МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Само опрацювання.План Тема:Адміністративно -правові відносини 1. Поняття і основні риси адміністративно-правові відносини. 2. Види адміністративно-правові відносини. 3. Систематизація адміністративного права. 1.Завдання апарату виконавчої влади є управлінська діяльність в галузях економічного, соціально-культурного , військового та в інших сферах буття держави. В процесі управління, як правило виникають організаційні зв’язки між учасниками цих відносин, що потребують адекватного регулювання з боку держави за допомогою адміністративно- правових норм , які трансформуються в адміністративно-правових відносинах. Адміністративно-правові відносини- це суспільні відносини в сфері державного управління , учасниками яких виступають всі носії прав і обов’язків , урегульовані нормами адміністративного права. Адміністративно-правові відносини по суті виступають різновидом правових відносин , тому для них характерними є всі ознаки юридичних відносин.
Складові частини адміністративно-правових відносин: 1) Суб’єкти -це всі суб’єкти права в держ.,діяльність або функціонування яких безпосередньо пов'язано з адміністративно-правовими нормами( державні органи, структурні підрозділи) 2) Об’єкти- це фактично те, за ради чого виникають дані відносини. 3) Юридичні факти - це дії і поділ через які виникають адміністративно правові відносини.
Характеристика складових частин адміністративно-правових відносин: 1) Характеристика суб'єкта - це наявність у неї правоздатності та дії здатності. Адміністративна правоздатність- це спроможність суб'єкта адміністративних правовідносин мати права та нести юридичні обов'язки в сфері виконавчої влади. Адміністративна правоздатність визначається діючими законодавчими актами, посадові інструкції та інші чинні нормативні документи , які не суперечать чинному законодавству та регулюють адміністративну відповідальність органів виконавчої влади . Адміністративна дієздатність-це здатність своїми діями набувати та реалізовувати права і обов'язки в сфері управління. 2) Характеристика об'єкта - об'єктом адміністративно-правових відносин є поведінка учасників управлінських відносин (це дія або утримання дії) Основними об'єктами адміністративних відносин є предмети матеріального або нематеріального характеру. а) предмети матеріального характеру-речі, документи, які можуть вплинути на суб’єкта адміністративно-правових відносин б) предмети нематеріального характеру- це власник дії утримання від дії – як свідома поведінка суб’єкта, особлисті нематеріального блага -здоров’я, гідність, честь та ін. в) юридичні факти- дії- це певні факти, які виникають за волею людей і бувають правомірними або неправомірними. Правомірні дії- це все дії ,які відповідають або регламентують адміністративно-правові закони Неправомірні дії-це всі дії суб'єкта, які тягнуть за собою заходи адміністративного примусу з боку компетентних органів г) антисоціальний , антисуспільний, аморальний характер цих дій суперечать або вступають в конфлікт з чиним законом. д) наслідком виступає захід примусу з боку держави.
Деякі особливості адміністративно-правових відносин: 1)Адміністративно-правові відносини складаються в сфері управління, при практичній реалізації завдань і функцій органів державної влади 2)В усіх відносинах однією з сторін виступає орган виконавчої влади державного абогромадська організація 3) Адміністративно-правові відносини- це особливий зв'язок між їх учасниками 4)Орган управління забов'язується реалізувати свої матеріально-процесуальні права та одночасно виступає суб'єктом обов'язку. 5) Адміністративно-правові відносини виникають за ініціативою будь-якого суб'єкта 6)Порушення адміністративно-правових відносин призводить до відповідальності не перед суб'єктом порушення «іншою стороною» , а до відповідальності перед державою 7)Відносини, що виникають між учасниками адміністративно-правових відносин не завжди регулюють методом підпорядкування або наказу, іноді на засадах рівності сторін. 8) Санкції ,що застосовують до правопорушника адміністративно-правових відносин можуть мати матеріальні компенсації або процесуальний характер а) Спори, що виникають між учасникамиадміністративно-правових відносин вирішується в судовому або адміністративному порядку. Подія - це об’єктивні обставини, які не залежать від волі суб’єкта , але призводить до певних наслідків юридичного характеру «стихійне явище призводить до появи режиму надзвичайного стану»
2. Видами адміністративно-правових відносин- виступають різновиди діапазону дій, які здійснюються відповідними суб’єктами адміністративного права: 1. регулятивні правовідносини 2. охоронні правовідношення 3. матеріальні адміністративно-правові відносини 4. адміністративно-процесуальні 5. активні або пасивні- за характером дій 6. односторонні і двосторонні –залежно від розподілу прав 7. вертикальні або горизонтальні –залежно від зв’яків між сторонами учасників правовідносин.
Читайте також:
|
||||||||
|