Умова – це логічний вираз в який можуть входити атрибути з відношення А і/або вирази. Тоді операція вибірки дає якби горизонтальний зріз відношення по деякій умові.

A WHEREc

Наприклад, дано відношення А з інформацією про студентів (прізвище, ім’я, по-батькові ), тоді

A WHERE Прізвище = «ІВАНІВ»

Відношення – при здійснені операцій на заданий набір його атрибутів буде отримано відношення, кортежі якого узяті з відповідних кортежів первинного відношення, в якому відсутні всі виниклі при цьому дублікати кортежів.

Наприклад, для відношення А з даними про студентів, проекція А (прізв) буде в стовпці з переліком прізвищ, що не повторяються.

Об’єднання відношень – при виконанні об’єднання 2-ох відношень буде отримано відношення, яке включає усі кортежі, що входить хоч б в один з об’єднувальних відношень. В реляційній алгебрі є присутні поняття сумісності відношення при об’єднанні. Два відношення сумісні в тому випадку, що вони мають одинакові атрибути (заголовки).

UNION B

Наприклад, студент 1, що вивчає англ. мову і студент 2 – німецьку. В результаті об’єднання відношень , що включає всіх студентів, при чому якщо є студенти, які вивчають обидві мови, то вони зустрічаються тільки по одному разу.

Студенти = Студенти 1 UNION Студенти 2.

Перетин відношень – результатом перетину двох відношень є відношення,які включають усі кортежі, що входять в два первинні відношення .

A INTER SECT B

Наприклад, якщо виконати перетин відношень студент 1, що вивчає англ. мову, студент 2 – німецьку, то результат відношень буде виглядати так:

Студенти = Студенти 1 INTER SECT Студенти 2

Віднімання відношень – відношення, що утворюється як різниця двох відношень включає усі кортежі , що входять в перше відношення і не входять в друге.

A MINUS B

Наприклад, віднімання відношень студенти 1, що вивчає англ. мову і студенти 2,що вивчає німецьку, то результат відношень буде виглядати так:

Студенти = Студенти 1 MINUS Студенти 2

Включати тільки тих студентів, що вивчають англійську і не включають студентів – німецької.

Добуток відношень – при множенні двох відношень виходить відношення кортежі якого є поєднанням кортежів 1-го і 2-го відношення.

A TIMES B

Наприклад, існує два відношення групи і предмети (з інформ про предмети і групи, що вивчаються відповідно).

ПЛАН = ГРУПА TIMES Предмет

-З’єднання відношень. В результаті з’єднання 2-х відношень А і В по деякій умові С утворюється відношення кортежі якого є поєднанням кортежів 1 і 2 відношенням що задовольняють заданій умові.

Синтаксис: ( А TIMES B) WHERE c

Наприклад існує 2 відношення групи і предмети; при з'єднанні цих відношень з умовою назви групи “All” отримуємо результативні що включає навчальний план для даної групи.

План =(Група TIMES Предмет) WHERE Назва Групи=“All”

-Ділення відношень. Результатом операції є відношення яке складається з кортежів що включають значення 1-го атрибуту кортежів 1 відношення при чому таких що безліч значень 2-го атрибуту співпадає з множиною значень 2-го відношення.

Синтаксис: А DIVIDEBY B

Наприклад , є відношення оцінки (містить атрибути,код студента, код предмета і оцінки) і предмети (містить атрибути, код предмета і назву) таким чином ці відношення мають значення атрибут, код предмета.

Для розуміння операції ділення необхідно відмінити запити які утворилися, в результаті формується відповідь на питання що включає слово “усе”.

Наприклад “Усе – хто з студентів отримав усі оцінки”. Відповісти на питання можна виконавши ділення відношень оцінки на проекцію – відношення предмети (код предмета, що містить коди предметів).

Успішні = оцінки DIVIDEBY Предмети [ код предмета]

Після виконання операції ділення вийде результуюче відношення під назвою успішні в якому міститься код студентів що отримали оцінки по всіх предметах і самі оцінки.


Читайте також:

  1. G2G-модель електронного уряду
  2. OSI - Базова Еталонна модель взаємодії відкритих систем
  3. Абстрактна модель
  4. Абстрактна модель
  5. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  6. Автокореляційна характеристика системи
  7. Американська модель соціальної відповідальності
  8. Аналіз паралельного інтерейсу з DSP-процесорами: запис даних в ЦАП, що під’єднаний до адресного простору пам’яті
  9. Аналіз паралельного інтерфейсу з DSP-процесорами: читання даних з АЦП, що під’єднаний до адресного простору пам’яті
  10. Аналіз статистичних даних про склад та плинність кадрів, які обіймали керівні
  11. Аналіз та інтерпретація одержаних даних
  12. Англійський економіст У. Бріджез пропонує модель організаційних змін за такими напрямками.




Переглядів: 1585

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Модульний контроль №2 | Конфігурація і БД.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.