Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Висота всмоктування насоса.

 

При проектуванні насосних станцій висота розміщення насосів над рівнем води, а як наслідок, і глибина будівлі насосної станції, визначається в залежності від висоти всмоктування насосів. Вирізняють геометричну висоту всмоктування та вакууметричну висоту всмоктування. Геометричною висостою всмоктування г.у.)називають різницю геодезичних відміток осі робочого колеса насоса і рівня води в резервуарі, з якого насос бере воду.

Рух рідини по всмоктувальному трубопроводу до насоса відбувається під дією різниці тисків на вільну поверхню в всмоктувальному резервуарі (Ратм) і на вході в робоче колесо 1). Різниця між цими тисками це величина вакууму на вході в робоче колесо насоса, або вакууметрична висота всмоктування: .

Рисунок 10.

 

Скористаємося рівнянням Бернуллі для потоку реальної рідини, яка рухається між перерізами 0 - 0 та 1 - 1 . За площину порівняння приймемо площину 0-0, а швидкість руху рідини в перерізі 0-0 приймемо рівною нулю:

.

Звідси ,

де: V1 -швидкість руху рідини в перерізі 1-1; hп.усм. -повні втрати напору між перерізами 0-0 та 1-1 (повні втрати напору в всмоктувальному трубопроводі).

Таким чином, геометрична висота всмоктування насоса менша за вакууметричну на величину повних втрат напору в всмоктувальному трубопроводі і на величину швидкісного напору в всмоктувальному патрубку насоса.

Найбільша геометрична висота всмоктування насоса обмежується допустимою вакууметричною висотою всмоктування ().

Теоретично для роботи насоса необхідно, щоб абсолютний тиск рідини при вході в насос був більшим за тиск насиченого пару рідини при даній температурі (в противному разі рідина буде кипіти). Практично понад цим тиском ще слід зберігати деякий запас енергії, який називається кавітаційним запасом і позначається Dh .

В технічних паспортах насосів (а відповідно і в літературі) наводяться всмоктувальні характеристики насосів у вигляді графічних залежностей Dh ,або від подачі насоса.

Якщо відома величина Dh , то найбільшу геометричну висоту всмоктування можна визначити по формулі:

, ( 5 )

де: ht -тиск насиченого пару рідини при даній температурі.

Допустима вакууметрична висота всмоктування залежить від атмосферного тиску та від температури рідини, яку перекачує насос. На заводах-виробниках спеціальними кавітаційними випробуваннями визначається величина для атмосферного тиску 10 метрів водяного стовпа та при температурі води 20°С.

Якщо насосна установка проектується для місцевості де атмосферний тиск відрізняється від 10 м.вод.ст., або для перекачування води з температурою більше 20°С, то паспортну величину слід уточнити по формулі:

 

= - 10 + Натм + 0,24 - ht . ( 6 )

У цьому випадку найбільша геометрична висота всмоктування насоса буде:

. ( 7 )

В залежності від висоти над рівнем моря величину Натмможнавзяти із таблиці:

 

Таблиця 1.

 

Тиск насиченого пару води ht ,в залежності від її температури, можна взяти із таблиці:

 

Таблиця 2.

 

Приклад 1.Визначити найбільшу можливу геометричну висоту всмоктування для насоса, якщо відомо: Насос планується установлювати в місцевості, що знаходиться на висоті 1000 метрів над рівнем моря, і він буде перекачувати із відкритого резервуару воду температурою до 60 °С. При проектуванні визначено, що при розрахунковій подачі повні втрати напору в всмоктувальному трубопроводі складають 0,75 м. вод. стовпа, а швидкість руху води в всмоктувальному патрубку насоса - 3 м/с. В технічному паспорті насоса наведено характеристику Q - Dh, згідно якій, при розрахунковій подачі Dh = 6,5 м.вод.ст.

Розв’язання задачі: Із таблиць 1 і 2 знаходимо, що атмосферний тиск на висоті 1000 метрів над рівнем моря Натм = 9,2 м.вод.стовпа, а тиск насиченого пару води при температурі 60 °С - ht = 2,02 м.вод.стовпа. За формулою ( 5 ) знаходимо найбільшу можливу геометричну висоту всмоктування насоса:

м.

Отриманий результат показує, що насос (його вісь) слід розміщувати нижче (знак мінус) рівня води в всмоктувальному резервуарі не менше ніж на 0,53 м.

Приклад 2. Визначити найбільшу можливу геометричну висоту всмоктування для тих же умов і вихідних даних, що описані в прикладі 1, але для насоса, в технічному паспорті якого наведена характеристика ,а не Q - Dh.Згідно цій характеристиці, м.вод.стовпа при розрахунковій подачі.

Розв’язання задачі: Так як насосна установка проектується для місцевості де атмосферний тиск відрізняється від 10 м.вод.стовпа і для перекачування нагрітої води, то паспортну величину коригуємо за формулою ( 6 ):

()роб = 4,9 - 10 + 9,2 + 0,24 - 2,02 = 2,32м.вод.стовпа.

За формулою ( 7 ) знаходимо найбільшу можливу геометричну висоту всмоктування насоса:

м.

Отриманий результат показує, що для нормальної роботи насоса його можна розміщувати над рівнем води в всмоктувальному резервуарі не вище ніж на 1,11 метра.

 

 


Читайте також:

  1. Висота всмоктування відцентрових насосів.
  2. Висота всмоктування.
  3. Висота і тривалість використання трав в загонах .
  4. Висота і тривалість стравлювання.
  5. Висота напору.
  6. Висота призми – АА1.
  7. Вплив коливання рівня води в всмоктувальному резервуарі на режим роботи насоса.
  8. Всмоктування
  9. Всмоктування в травному каналі. Механізми всмоктування йонів натрію, води, вуглеводів, білків, жирів.
  10. Головне рівняння відцентрового насоса. Теоретичний напір.
  11. Коефіцієнт швидкохідності насоса.




Переглядів: 6588

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пристрої для відведення рідини від робочого колеса насоса. | Кавітація в насосах.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.