Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конфігурація Apache, додавання і налаштування модулів

FreeBSD використовується в якості платформи для багатьох з найбільш навантажених серверів у світі. Більшість серверів в Інтернет використовують Apache HTTP сервер. Пакети Apache повинні бути включені в постачання FreeBSD. Якщо ви не встановили їх разом з системою, скористайтеся портами www/apache13 або www/apache22.

Як тільки Apache був успішно встановлений, його необхідно налаштувати.

Нижче буде розповідається про версії 1.3.X Apache HTTP сервера, оскільки ця версія найбільш широко використовується в FreeBSD. Apache 2.X містить багато нових технологій, але тут вони не обговорюються. За додатковою інформацією про Apache 2.X, звертайтеся до http://httpd.apache.org/.

У FreeBSD основний файл налаштування Apache HTTP сервера встановлюється в /usr/local/etc/apache/httpd.conf. Це звичайний текстовий UNIX ® файл налаштування з рядками коментарів, що починаються з символу #. Вичерпний опис всіх можливих параметрів налаштування знаходиться за межею розгляду цієї книги, тому тут будуть описані тільки найбільш часто модифікуються директиви.

ServerRoot "/usr/local"

Вказує верхній каталог установки Apache за замовчуванням. Бінарні файли знаходяться в bin і sbin , підкаталоги розташовані щодо кореневого каталогу сервера, файли налаштування знаходяться у etc/apache .

ServerAdmin you@your.address

Адреса, на який повинні будуть відправлятися повідомлення про проблеми з сервером. Ця адреса виводиться на деякі генеруються сервером сторінки, наприклад з повідомленнями про помилки.

ServerName www.example.com

ServerName дозволяє вам встановлювати ім'я хоста, яке відправляється назад клієнтам, якщо воно відрізняється від того, з яким налаштований хост (наприклад, використання www замість реального імені хоста).

DocumentRoot "/usr/local/www/data"

DocumentRoot : Каталог, всередині якого будуть зберігатися документи. Типово, всі запити обробляються всередині цього каталогу, але символічні посилання і синоніми можуть використовуватися для вказівки на інші каталоги.

Непоганою ідеєю буде зробити резервні копії налаштувань Apache перед внесенням змін. Як тільки ви будете задоволені первісної налаштуванням, можна запускати Apache.

Apache Не запускайте з inetd, як це роблять багато інших мережеві сервери. Він налаштований для автономного запуску, щоб забезпечувати більшу продуктивність при обробці HTTP запитів від браузерів клієнтів. Для спрощення запуску, зупинки та перезапуску сервера існує shell скрипт. Для запуску Apache в перший раз просто виконайте:

# /usr/local/sbin/apachectl start

Ви можете зупинити сервер в будь-який момент, виконавши:

# /usr/local/sbin/apachectl stop

Після внесення будь-яких змін у файл налаштувань, вам буде потрібно перезапустити сервер:

# /usr/local/sbin/apachectl restart

Для перезапуску Apache без переривання наявних з'єднань, виконайте:

# /usr/local/sbin/apachectl graceful

Додаткова інформація знаходиться на сторінці довідкового керівництва apachectl.

Для запуску Apache при старті системи, додайте в /etc/rc.conf наступний рядок:

apache_enable="YES"

або для Apache 2.2:

apache22_enable="YES"

Якщо ви хочете передати програмі Apache httpd додаткові параметри командного при завантаженні системи, вони можуть бути поміщені в додатковий рядок rc.conf:

apache_flags=""

Тепер, коли веб сервер запущений, ви можете переглянути свій веб сайт, задавши в рядку браузера адресу http://localhost/. За замовчуванням відображається веб сторінка /usr/local/www/data/index.html.

Apache підтримує два різних типи віртуального хостингу (Virtual Hosting). Перший метод заснований на іменах (Name-based Virtual Hosting). Він використовує отримані від клієнта заголовки HTTP/1.1 для визначення імені хоста. Це дозволяє багатьом різним доменам використовувати один і той же IP адресу.

Для налаштування Apache на використання цього типу хостингу додайте в httpd.conf запис подібну до наступного:

NameVirtualHost *

Якщо веб сервер називався www.domain.tld і ви хочете налаштувати віртуальний домен для www.someotherdomain.tld , необхідно додати в httpd.conf такі записи:

<VirtualHost *>

ServerName www.domain.tld

DocumentRoot /www/domain.tld

</VirtualHost>

<VirtualHost *>

ServerName www.someotherdomain.tld

DocumentRoot /www/someotherdomain.tld

</VirtualHost>

Замініть адреси та шляхи до документів на ті, що ви будете використовувати.

За додатковою інформацією з налаштування віртуальних хостів звертайтеся до офіційної документації Apache: http://httpd.apache.org/docs/vhosts/.

Існують безліч різних модулів Apache, які додають функціональність до основного сервера. Колекція портів FreeBSD надає простий спосіб установки Apache з деякими найбільш популярними додатковими модулями.

Модуль mod_ssl використовує бібліотеку OpenSSL для сильної криптографії через протоколи Secure Sockets Layer (SSL v2/v3) і Transport Layer Security (TLS v1). Цей модуль містить все необхідне для запиту підписаного сертифіката з центру сертифікації для захищеного веб сервера на FreeBSD.

Якщо ви ще не встановили Apache, версія Apache 1.3.X з mod_ssl може бути встановлена через порт www/apache13-modssl. Підтримка SSL також доступна для Apache 2.X через порт www/apache22, де вона включена за замовчуванням.

Для більшості скриптових мов створені модулі Apache. На базі таких модулів можливе створення інших модулів Apache, написаних повністю на скриптовій мовою. Вони також часто використовуються як вбудовані в сервер інтерпретатори, що виключає накладні витрати на запуск зовнішнього інтерпретатора і скорочує час побудови динамічних сторінок.

В останнє десятиліття все більше число компаній звертає увагу на Інтернет як майданчик для ведення та розширення бізнесу. Серед іншого, цей процес підкреслює потребу в інтерактивному вмісті сайтів. Деякі компанії, такі як Microsoft ®, представляють свої закриті рішення; співтовариство розробників відкритих програм відповідає на виклик. Серед сучасних рішень для надання динамічного контенту слід зазначити Django, Ruby on Rails, mod_perl і mod_php.

Django – це розповсюджувана під ліцензією BSD інфраструктура, що дозволяє розробникам швидко створювати елегантні, високопродуктивні веб-додатки. Вона надає в розпорядження розробника об'єктно-реляційне відображення (object-relational mapper), таким чином типи даних розробляються як об'єкти Python. Для цих об'єктів надається багатий інтерфейс доступу до баз даних, при цьому у розробника не виникає необхідності написання SQL-запитів. Django також надає розширювану систему шаблонів, так що логіка програми відокремлена від його HTML-вистави.

Для Django потрібні наступні компоненти: mod_python, Apache і одна з декількох можливих SQL СУБД. Вкажіть відповідні опції збірки, і порт встановить все необхідне.

Установка Django спільно з Apache2, mod_python3 і PostgreSQL

# cd /usr/ports/www/py-django; make all install clean -DWITH_MOD_PYTHON3 -DWITH_POSTGRESQL

Після установки Django і всіх необхідних йому компонентів вам буде потрібно створити каталог для проекту Django. Далі буде потрібно налаштувати Apache для певних URL адрес на вашому сайті виконувати ваш додаток вбудованим інтерпретатором Python.

Щоб налаштувати Apache відправляти запити для певних URL адрес вашого веб-додатку, вам буде потрібно внести кілька рядків у конфігураційний файл httpd.conf:

<Location "/">

SetHandler python-program

PythonPath "['/dir/to/your/django/packages/'] + sys.path"

PythonHandler django.core.handlers.modpython

SetEnv DJANGO_SETTINGS_MODULE mysite.settings

PythonAutoReload On

PythonDebug On

</Location>

Ruby on Rails це ще одна веб інфраструктура з відкритим вихідним кодом, яка надає повний стек розробки та яка оптимізована для продуктивного і швидкого створення потужних веб-додатків. Ruby on Rails може бути легко встановлена з колекції портів.

# cd /usr/ports/www/rubygem-rails; make all install clean

Проект інтеграції Apache/Perl об'єднує міць мови програмування Perl і HTTP сервера Apache. З модулем mod_perl можливе написання модулів Apache повністю на Perl. Крім того, постійно запущений вбудований в сервер інтерпретатор дозволяє не витрачати ресурси на запуск зовнішнього інтерпретатора і час на запуск Perl.

mod_perl можна використовувати різними способами. Пам'ятайте, що mod_perl 1.0 працює тільки з Apache 1.3, тоді як mod_perl 2.0 сумісний тільки з Apache 2.X. mod_perl 1.0 доступний як порт www/mod_perl , а також у вигляді статично компільованою версії в www/apache13-modperl. mod_perl 2.0 доступний як www/mod_perl2.

PHP, також відомий як «Препроцесор гіпертексту» («Hypertext Preprocessor»), - це скриптова мова загального призначення, в основному призначений для веб розробки. Ця мова може бути вбудований в HTML, його синтаксис запозичений з C, Java ™ і Perl, і він дозволяє веб розробникам швидко писати динамічно генеруються сторінки.

Додавання підтримки PHP 5 до веб сервера Apache проводиться шляхом установки порту lang/mod_php5.

Якщо порт lang/php5 встановлюється вперше, то автоматично відобразяться всі доступні опції (OPTIONS). Якщо меню не відображається, оскільки порт lang/php5 встановлювався раніше, завжди можна повторно викликати діалог меню виконавши наступну команду в каталозі порту:

# make config

Виберіть у меню опцію APACHE, тим самим ви побудуєте завантажуваний модуль mod_php5 для веб сервера Apache.

Безліч сайтів з різних причин (наприклад, через проблеми сумісності або через наявність вже розгорнутих веб додатків) все ще використовують PHP 4. Якщо потрібно mod_php4 замість mod_php5, то скористайтеся портом lang/php4 . Порт lang/php4 підтримує багато з конфігураційних і настановних опцій порту lang/php5.

Цей порт встановлює і налаштовує модулі, необхідні для підтримки динамічних PHP веб сторінок. Переконайтеся, що у файл /usr/local/etc/apache/httpd.conf були додані наступні секції:

LoadModule php5_module libexec/apache/libphp5.so

AddModule mod_php5.c

<IfModule mod_php5.c>

DirectoryIndex index.php index.html

</IfModule>

<IfModule mod_php5.c>

AddType application/x-httpd-php .php

AddType application/x-httpd-php-source .phps

</IfModule>

Для завантаження модуля PHP після цього просто викличте команду apachectl з параметром graceful:

# apachectl graceful

При подальших оновленнях PHP команда make config більше не буде потрібно; обрані опції зберігаються автоматично інфраструктурою портів FreeBSD.

Підтримка PHP в FreeBSD побудована за модульним принципом, тому базова установка володіє дуже обмеженою функціональністю. Додаткова функціональність може бути легко добавлена за допомогою порту lang/php5-extensions, керуючого набором розширень PHP через меню, або просто шляхом установки додаткових портів.

Наприклад, для додавання підтримки MySQL до PHP 5, просто встановіть порт databases/php5-mysql.

Після установки нових розширень сервер Apache повинен бути перезавантажено, щоб зміни в конфігурації набули чинності:

# apachectl graceful

 


Читайте також:

  1. Автододавання та автообчислення.
  2. Аксіоми додавання і множення
  3. Визначення суми на множині цілих невід’ємних чисел, її існування та єдиність. Операція додавання та її основні властивості (закони).
  4. Встановлення і налаштування демона DHCP
  5. Додавання в Примітку форми поточної дати і час
  6. Додавання в Примітку форми поточної дати і час
  7. Додавання в слайд музики і звукових ефектів
  8. Додавання взаємно перпендикулярних коливань
  9. Додавання і віднімання невід’ємних раціональних чисел. Теореми про існування та єдиність суми і різниці. Властивості (закони) додавання.
  10. Додавання імовірностей несумісних подій
  11. Додавання колонтитулів
  12. Додавання колонтитулів




Переглядів: 1358

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Веб-сервер Apache | Представник «легких» веб-серверів – nginx

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.