Основою цифрових (логічних) пристроїв з пам’яттю є тригери. Тригер забезпечує запам’ятовування елементарного об’єму інформації – 1біт.
Тригери (від англійського trigger-заскочка) – це спускові імпульсні пристрої з позитивним зворотнім зв’язком, що мають два сталих стани рівноваги і можуть переходити із одного стану в інший під дією сигналу, що перевищує деякий рівень – поріг спрацьовування пристрою.
Тригери можуть бути побудовані на напівпровідникових приладах, що мають ділянку з негативною крутизною характеристики (наприклад, на тиристорах). Сучасні тригери, як правило. Будують на основі двокаскадних підсилювачів з позитивним зворотнім зв’язком. Тригери в інтегральному виконанні будують на логічних цифрових елементах.
Використовують тригери для таких цілей:
1) перетворення імпульсу довільної форми у прямокутну, тобто застосовуються як формувачі імпульсів прямокутної форми (тригери Шмітта);
2) створення електронних реле;
3) створення пристроїв підрахунку імпульсів і ділення частоти надходження імпульсів (лічильників);
4) зберігання інформації у двійковому коді.
(симетричний тригер з лічильним запуском)7.1
Тригер являє собою двокаскадний підсилювач з позитивним зворотнім зв’язком, виконаний на біполярних транзисторах VT1 I VT2, увімкнений за схемою з спільним емітером.
Позитивний зворотній зв’язок забезпечується ланцюжками R, C, та R, C, що з’єднують колектор одного транзистора з базою іншого.