МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Складові штучного часуШтучний час має чотири складові: основний час, допоміжний час, час на обслуговування робочого місця і час на особисті потреби робітника і відпочинок. Основний час – це тривалість основного технологічного переходу – закінченої частини операції, протягом якої відбувається зміна стану заготовки – форми та розмірів, якості, фізико-механічних властивостей поверхні. Основний час визначається на основі прийнятих режимів різання для методу обробки та виду операції: , хв., де L – довжина шляху різання; мм sо – подача, мм/об.; n–частота обертання інструменту або деталі, хв-1; і – кількість проходів. Якщо припуск на поверхні становить Z мм, а глибина різання – t, мм то кількість проходів рівна . За стійкістю інструменту Т і основним технологічним часом to можна визначити ресурс інструменту, що характеризується кількістю заготовок КзТ, оброблених різцем або іншим інструментом за період його стійкості: . Допоміжний час – це час, необхідний для встановлення - знімання та для закріплення - звільнення деталі, а також на виконання робітником прийомів керування верстатом і контрольні вимірювання. Цей час може бути ручним, механізованим (наприклад, завантаження заготовки з допомогою крану чи приверстатного маніпулятора), або машинним – при автоматичному допоміжному переміщенні інструменту чи заготовки. Допоміжний час можна встановити за укрупненими нормативами, наведеними в Додатку. В окремих випадках величину можна знайти як частку основного часу . Сума основного і допоміжного часів називається оперативним часом: , від величини залежать усі інші складові . Час на обслуговування робочого місця– це час, необхідний для підтримання верстата і спорядження у працездатному стані і догляду за робочим місцем. Величина має дві складові: час технічного обслуговування і час організаційного обслуговування . При ручному обслуговуванні верстата включає час на заміну і регулювання інструменту, регулювання верстата, усунення стружки з робочої зони, зупинку і пуск верстата, контрольні вимірювання. До складу входить прогрівання верстата на холостому ходу перед робою, прибирання робочого місця по закінченні зміни, отримання завдання від майстра, документації від технолога на початку зміни і здавання деталей контролеру в кінці роботи. Нормативи допоміжного часу, часу на обслуговування і особисті потреби встановлюються дослідним шляхом. У масовому та великосерійному виробництві час технічного обслуговування визначають у відсотках від основного часу: , а час на організаційне обслуговування визначають у відсотках від оперативного часу: , Залежно від типу і розміру верстата в масовому та великосерійному виробництві коефіцієнти а і а1 мають такі значення: а = (1 - 3,5) %, a1 = (0,8 - 2,5) %. У дрібносерійному та одиничному виробництві а = (10 - 15) %, a1 = (4 - 8) %. Час на перерви, відпочинок і особисті потреби: , де b = (4…6)%в одиничному і серійному виробництвах, і b = (5…8)% - в масовому виробництві.
Для уточнених розрахунків відповідно до загальномашинобудівних нормативів з питань праці для токарно-гвинторізних верстатів a1 = 3,5 %; для роботі на свердлильних верстатах з максимальним діаметром свердла до 12 мм a1 = 3,5 %; для верстатів з діаметром свердел від 12 до 50 мм a1 = 4,0%, а понад 50 мм a1 = 4,5 % ; для роботи на фрезувальних верстатах з ходом стола до 1250 мм a1 = 3,5 %. За тими ж нормативами b = 6 % при роботі з ручною зміною заготовок масою до 50 кг; b. = 7 ... 8 % при ручній зміні заготовок масою понад 50 кг; при механізованій зміні b = 4 %. Штучний час у дрібно- і середньосерійному виробництві можна розрахувати наближено за оперативним часу: , де k = 24 - 35%.
У дрібно- і середньосерійному виробництві, в яких оброблення на металорізальних верстатах здійснюєть невеликими партіями деталей, а верстат і спорядження налагоджують для певної партії, нормований час має назву штучно-кошторисного часу , до складу включають штучний і підготовчо - заключний час: , де - підготовчо-заключний час на всю партію деталей (в середньому для різних видів обробки хв.); N - кількість деталей у партії запуску, шт. Підготовчо-заключний час визначається окремо на всю партію деталей, а його величина не залежить від розміру партії. В підготовчо-заключний час входить: 1) час на ознайомлення робітника з роботою і кресленням; 2) час на підготовку робочого місця, налагоджування верстата, інструментів та пристосувань для обробки заданої партії деталей; 3) час на зняття інструменту і пристосувань по закінченні обробки даної партії деталей. Норма часу на обробку партії деталей: . Читайте також:
|
||||||||
|