Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Електричне поле

Вступ

З М І С Т

1. Місце екології тварин у системі біологічних наук. Короткий нарис історії екології тварин………………3

2. Середовище та фактори існування тварин. Живлення тварин………………………………………………..

3. Особливості водно-сольового обміну та мінерального живлення тварин…………………………………...

4. Газообмін та дихання у тварин…………………………………………………………………………………

5. Теплообмін та терморегуляція у тварин………………………………………………………………………

6. Рух середовища. Тиск. Субстрат. Значення в житті тварин…………………………………………………..

7. Екологія протистів……………………………………………………………………………………………….

8. Особливості та типи стосунків тварин з живими організмами……………………………………………….

9. Додатки……………………………………………………………………………………………………………

10. Словник понять та термінів…………………………………………………………………………………….

11. Програма навчальної дисципліни «Екологія тварин»………………………………………………………..

12. Плани лабораторно-практичних занять……………………………………………………………………….

13. Теми студентських рефератів………………………………………………………………………………….

14. Визначник найбільш поширених прісноводних протистів………………………………………………….

15. Методика фенологічних спостережень за тваринами……………………………………………………….

16. Список використаної літератури …………………………………………………………………………….

17. Тест для перевірки знань з екології тварин………………………………………………………………….

 

 

Електротехніка – це наука про технічне використання електрики та магнетизму у всіх галузях промисловості, сільського господарства, транспорту і побуту.

Широке використання електричної енергетики сприяло збільшенню продуктивності праці у всіх сферах діяльності людини, впровадженню передової техніки і новітніх технологій, автоматизувати і модернізувати низку технологічних процесів.

Електрична енергія має низку цінних якостей:

1. Її порівняно легко добути з інших видів енергії ( механічної, теплової, атомної).

2. Електричну енергію є можливість передавати із малими втратами на великі відстані ( сотні і тисячі кілометрів) і поділяти на частини (потужність електроприймачів знаходиться в межах від часток вата до декількох тисяч кіловат).

3. Електричну енергію легко перетворити у інший вид енергії (механічну, теплову, світлову, хімічну та ін..)

Завдяки цим якостям, енергія, що зосереджена в природі (енергія води, що падає, вугілля, торфу і т.п.), порівняно легко розподіляється між різними приймачами. Використання електричної енергії у багатьох технологічних процесах витісняє органічне паливо, забезпечує різке скорочення шкідливих викидів, сприяє охороні навколишнього середовища і раціональному використанню природних ресурсів.

Питому частину електричної енергії в нашій країні виробляють атомні електростанції. Гідроелектричні станції (ГЕС) перетворюють енергію води в

`aелектричну енергію. До них можна віднести і гідроакумулюючу станцію у Новодністровську (ГАЕС). В нічний час і вихідні дні агрегати ГАЕС накопичують воду у водосховище, споживаючи електроенергію від інших електростанцій, а в час великого навантаження – виробляє електричну енергію, забезпечуючи надійну роботу енергосистеми країни. Це відбудеться, коли ГАЕС набере повної потужності. В умовах збільшення ціни на енергоносії постало питання використання нетрадиційних джерел електроенергії: енергії вітру, сонця, термоядерного синтезу.

Особливу увагу приділяють питанням контролю і забезпечення належної якості електроенергії і створення необхідних для цього засобів. Технічне переоснащення в енерго- та машинобудуванні спрямовано на підвищення надійності і збільшення терміну роботи машин і обладнання, зменшення їх металоємності. Продовжуються роботи з виготовлення електрообладнання на основі ефекта зверхпровідності, машин і апаратів для термоядерних електростанцій, а також для обладнання, що працюють від сонячної енергії.

Однією із найбільш актуальних задач є проблема охорони навколишнього середовища від забруднення, пов’язаного із виробництвом електричної енергії і її перетворенням в інші види енергії. Для цього впроваджують реконструкцію і модернізації діючого обладнання, впроваджуються автоматизовані системи контролю забруднення повітряного басейну викидами; на електричних станціях, промислових підприємствах, використовуються очисні фільтри, сажозатримувачі, створюються потужні очисні споруди, замкнуті цикли використання води та ін.

Електрична енергія використовується в промисловості, транспорті, сільському господарстві,медицині. Побуті і навіть у мистецтві. Важко знайти таку галузь народного господарства чи науки, де б не застосовувалась електрика.

Застосування електричної енергії для зварювання, плавки металів, поверхневого загартовування, зв’язку та інших цілей дало змогу удосконалити багато технологічних процесів.

У практичній діяльності важко уявити спеціаліста (машинобудівника, хіміка, технолога з виробництва будівельних матеріалів та ін.), який би не був добре обізнаний з практичною електротехнікою. Тому вивчення її законів обов’язкове для всіх технічних спеціалістів.

Початком розвитку електротехніки слід вважати XVIII ст.., коли було опубліковано перші дослідження електричних і магнітних явищ (роботи М. Ломоносова та Г.-В. Ріхмана), а в кінці XVIII ст. А. Вольтою (Італія) було винайдено перше (електрохімічне) джерело струму.

Курс електротехніки здійснює підготовку студентів до вивчення спеціальних електротехнічних дисциплін, тому і є дуже важливим в курсі підготовки фахівців транспорту.

 

 

Електричне поле має дві складові – електричне і магнітне поле. Навколо заряджених непорушних тіл виникає тільки електричне поле. Воно може бути також створене магнітним полем, що міняється. Аналогічно у просторі між постійними магнітами є тільки магнітне поле. Найпростішим електричним полем є поле нерухомих зарядів, яке називають електростатичним.

Графічно електричне поле зображається силовими лініями. Вони завжди розімкнені, тобто обов’язково мають початок і кінець або йдуть у нескінченність. Додатним напрямом їх вважається напрям від позитивно заряджених тіл, де вони починаються, до негативно заряджених тіл, де вони закінчуються.

 

Основні параметри електричного поля

Два заряджених тіла, чи два електричних заряди, взаємодіють між собою.

Електричне поле прийнято визначати за механічними силами, що діють на зарядженні нерухомі тіла, які вносять в це поле. Інтенсивність електричного поля прямо пропорційна силі його впливу на внесений в нього заряд і обернено пропорційна значенню цього заряду. Величина Е називається напруженістю електричного поля.

Напруженість електричного поля дорівнює відношенню сили F, що діє на нерухоме позитивне заряджене пробне тіло, що внесено в дану точку поля, до величини зарядуg цього тіла.

E = F/g

Одиницею напруженості електричного поля в СІ є вольт на метр (В/М). У цій же системі одиницею електричного заряду є кулон (Кл), а одиницею сили – ньютон (Н)

Оскільки g – величина скалярна, а Е – векторна величина. Якщо g прийняти за одиницю, то, виходячи з того, що E=F, тобто чисельно напруженість електричного поля в точці дорівнює силі, що діє на одиничний заряд, унесений в дану точку поля. Напрям вектора Е в даній точці поля зберігається в напряму руху позитивного заряду, вміщеного в цю точку.

В електричних полях, які мають складну конфігурацію, вектор Е збігається з дотичною до силової лінії в даній точці поля, бо це – напрям руху позитивного заряду в ній.

Електричне поле, в якого вектори напруженості в усіх точках однакові, називається однорідним.

Робота сил електричного по переміщенню одиничного заряду з даної точки на поверхню землі називається потенціалом електричного поля в цій точці.

Якщо помістити одиничний позитивний заряд в однорідне електричне поле, то під дією сил поля він почне рухатися в напрямі силових ліній, поки не досягне точки С, розташованої на поверхні землі. Сили поля при цьому виконають певну роботу.

Робота сил електричного поля по переміщенню одиночного заряду з даної точки на поверхню землі називається потенціалом електричного поля в цій точці. Потенціал позначається - .

Одиницею потенціалу в СІ є вольт (В), а одиницею роботи – джоуль (Дж).

Робота, виконана силами електричного поля по переміщенню одиничного заряду між двома точками цього поля, є числовим виразом напруги між цими точками.

U=

тобто напруга між двома точками електричного поля дорівнює різниці потенціалів між ними.

Якщо між двома точками поля переміщується не одиничний заряд, а заряд g то сили поля виконають якусь роботу А. Щоб у цьому випадку знайти напругу між двома точками поля, тобто визначити роботу по перенесенню одиничного заряду між ними, треба всю роботу А поділити на заряд g, тобто

U=A/g

Напруга позначається літерою U і так само , як і потенціал, вимірюється в вольтах. Напруга поряд зі струмом і опором є основною електротехнічною величиною.

 

 


Читайте також:

  1. Вихрове електричне поле
  2. Електричне коло з декількома джерелами ЕРС
  3. Електричне поле двох і трьохжильних кабелів
  4. Електричне поле декількох зарядів
  5. Електричне поле диполя.
  6. Електричне поле кабеля з неоднорідною ізоляцією
  7. ЕЛЕКТРИЧНЕ ПОЛЕ ТА ЙОГО ХАРАКТЕРИСТИКИ
  8. Електричне поле точкового заряду.
  9. Електричне поле –особливий вид матерії, за допомогою якої здійснюється взаємодія між зарядами.
  10. Електричне поле.
  11. Електричний заряд. Електричне поле. Закон Кулона. Напруженість та індукція електричного поля. Принцип суперпозиції електричних полів




Переглядів: 1796

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначте відповідність. Обкресліть правильну відповідь. | Провідники і діелектрики в електричному полі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.